David Berianu a distribuit postarea publicată de Mark House în grupul Grup de studii Keshe România.

· 23 ore ·





Un document interesant despre producția de gans-uri distribuit de Mark House. Poate îl traduce corect cineva și pentru noi. Metoda de producere CO2 cu led mi se pare foarte interesantă și bine explicată.
https://drive.google.com/…/0B3MCh0LcsAsnUzUyUC14T1VJQlE/view


Mark House a distribuit postarea lui în grupul The Golden Age of GANS. · Ieri la 06:28 ·








Îmi placeÎmi place



Ador



Haha



Uau!



Tristeţe



Furie










ComenteazăDistribuie







1414 Tu, Nelu Ispas, Io Nutz şi alţi 11





Comentarii

Vezi încă 5 comentarii



Şterge
Kate Tiss - si as completa eu o alta eroare, Gans-ul de zinc nu se face cu doua placi de zinc in mediul salin. daca se lasa una singura in apa sarata aceasta se va coroda in timp si va depunde acelasi oxid de zinc la fundul vasului. oxidul de zinc in stare Gans se obtine doar in prezenta campului plasmatic de puterea nano straturilor.
Îmi place
· Răspunde · 22
· 18 ore









Şterge
David Berianu Mulțumesc Kakasi Sándor, mulțumesc Kate Tiss. Interesantă mie mi s-a părut metoda prezentată de către Mark House pentru producerea de CO2 mai pur, metodă pe care o să încerc în cel mai scurt timp. Interesant este ca se dau distanțe, legături + și -, totul frumos explicat. CO2 pur știu că se obține din gans de CO2 și legătură cu condensator plasmatic, dar mă frământă o problemă: dacă noi folosim CO2+ZNO și condensator plasmatic între cele vase probabil vom obține tot CO2+ZNO prin această metodă. Deci ca să obținem CO2 pur trebuie să avem deja CO2 pur (buclă imposibilă)
Îmi place
· Răspunde · 11
· 14 ore









Şterge
Io Nutz Eu zic asa:

Obtinere Co2, metoda 1:
Placuta Cu nano
Placuta Zn nano
Solutie salina 10%
Placutele asezate in exteriorul reactorului, distanta intre placute 5 cm. Placutele legate intre ele cu fir Cu nano.

Obtinere Co2, metoda 2:
Placuta Cu nano
Placuta Zn crud
Solutie salina 10%
Placutele asezate in exteriorul reactorului, distanta intre placute 5 cm. Placutele legate intre ele cu fir Cu nano.

Obtinere Zno, metoda 1:
Placuta Zn nano
Placuta Zn crud
Solutie salina 10 %
Placuta de Zn nano asezata in exteriorul reactorului
Placuta de Zn crud asezata in reactor
Distanta intre placute 5 cm
Placutele legate intre ele cu fir Cu nano

Obtinere Zno, metoda 2:
Placuta Zn nano
Placuta Zn crud
Solutie salina 10 %
Ambele placute asezate in reactor, distanta de 10-14 cm, legate cu fir Cu nano

Asa obtinem Co2 pur pentru a putea crea gans din gans.
Ca sa cream gans din gans, trebuie sa tinem cont ce gansuri punem, sa obtinem diferenta de camp, ca sa putem atrage carbonul.

Ce ziceti?