Claudiu Cretulescu a distribuit postarea publicată de Luap Snamlaa.

2 ore















Luap Snamlaa a adăugat 3 fotografii noi.Ieri la 01:18
d 8 years ago. His right side is paralyzed, he didn't walk for 8 years. Here are some pictures of Bennie walking along a wall, just some steps, but it's a beginning. We are in Jalapa del Marques Oaxaca Mexico. All Bennie did was drinking Gans waters. The first 6 weeks I brought him daily half a liter of iron with some copper added and half a liter of Co2. Since one week I brought him Co2 Gans, so now he daily makes his own plasma water. He and his father of 95 years are drinking plenty of it. Bennie needs physio therapy and deep tissue massage, but has no money. He reported feeling much happier now, he admitted having suicidal thoughts before drinking the Gans waters. His pain has completely subsided, the swelling in his lower leg and foot is almost completely gone. Remarkable to say the least. 😎🌞💜🔝
Bennie este făcând primii paşi. 😀 unii dintre voi mă va amintesc postări despre bennie, el e zapoteca indigene şi într-un scaun cu rotile din cauza unui accident vascular cerebral, a trăit 8 de ani în urmă. Partea dreaptă e paralizată, el nu a făcut-o plimbare de 8 de ani. Aici sunt niste poze cu bennie mergând pe un perete, doar câţiva paşi, dar e un început. Suntem în jalapa del marques oaxaca, Mexic. Toate bennie l-a băut Gans Waters. Primele 6 săptămâni, l-am adus zilnic o jumătate de litru de fier cu nişte cupru a adăugat şi o jumătate de litru de co2. de o săptămână, l-am adus Co2 Gans, deci acum a Daily face propria plasmă apă. El şi tatăl său de 95 ani sunt bautura din belsug. Bennie are nevoie de fizioterapie terapie şi masaj adânc de ţesut, dar nu are bani. El a raportat simt mult mai fericit acum, a recunoscut că a avea gânduri de suicid înainte de a bea gans waters. Durerea lui s-a rezolvat complet, umflarea în partea inferioară a piciorului și piciorul i-a dispărut aproape complet. Remarcabil să nu spun mai mult. 😎🌞💜🔝

· Evaluează traducerea













Îmi place
Îmi place


Ador


Haha


Uau!


Tristeţe


Furie









ComenteazăDistribuie







9Tu, Ştefan Valentin Firu şi alţi 7





Comentarii



Claudiu Cretulescu Kate Tiss: Bennie face primii pasi. Unii dintre voi va amintiti postarea mea despre Bennie, ele ste un indigen Zapotec si este in scaun cu rotile, datorita unui atatc de cord pe care l-a avut acum 8 ani. Partea dreapata este paralizata, nu s-a plimbat de 8 ani. Aici sunt cateva imagini cu Bennie plambandu-se pe langa un perete, dar este un inceput. Noi suntem in Jalapa del Mawrques Oaxaca Mexico. Tot ce a fcaut Bennie a fost sa bea apa de Gans. In primele 6 saptamani i-am adus zilnic jumatate de litru de fier cu ceva cupru adaugat si jumatate de CO2. De o saptamana i-m adus Gans de CO2, asa ca acum el isi face zilnic propria lui apa plasmatica. El si tatl lui de 95 de ani beau foarte multa. El a spus ca se simte mult mai fericit acum, el a recunoscut ca a vreut sa se sinucida inainte de a bea apa de Gans. Durerea lui a disparut complet, umfl[tura din picior si laba piciorului a disparut aproape complet. Cel puin remarcabil pot spune.
Nu-mi mai place · Răspunde · 3 · 1 oră · Editat










Serban Ioan Manole Bennie face primii pași.
Unii dintre voi vă amintiți postarea mea despre Bennie, el este un indigen Zapotec și este în scaun cu rotile, din cauza unui atac de cord pe care l-a avut acum 8 ani. Partea dreaptă este paralizată și nu a reușit să se plimbe
8 ani. Aici sunt câteva imagini cu Bennie plimbându-se pe lângă un perete; este un început. Noi suntem in Jalapa del Mawrques Oaxaca Mexico. Tot ce a făcut Bennie a fost să bea apă de Gans. În primele 6 săptămâni i-am dat zilnic jumătate de litru, (apă de de pe gans) de fier cu ceva cupru adăugat și jumătate de CO2. De o săptămână i-am dat Gans de CO2, așa că acum el își face zilnic propria lui apă plasmatică. El și tatăl lui de 95 de ani beau foarte mult. El a spus că se simte mult mai fericit acum, el a recunoscut că a vrut să se sinucidă înainte de a bea apa de Gans. Durerea lui a dispărut complet, umflătura din picior și laba piciorului a dispărut aproape complet. Cel puțin remarcabil pot spune.