Sistem de autoevaluare !!!


Experienta Vietii mi-a demonstrat ca indiferent ce discutii am purtat cu interlocutorii, acestia s-au comportat in acest mod :

1. - 5 % - au fost autisti. Acestia nu m-au deranjat.

2. - 80 % - au mintit. Nici acestia nu m-au deranjat.

3. - 14,9 % - au stat pe capul meu si n-au inteles mai nimic. Acesti semidocti m-au deranjat. Am gresit, pierzand inutil Energie Vitala si Timp util cu ei, incercand sa-i determin sa nu mai inteleaga totul pe dos.
Aproape toti au intins mana, cersind bani. Cat despre Omenie, Bun Simt, Demnitate, Noblete, Iubire de Neam si de Tara, de semeni...nu cu ei trebuie discutat, pentru ca tot ce intreprind o fac din interes si nu din responsabilitate.

4. - 0,1 % - au meritat o atentie sporita, pentru ca acestia stiu ca stiu. Din pacate, cei mai multi dintre ei, cca 99,99 % ii subjuga pe toti ceilalti. De la acesti se poate invata ca ASA NU trebuie facut. ASA DA se poate invata de la extrem de putini Oameni, din cati mai raman in Gradina lui DUMNEZEU. Doar acestia redau SPERANTA omenirii pentru ca au inteles cat de cat Realitatea, conturandu-si singuri prin supraefort constant, continuu si altruist, pe un fond Sufletesc de exceptie, o logica profunda. Doar cu acesti Oameni poti sa pleci la DRUM NOU
, armonizand astfel Spiritul cu Materia, fiind singurul concept necesar Reconstructiei Romaniei din punct de vedere Moral si Economic.

Trebuie stiut bine ca suntem la inceputurile autocunoasterii de sine, indiferent de nivelul de cultura pe care-l avem intr-o anumita Clipa T0 si tot la fel de bine trebuie stiut ca nu trebuie sa uitam asa ceva niciodata.


Adrian Pop