Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 15 din 15

Subiect: http://www.proiectulvenus.ro/

Senior Member
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    63.784
    Pentru ca acest proiect major sa aiba succes, Proiectul Venus necesita asistenta voluntara a inginerilor, arhitectilor si tehnicienilor competenti in toate formele pentru a ajuta la producerea unui pachet de proiectare corespunzator nivelului de dezvoltare al proiectului (Faza 1). Înainte de lansare, pachetul de proiectare pentru desen și dezvoltare (faza 2) va fi utilizat pentru a crea documente complete de proiectare (etapa 3) pentru ceea ce ar putea fi mai multe pachete de construcții. Am primit un răspuns coplesitor și am dori să le mulțumim tuturor celor care au semnat deja pentru a ajuta la aceste etape. Dacă aveți oricare dintre aceste competențe necesare sau simțiți că ați putea ajuta altfel în orice alt mod, vă rugăm să verificați informații suplimentare de pe site-ul nostru. Abonați-vă la canalul YouTubeAjutați-ne să atingem obiectivul nostru de a ajunge la 100.000 de abonați pe YouTube. Adăugăm periodic noi videoclipuri cu conținut de înaltă calitate.

Junior Member
    Data înscrierii
    27.08.2017
    Posturi
    4
    Proiectul Venus ne prezinta cu acuratete desavarsita o societate ideala, in care banul este scos din joc si inlocuit cu capacitatile automatizarii.
    Problema care se pune, in ultima instanta este cat la suta din populatia lumii, in special magnatii economici sunt dispusi sa accepte aceste schimbari
    Turmalina - Un cristal semipretios pentru sanatate

Senior Member
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    63.784
    Cristian N. AntonescuAdministratorul grupului Jacque Fresco - What the Future Holds Beyond 2000 - Nichols College (1999)
    https://youtu.be/Fb_bTUJp39o...
    Vezi traducerea

Jacque Fresco - What the Future Holds Beyond 2000 - Nichols College (1999)
    Jacque Fresco's introduction lecture at Nichols College.…
    YOUTUBE.COM

7 noiembrie 2015 la 09:29 · Îmi place
    · 1

Şterge

Cristian N. AntonescuAdministratorul grupului O Poveste a Schimbării - Jacque Fresco -
    "Fiecare acțiune și decizie pe care o vom lua - sau nu - va produce valuri în viitor. Pentru prima data avem capacitatea, tehnologia și cunoștințele de a direcționa aceste valuri." - Jacque Fresco
    - via Iuliana Harabagiu -
    ...Vezi mai mult

Jacque Fresco - O Poveste a Schimbării (HD)
    "Fiecare acțiune și decizie pe care o vom lua - sau nu -…
    YOUTUBE.COM

18 noiembrie 2015 la 11:29 · Îmi place
    · 6

Şterge

Cristian N. AntonescuAdministratorul grupului PARADIS sau UITARE (PARADISE or OBLIVION)
    Desi il mai avem in lista, acesta are traducerea in romana inclusa ca si imagine. Pentru cei care il descarca, si nu stiu cum sa lucreze cu subtitrarile YT, e mai simplu de revAZUT DIRECT DE PE pc.
    This docume
    ...Vezi mai mult
    Vezi traducerea

paradise or oblivion - subtitrat romana
    This is NOT the "major motion picture" that The Venus Project is working towards but rather is a short…
    YOUTUBE.COM

18 noiembrie 2015 la 11:35 · Îmi place
    · 3

Senior Member
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    63.784
    Ipoteze Inovatii Agro Eco Energie Terra

28 octombrie la 19:25 ·

O economie bazata pe resurse ar fi grozava. Administrarea economica reala. Nonpolitizarea. Cercetarea. Inovatia. Cele mai noi tehnologii. Transporturile rapide sky sau magnetice. constructii arhitectonice modularizate terestre si maritime. O arhitectura de avangarda. O societate informationala a cunoasterii... Ar fi un succes real al intregii societati de pe Terra. Fara riscuri nucleare. Fara distrugeri iremediabile de mediu. Fara poluare. Fara politicieni corupti. Fara coruptionsm. Sandu Felix. Energiisolare inspirat de Jaques Fresco. Arhitect Sf . via Nasul Tv www.TheVenusProject.com 28 oct 2017

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.15)][/COLOR]

The Venus Project
    The Venus Project proposes an alternative vision of the future,if we apply what we already know in order to achieve a sustainable new socio-economic system
    THEVENUSPROJECT.COM

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •