Kate Tiss

14 ore ·








https://www.facebook.com/photo.php?fbid=393362414328338&set=a.2105781126067 70.1073741832.100009637490367&type=3&permPage=1






Tom Salas16 ore ·

In the rural communities of Mexico many people just cannot afford to go to a doctor and simply learn to cope with their pains and problems.
Today we visited the home of Dona Margarita who is slowly loosing her vision. We left a bottle of C02 with instructions on how to use it for her eyes and for pain relief. She lit up when we explained that the plasma will never finish and that she can make health patches for anyone in the community, and all that she has to do is just re fill the bottle with clean water.

Go into the poor communities and leave a bottle of plasma with instructions on how to use it...you can make a big difference to the peoples lives who just cant afford doctors.
There are way to many people in the plasma community who come from privileged backgrounds who are focused on themselves and dont think about what a big difference a small gesture of love can make.
Yes, sell to those who can afford to buy it, but be sure to give and keep giving.
One Love



În comunităţile rurale din Mexic, mulţi oameni nu-şi poate permite să mergi la un doctor şi pur şi simplu să înveţe să facă faţă problemelor şi durerile lor.
Azi am vizitat casa de dona margarita care este viziunea ei pierd încet. Am lăsat o sticlă de c02 cu instrucţiuni despre cum să-l folosească pentru ochii ei şi pentru ameliorarea durerii. S-a aprins când ne-am explicat că niciodată nu se va termina cu plasmă şi că ea poate face cineva plasturi pentru sănătate în cadrul comunităţii, şi tot ce trebuie să faci este să re umple sticla cu apă curată.
Du-te în comunităţile sărace şi să lase o sticlă de plasmă, cu instrucţiuni despre cum să-l folosesc... poţi face o mare diferenţă în vieţile oamenilor care-mi permit doar doctori.
Sunt mult prea mulţi oameni în plasmă comunitate care provin din medii privilegiat, care sunt axate pe ei înşişi şi despre ceea ce nu cred că o mare diferenţă un mic gest de dragoste poate face.
Da, vinde pentru cei care îşi pot permite să-l cumpere, dar fii sigur ca să dai şi să-mi dai tot.
O dragoste


· Evaluează traducerea












Îmi place
Îmi place


Ador


Haha


Uau!


Tristeţe


Furie









ComenteazăDistribuie







17Tu, Nelu Ispas, Codarcea Vasile şi alţi 14





Comentarii



Kate Tiss In comunitatile rurale din Mexic, multi oameni chiar nu-si pot permite sa mearga la un doctor si simplu invata sa faca fata durerilor si problemelor.

Astazi noi am vizitat casa lui Dona Margarita care este isi pierde incet vederea. I-am lasta o sticla
de CO2 cu instrctiuni despre cum sa o utilizeze pentru ochi si indep[rtarea durerilor. Ea s-a luminat cand i-am spus ca plasma nu se va termina niciodata si ca ea poate plasturi de sanatate pentru oricine din comunitate, si tot ceea ce trebuie s[ faca este sa reumple sticla cu apa curata.

Mergeti in comunitatile sarace si lasati-le o sticla cu plasma si cu instructiuni despre cum se poate utiliza... puteti face o mare diferenta pentru oamenii care nu-si pot permite doctori.

Exista loc pentru multi oameni in comunitatea plasmatica, care provin din medii privilegiate si care sunt concentrati pe ei insisi, si nu se gandesc la ce mare diferenta poate face un mic gest de iubire.

Da, vindeti-le tuturor celor ce-si pot permite sa le cumpere, dar asigurati-va sa daruiti in mod continuu. O Iubire!

Nu-mi mai place · Răspunde · 6 · 14 ore










Kate Tiss - si comentariul meu: daruiti nu vindeti!
Nu-mi mai place · Răspunde · 6 · 14 ore










Darie Zaharia Din atâtea canale tv, trebuie măcar unul să distribuie, informații despre tehnologia plasmatică.
Nu-mi mai place · Răspunde · 2 · 14 ore










Tom Salas Kate its ok to sell...selling helps to mobilise the giving!...thanks for sharing. one loveKate este în regulă să vinzi... vânzând Ajută de mobilizare a dat!... multumesc pentru partajarea. O dragosteTradus automat



Îmi place · Răspunde · 5 ore










Kate Tiss - it's ok Tom, just my teeth against current economic slavery!- e ok Tom, doar mea de dinti împotriva sclavia economică actuală!Tradus automat



Nu-mi mai place · Răspunde · 1 · 3 ore










Tom Salas yup i hear you!Da te-am auzit!Tradus automat



Îmi place · Răspunde · 3 ore










Scrie un răspuns...























Cioveie Ilie BIETII DE EI ! SUNT MAI SARACI DECAT NOI ? NU STIAM !
Îmi place · Răspunde · 14 ore










Kate Tiss - au fost saraciti de abundenta democratiei! ca multi altii din intreaga lume!
Îmi place · Răspunde · 4 · 14 ore










Scrie un răspuns...























Elena Iuliana Serban S-ar putea sa le mearga mai bine cu tratamente traditionale decat cu otravurile medicamentelor moderne, despre care se stiu multe, dar nu se face nimic.