Cris Cris

6 noiembrie la 16:42







Adresez citeva intrebari mai ales celor care au realizat deja sisteme magrav (de reducere a consumului de energie sau generatoare independente): cum se fac legaturile corect intre bobine-sfirsitul bob. gravit. se va rasuci dupa inceputul urmatoarei bobine sau, pe sfirsitul bob.gravit. se rasuceste inceputul urmatoarei bobine;sa realizez legaturile cu ajutorul conectorilor (acele bobinute nanocot potrivite ca diametru); pot folosi cond. plasmatice Douglas (generator independent) la sistem magrav de reducre a consumului de energie ? Multumesc.





Îmi placeVezi mai multe reacţii
ComenteazăDistribuie







55





1 distribuire
Comentarii



Marin Pop cel care ia sau cere sta cu mana intinsa,itelegeti ce vreau sa spun!
Îmi place · Răspunde · 1 · 6 noiembrie la 19:48










Nelu Te Da* ce te doare gura, sau mâna, să-i spui ? Pentru asta am renunțat și eu, să vă mai urmăresc și să colaborez, pentru că mulți, sunteți mândrii de voi, și nu vă doare de semenii voștri, care poate nu au atâta timp de documentare, nu au capacitate să înțeleagă tot sau n-au nimerit poza, pagina, postare, pierzând puțin firul. Apoi, dacă tot i-ai sugerat, spune-i să și înțeleagă !
Nu-mi mai place · Răspunde · 1 · 7 noiembrie la 21:35 · Editat










Scrie un răspuns...























Kakasi Sándor Am explicat asta in mai multe videouri. Fiecare bobina are un capat care primeste, si unul care da. Considerínd directia fluxului, capatul care da se rasuceste peste capatul care primeste.