Dece Mihai

7 ore







SUnt multe scheme si clipuri , care ne arata cum se leaga bobinele de magrav . Eu am facut o selectie dintr-un clip care este pe intelesul meu . Vizionati clipul si in acelasi timp notati pe bobinele voastre legaturile cu scoci de hartie pe care scrie 1 se conecteaza cu celalalt 1 , 2 cu 2 etc , plusul si minusul .Etichetati toate cele 6 bonine asa si reduceti riscul de a face o greseala . De asemeni urmarind traseul va dati seama ca , urmatorul fir de la bobina va fi rasucit . Deci, vii cu firul drept (1),de la bobina si continui cu (1A)rasucit al celelalte bobine . Poate va ajuta si pe voi Daca ceva nu pare tehnic ,sau gresit , anuntati-ma sa sterg clipul !










-2:43




















































Îmi place
Îmi place


Ador


Haha


Uau!


Tristeţe


Furie









ComenteazăDistribuie







13Tu, Kate Tiss, Codarcea Vasile şi alţi 10





3 distribuiri
Comentarii


Vezi încă un comentariu




Kate Tiss - e un film bun pentru inceput. respecta principiile curgerilor plasmatice, insa trebuie sa stii ca sunt modalitati mai noi de legare a capetelor sarmelor. insa rugamintea mea este sa intelegi foarte bine de la inceput ca aceste bobine nu sunt construite pe principii electrice ci plasmatice. daca vei acorda atentie celor subliniate cu verde in fragmentele traduse de mine, vei intelege mai mult si mai repede cum sta treaba cu plasma D-lui Keshe.
Îmi place · Răspunde · 1 · 3 ore










Dece Mihai Da domnilor aveti dreptate in ceea ce priveste rasucirea firelor . Insa explicatia este buna pentru a nota firele , care cu care se unesc !Si dupa cum se vede iti dai seama ca firul de la o bomina este drept (plusul ) , urmatoarea va fi rasucita peste (minusul ) urmatoarei bobine !