7 semne ca Universul incearca sa va transmita mesaj


7 semne ca Universul incearca sa va transmita un mesaj
Intreaga noastra viata este construita pe un sistem rafinat de intentii si feedback. Adica, chemi ceva in viata ta (constient sau inconstient) si apoi Universul va raspunde printr-o replica sau un mesaj de ghidare pe drumul manifestarii cererii tale.
Ca fiinte intuitive,unul dintre aspectele cele mai distractive ale vietii este abilitatea de a sti sa identifici si sa discerni ascultandu-ti intuitia cand un mesaj nou este trimis in drumul tau.
Iata mai jos 7 semne ca Universul incearca sa iti comunice ceva:
1 Senzatia de déjŕ vu
Ai avut vreodata senzatia ca ceea ce ti se intampla ai mai trait candva? Pana la cele mai mici detalii pare cunoscut, ca si cum ar fi un film pe care l-ai vazut candva si de care ai uitat apoi.Acest termen “déjŕ vu” din franceza inseamna ceva deja vazut, se crede ca este un moment suspendat in clipa prezenta in care Sinele tau superior isi aminteste ca suntem mereu in faza de aliniere cu vibratia noastra. Asta inseamna ca noi de fapt suntem simple ecouri ale vibratiilor pe care le-am emis in planul eteric mai intai.
Intentia= energie emisa in Univers
Vibratia = o replica energetica de la Univers care devine manifesta
Amintiti-va ca orice lucru care se intampla se manifesta mai intai pe taramul nonfizicului.
2 Vedeti secvente numerice precum 111 sau 11:11
Aceste numere sunt numite uneori numere angelice pentru ca sunt cai frumoase prin care ghizii nostril, ingerii si Sinele superior ne comunica faptul ca suntem aliniati cu misiunea noastra. Eu, de exemplu, vad numerele 111 atunci cand mi se atrage atentia sa constientizez prezenta elementelor spirituale din jurul meu.
3 Aveti vise recurente
Visele sunt maestrii nostri de noapte. Ne ajuta sa netezim calea mintii noastre subconstiente si sunt o linie directa cu Dumnezeu, care ne vorbeste intr-un limbaj codificat in timp ce ne reincarcam bateriile. Nu toate visele sunt profetice, dar daca avem un vis care se tot desfasoara cateva nopti la rand va recomand sa cautati un interpret care sa va ajute sa receptionati mesajul pe care in mod clar este necesar sa il primiti.
4 Sentimentul de a sti pur si simplu
Uneori stii pur si simplu ca este da sau nu din adancul fiintei tale. Chiar daca s-ar putea sa sfideze logica , sa nu aiba niciun sens ,tu stii fara urma de indoiala, ca Universul( Dumnezeu) iti da capacitatea de a discerne exact ce varianta de actiune sa urmezi.
Invata sa apreciezi aceasta capacitate a ta si sa ai incredere sa o urmezi.
5 Obstacolele apar unul dupa altul
Mesajul nu se trimite, emailul nu ajunge, telefonul nu functioneaza ai apoi realizezi ca Universul produce aceasta intarziere astfel incat sa se alinieze cu scenariul divin perfect. Orice lucru se intampla cand ii este menit, uneori lucruri care par a fi piedici, care ne intarzie progresul, se dovedesc a fi binecuvantari deghizate.
6 Resurse apar in mod magic
Iti fixezi o intentie, apoi dintr-o data intalnesti intamplator o persoana care te poate ajuta in calatoria ta. Poate dai click pe facebook pe un link care te duce la informatiile potrivite, sau din senin apare o suma de bani si te poti inscrie la un curs la care ti-ai dorit mult sa ajungi.
Imi amintesc cand mama incerca sa divorteze dar nu avea banii suficienti pentru taxa de 800$, apoi ca din senin a aparut un cec pentru fix 800$. Suma exacta a fost o sincronicitate prea mare sa o ignore,asa ca a facut ceea ce a considerat ca este o actiune inspirata.
7 Carti, cristale, simboluri ce par sa te gaseasca ele pe tine
Uneori, o carte poate literalmente sa cada de pe un raft in fata ta sau gasesti un pandantiv cu cristal pe marginea drumului.
Indiferent ce ar fi lucrul care pare sa intervina singur in viata ta, trebuie sa constientizezi ca detine indicii puternice privind urmatorul pas pe care sa il faci pentru evolutia ta spirituala. Intotdeauna sa urmati semnele!
Sursa Sarah Prout,www.reikirays.com