Kate Tiss

8 ore







Pentru conformitate:
- De la 1kW la 200kW
- fragment din blueprint-ul din 26.10.2015
- https://youtu.be/RZS7pOsrmFs?t=2h12m14s

Nota:
- corecturile, adnotarile si sugestiile sunt binevenite.













-3:44




















































Îmi place
Îmi place


Ador


Haha


Uau!


Tristeţe


Furie









ComenteazăDistribuie







33Tu, Nelu Ispas, Marin Pop şi alţi 30





12 distribuiri
Comentarii



Nelu Ispas Multumesc frumos, Kate Tiss!... Lamureste foarte multe lucruri!...
Îmi place · Răspunde · 8 ore










Adrian Folteanu explicatia lipsei de rezultate la noi din cauza contoarelor care ne pun sa platim ce intoarcem in retea
Îmi place · Răspunde · 2 · 2 ore










Kate Tiss - depinde de contor. la utilizatorii casnici nu se contorizeaza puterea reactiva. probabil la cei ce au 380V/50Hz sa fie contoare ce masoara acest tip de putere. oricum ideea este ca o unitate Magrav functioneaza pe principii plasmatice, nu electrice, si noi monitorizam si ne raportam doar la componenta electrica din spectrul de energii al unei unitati magrav, reprezinta o mare defavoare pe care singuri ne-o cream. ne folosim practic doar de acei 10^-12 din volumul unui atom ce reprezinta energia echivalenta caracteristicilor materiale ale acestuia, in loc sa invatam sa ne folosim de energia echivalenta celorlalti 99,99x10^10.
Îmi place · Răspunde · 2 · 1 oră










Adrian Folteanu Kate Tiss pana una alta ce intoarce un magrav si nu este consumat invarteste invers contoarul care aduna cu toate astea
Îmi place · Răspunde · 1 · 1 oră










Kate Tiss - da plastic vorbind, caci contoarele mecanice contorizeaza doar un index, ori activ ori reactiv. cele digitale au capacitatea de a contoriza ambele aceste indexuri cat si altele. dar tin minte ca am mai dezbatut odata acest subiect.
Îmi place · Răspunde · 2 · 1 oră