Tom Salas a distribuit postarea lui.

7 ore


















0:00









































451 de vizualizări




Tom Salas8 ore
ming from the coil vibrating at a high intensity that doesnt allow the water to freeze? Does it correlate with Gans not freezing?...input welcome...Thanks
Deci. Joseph Scalzo.. Şi am discutat de ce un buzunar de aer este creat când vom îngheţa nano-materiale în afara container? Asta e de-a face cu energia care provine din bobina vibrează la o intensitate ridicată, care nu permite ca apa să îngheţe? Se coreleaza cu gans nu frig?... intrare bun venit... multumesc

· Evaluează traducerea











Îmi place
Îmi place


Ador


Haha


Uau!


Tristeţe


Furie









Distribuie







31Tu, Kate Tiss, Nelu Ispas şi alţi 28





4 distribuiri
Comentarii


Vezi încă 4 comentarii




Tom Salas In addition...check the video again...the unfrozen portion of the container is much larger than any trapped air between the lid and the body of the container. i think that the small bubble that is rolling around in the unfrozen area can be explained away as the trapped air. Also it was in the freezer for over 12 hours, which is waaaay more time than it takes to freeze a small container like that.În plus... Uită-te la video din nou... pe dezghetati parte din rezervorul este mult mai mare decât orice prins aer între capacul şi cadavrul din container. Cred că Bula asta e mici rostogolindu-mă în zona dezghetati pot fi explicate ca aerul prins. De asemenea, a fost în frigider pentru peste 12 de ore, care se simt mai mult timp decât e necesar să îngheţe un recipient mic ca asta.Tradus automat



Îmi place · 1 · 3 ore · Editat









Marlee Rosenhan I don't know about Co2 frozen but one first thing I ever noticed is the tiny bubbles appear first before creating white fluffy GANs and when ever I tried to make jewelry etc the air bubbles seemed to gather together until the Gans dried right up. Unless it escape first which unless properly sealed seemed to be a major escape artist!Nu ştiu despre co2 congelate, dar primul lucru pe care l-am observat că este cea mai întâi apar bule de aer înainte de crearea albe şi pufoase gans şi de fiecare dată când am încercat să facem bijuterii etc bulele de aer părea să adune împreună până la gans uscat dreapta sus. Dacă nu-l scape mai întâi dacă sigilat care părea să fie un mare artist în evadări!