-------- Original Message --------
Subject: Re: LEGENDELE DACILOR LIBERI SUB OCROTIREA MARELUI ZEU ZALMOXE
Date: Sat, 03 Dec 2011 18:07:11 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: cioroianu cecilia <cici7773@yahoo.fr>, armenescu.eliana.elena3@gmail.com, geostroe@gmail.com, ovi_vio_ivo@yahoo.co.uk, banceanuvasile@yahoo.com, nicolaenacioiu@yahoo.com, alecu_ioan@yahoo.com, achimescu_ovidiu@yahoo.com, preoteasa_marinela@yahoo.com, ogarceag@gmail.com, lenuta_onofras@yahoo.com, ioanaalex68@yahoo.com, catalindragomirescu@yahoo.com, mdog9270@gmail.com, loredanapavel27@yahoo.com, administrator@cab.ro, office_konexarte@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, alice.nacioiu@creativeluggage.com, ingrid@artazalmoxa.eu, arienne2003@yahoo.com, cici7773@yahoo.fr, enciudoru@yahoo.com, mihaelahq@yahoo.com, pse_flori@yahoo.com, florin@popservice.ro, yo7aoz@yahoo.com, Radu_necea@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com, satraiti2000@yahoo.com, spt2000ro@yahoo.com, l_cantemir@yahoo.com, ioanpop@yahoo.com, samdacul@gmail.com, andrei.patrut@yahoo.com, herrvonbartosh@yahoo.com, fmflorin@gmail.com



Buna Cici,

Ideea ta este binevenita. O sa discut cu cei ce se ocupa de administrarea forumului.

O sa facem un nou topic intre :
ASOCIATIA MICILOR SI TINERILOR EXPLORATORI ZALMOXIENI
EROII NEAMULUI ROMANESC

Ce-ai postat tu despre Mos, am trimis la toata banca de date.
http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...-de-duminica-3

Invata si tu sa lucrezi pe Forum, pe mess, fa-ti cont de facebook....si punctam mai departe.
http://www.facebook.com/groups/203961636347554/

Daca gasesc ceva stabil pentru tine de lucru, o sa te ajut cu cea mai mare placere.

O seara placuta,
adi

On 12/3/2011 10:42 AM, cioroianu cecilia wrote:
> Buna Adi,
> Este impresionant si inaltator scopul de a retrezi constiinta noastra strabuna. Credinta in LEGILE SACRE si in zeul suprem ZALMOXE i-a tinut uniti, curajosi si tari pe strabunii nostri.
> As vrea ca prin bunavointa administratorului site-ului "sfatul batranilor" sa se introduca un topic intitulat "LEGENDELE DACILOR LIBERI" in care sa pot posta legendele noastre strabunesti.
> Tinerii trebuie sa stie cine au fost strabunii nostri , care le era credinta si sa redescoperim impreuna unirea neamului in vremuri de restriste.
> Asa cum bine spunea Eminescu " Raul, ramul, imi e prieten numai mie, iara tie dusman este ".
> Asa cum am invatat de le Mosu, multa intelepciune este intre cuvinte.
> Daca sunteti de acord cu propunerea mea, astept raspuns.
> O zi plina de lumina , Cecilia