Paul Purea

24 septembrie


CEL MAI BUN CANDIDAT PENTRU “ C…” ? Vi-l spun eu …!

Soarta Romaniei si a poporului roman nu sta in puterea presedintelui tarii – in puterea prerogativelor acestei functii. Sta in gradul de dezvoltare al judecatii si al capacitatii de percepere a realitatii de catre cetatenii tarii .In puterea lor de actiune. Romanilor le place starea realitatii in care ei traiesc .Punct .In legatura cu aceasta afirmatie a mea , va rog nu ma contraziceti , pastrati-va cuvintele in cavitatea gastrica .In launtrul vostru. Nu ragaiti , degeaba . Nu inteleg de ce atata zgomot pentru nimic ? Ce importanta are un nume sau altul de presedinte . Gandirea , metehnele , caracterul , ipocrizia , promiscuitatea atitudinii fiecarui “aspirant “la scaunul de la “C …”, fata de interesele majore ale natiei noastre , sunt aceleasi -aceleasi pentru fiecare dintre aceste persoane . Si atunci ? Doar numele lor difera . Uitati-va in cv-urile lor . Fie ca lipsesc , fie ca sunt mincinoase . Uitati-va la trecutul lor . Toate au legatura cu structura comunisto-securista trecuta si prezenta . Uitati-va la faciesurile lor . Toate au “bube “. Uitati-va la limba lor . Toate sunt de lemn cu carii in ele . Ascultati cuvintele lor . Toate sunt mincinoase .Etc. In continuare …intrebare de 100 de puncte carpatine (si danubiene ) : atunci, pe cine sa alegem ? Raspuns : pe cel care vi se potriveste cel mai bine .Voua ! Obsevati atenti , cu cine va asemanati ! Pe acela ,dragii mei , alegeti-l ! Va fi cel mai bun, va spun ! Dupa chipul si asemanarea voastra ! Vi se va potrivi cel mai bine ! Ca o adevarata clona…

PS. Daca ati fi cu adevarat popor nu v-ati pune intrebari ! Ati actiona . Ati iesi in strada si ati da cu listele lor, de ”pretentiosi in bataie de joc “, de pamant . Numai asa, pentru a-i invata minte ca de tara voastra si de soarta voastra, nimeni – nici macar intr-o gluma electorala – nu-si poate bate joc ! Dar…cat sunteti ceea ce sunteti, bucurati-va ! Si mai ales certati-va intre voi …pentru cel mai bun candidat ! Pentru cel mai bun presedinte. Acela care ne va arunca complet in hazna !








20 distribuiriÎmi placeÎmi place · · Distribuie