Radu Cinamar.ro a distribuit un link.

12 mai


BIO SYNERGY - este la ora actuală singurul aparat cunoscut din lume care poate reface fizic țesutul nervos (în proporție de 65 ‒ 70%) după accidente vasculare, leziuni sau tumori cerebrale, anumite forme de paralizie și boli de degenerescență mentală (demență, Alzheimer, scleroză, Parkinson, Huntington).

BIO SYNERGY este la ora actuală singurul aparat cunoscut din lume care poate reface fizic țesutul nervos (în proporție de 65 ‒ 70%) după accidente vasculare, leziuni sau tumori cerebrale, anumite forme de paralizie și boli de degenerescență mentală (demență, Alzheimer, scleroză, Parkinson, Huntington). Principiile pe baza cărora a fost construită biobateria sunt holiste, adică, aplicate în practică, ele conduc la trezirea și amplificarea forței vitale, singura energie capabilă să declanșeze procese de vindecare și regenerare a celulelor, țesuturilor, oaselor și mușchilor. BIO SYNERGY transmite o informație foarte fină la nivelul ADN-ului, stimulând revitalizarea funcțiilor normale ale fiecărui organ în parte.

Medicina convenţională: între profit și statistici

Sănătatea este bunul cel mai de preţ al omului, rădăcina unei vieţi dătătoare de împlinire şi satisfacţii. De aceea, pare normal ca pe plan mondial să se cheltuiască sume enorme pentru depistarea, investigarea şi tratamentul tuturor bolilor. Ştiinţa a făcut progrese uriaşe construind aparate sensibile şi foarte complicate pentru investigarea amănunţită a corpului uman, şi există medicamente de sinteză, realizate cu mari eforturi, capabile să producă efecte precise pentru îndepărtarea unei anumite probleme de sănătate. Cu toate acestea, la nivel global, în ciuda dezvoltării ştiinţei şi tehnologiei actuale, putem spune că medicina alopată a eşuat în „lupta” cu marile probleme care afectează sănătatea umană. Motivul principal este faptul că ea s-a dedicat mai curând vindecării bolilor, decât menţinerii unei stări perfecte de sănătate, şi astfel a pierdut din vedere armonia întregului care se manifestă într-o fiinţă umană, la toate nivelurile sale: fizic, energetic, emoţional, mintal şi spiritual.

O statistică realizată pe bolnavii care au ajuns să aibă boli foarte grave ‒ cancer, SIDA, Alzheimer, sifilis etc. ‒ şi care au murit în urma acestor boli a scos în evidenţă un aspect foarte straniu, şi anume toţi aceşti pacienţi au avut un lung istoric de boli din ce în ce mai grave, pe care le-au tratat alopat. De exemplu, cineva a avut o simplă candidoză şi a tratat-o alopat. În timp a făcut tricomonas pe care a tratat-o tot alopat; au apărut apoi herpes, papilom şi toate au fost tratate alopat, iar în final a apărut sifilis sau cancer la prostată. Astfel de cazuri arată clar că, de fapt, acest mod de a privi lucrurile nu rezolvă problema, ci o aruncă la un nivel mult mai profund şi mai greu de tratat. Aşa se explică de ce toate tratamentele alopate au efecte secundare, chiar şi cele mai banale, cum ar fi aspirina, iar cele mai puternice sunt, în realitate, adevărate otrăvuri. Să nu mai vorbim despre vaccinuri care produc veritabile „uragane” distrugătoare la nivelul întregului organism.


Echilibrul minte-corp

Din acest punct de vedere, o problemă de sănătate nu reprezintă numai ceea ce putem vedea la nivel fizic, o afecţiune sau o incapacitate temporară a unui organ de a-şi exercita funcţia, ci reprezintă o perturbare a echilibrului întregului ansamblu minte–corp. Prin urmare, un medicament ideal ar fi unul care să poată recrea armonia unui organism perturbat sau să poată întări starea de echilibru existentă deja în organism, fără a dăuna în niciun fel acestuia. Nu este cazul procedurilor moderne de tratament. Aici avem de-a face cu o multitudine de efecte secundare şi nici nu se pune problema aplicării lor la un organism sănătos.

Ce este BIO SYNERGY?

BIO SYNERGY este o baterie bioenergetică (foloseşte potenţialul energetic al corpului şi nu are nevoie de o sursă externă pentru a se activa), ce permite regenerarea organismului uman graţie fenomenelor de rezonanţă care se stabilesc între corpul fiinţei umane la care este conectată bateria şi soluţia pe baza căreia aceasta funcţionează. Această biobaterie este construită respectând indicaţiile revelate de Edgar Cayce (mediumul american) în timpul transelor sale, descoperiri ale unor oameni de ştiinţă care au studiat cultura inca (templele incaşe) şi descrieri ale unor principii asemănătoare din vechi texte orientale.

Acest aparat funcţionează pe baza unui principiu cunoscut odinioară, dar care în prezent este din ce în ce mai profund studiat. Acesta este principiul rezonanţei. Prezentat la modul empiric, principiul afirmă că între două sisteme care oscilează pe frecvenţe apropiate se realizează un transfer de energie care devine maxim în momentul când frecvenţa de oscilaţie a acestor două sisteme este aceeaşi. Transferul de energie se face fără transfer de substanţă.


Revitalizarea organismului şi alinarea fluctuaţiilor minţii

BIO SYNERGY transmite o informaţie foarte subtilă la nivelul ADN-ului. Ceea ce face de fapt este să amplifice propriile vibraţii corporale. Principalele efecte sunt revitalizarea organismului şi alinarea fluctuaţiilor minţii. Conform lui Cayce, „aparatul aduce odihna celor obosiţi, celor care au fost supuşi unor perioade îndelungate de stres şi epuizare, celor care caută o influenţă armonizatoare care să-i ajute în realizarea unei coordonări între structurile lor fizice şi mintale, şi valenţele spirituale astfel încât acestea din urmă să aibă efect asupra corpului fizic. Dispozitivul va aduce somnul în corp – orice iritare va dispărea.” De asemenea, „aparatul poate îmbunătăţi funcţionarea ochilor, a auzului, a gâtului în perioadele de răceală şi congestie, poate ajuta la îndepărtarea nervozităţii, îmbunătăţeşte abilitatea corpului de a se calma, contribuie la amplificarea circulaţiei sangvine, la distribuirea uniformă în corp a forţelor de încălzire. Purifică sângele şi creează o mai bună coordonare în funcţionarea sistemelor cerebrospinal şi simpatic. El este necesar tuturor celor care îşi utilizează foarte mult creierul, dar şi celor care nu-l utilizează suficient. În cazul folosirii aparatului, forţele meditative care susţin concentrarea corpului vor fi activate pentru a fi mult mai utile, pentru ca fiinţa să găsească din ce în ce mai multe oportunităţi pentru a exprima ceea ce ea a obţinut. Zilele de utilizare a aparatului vor fi descoperite ca zile norocoase, dacă se poate spune astfel, sau perioade în care există o mai mare asociere cu forţele creatoare.”


Efectele BIO SYNERGY

Această baterie a fost verificată pentru prima dată de către Asociaţia pentru Cercetare şi Iluminare din Virginia Beach (Association for ResearchandEnlightement, ARE) care se ocupă de punerea în practică a învăţăturilor revelate de Cayce, iar rezultatele care s-au obţinut au fost absolut uluitoare. Edgar Cayce a insistat personal asupra importanţei acestui aparat considerându-l superior oricărei alte metode şi susţinând faptul că dublează speranţa de viaţă.

Scrierile sale nu încetează să enumere beneficiile şi proprietăţile reîntineritoare ale aparatului: „el ajută organismul în toate sarcinile sale”, „este indispensabil pentru toţi cei care lucrează mult cu creierul”, „după părerea noastră, ar fi ideal ca toată lumea să utilizeze acest instrument”, „orice organism care are probleme din cauza lipsei de armonie poate beneficia de acest aparat”, „acest tip de vibraţii este benefic pentru toate fiinţele umane.”

Acumularea de energie în cazul acestei biobaterii este foarte intensă. Fiinţele sensibile descriu un câmp de energie puternic care emană de la terminalele aparatului şi uneori se extinde dincolo de plafonul camerei în care a fost plasat acesta.

Efecte și rezultate obținute cu BIO SYNERGY

Amplifică foarte mult energia vitală a organismului, efect care poate fi constatat prin dinamizarea magnetismului și electricității proprii;
Mărește speranța de viață (după cum afirmă însuși Edgar Cayce), reducând riscul apariției accidentelor vasculare, stopurilor cardiace, etc.;
Trezește facultăți psihice solare (luciditate, calm, energie pozitivă, entuziasm, armonie, generozitate, căldură sufletească);
Reface fizic țesutul nervos (singurul dispozitiv cunoscut din lume care face asta) și de aceea poate restabili funcțiile creierului deteriorate de afecțiuni precum senilitatea, degenerescența mentală (Alzheimer), demența, leziunile sau tumorile creierului, mongolism, handicapuri mentale, absența coordonării cerebrale, anumite forme de paralizie;
Îmbunătățește funcționarea sistemului digestiv, a glandelor limfatice, mamare, tiroidiene și pancreatice;


Câteva dintre mărturiile utilizatorilor

Doina P. – Bucuresti. Am cumparat Bio Synergy pentru mama mea care suferea de mai multe afectiuni, unele datorate varstei inaintate (77 ani), altele pe care le ducea cu ea din tinerete. Speranta mea a fost sa-i mai aline durerile si neplacerile cauzate; l-a folosit in fiecare zi mai mult de o jumatate de ora. Dupa 1 luna si jumatate de folosire mi-a spus ca se simtea mai energica. Am fost multumita, din punctul meu de vedere Bio Synergy isi atinsese scopul, insa dupa inca o luna am constatat cu uimire ca mama mea avea rezultate din ce in ce mai vizibile; mersul ii era mai vioi, culoarea tenului arata sanatate (nicidecum boala), iar in unele zile avea mai multa energie decat mine! Am fost complet surprinsa sa vad toate schimbarile astea pentru ca asteptarile mele nu se ridicasera intr-atat de mult. De curand, am mers sa-si refaca analizele. Mama mea are acum 83 de ani si majoritatea analizelor i-au iesit perfect! Aparatul asta a facut mai multe decat sperasem eu. Felicitari celor de la Aim Group si multumim din suflet pentru ca realizati astfel de aparate!

Teodor A. – Timisoara. Sunt 2 saptamani de cand folosesc bateria; inca din prima saptamana, rezultatele au fost surprinzatoare, am dormit cum n-am mai facut-o de vreo 9 ani, pulsul s-a reglat, simt (si vizualizez!) o stare de bine edenica.

Valeria V. – Cheia. Am suferit din cauza reumatismului aproape toata viata mea si durerile erau mai mari pe piciorul drept. Desi mi-au cauzat tot timpul disconfort si ma impiedicau in unele zile sa ies din casa a trebuit sa traiesc cu ele, in ciuda numeroaselor tratamente pe care le-am facut. In urma cu 3 luni de zile, o prietena a laudat acest aparat Bio Synergy spunand ca se simte neasteptat de bine si ca-l folosea doar de 3 sau 4 saptamani. M-a convins usor sa-mi cumpar si eu unul pentru ca mai presus de cuvinte, schimbarile ei erau evidente. Durerile la picior au inceput sa scada in intensitate inca din prima saptamana de folosire si am continuat sa-l folosesc cate jumatate de ora pe zi, alteori mai mult in functie de timpul pe care il aveam la dispozitie. Dupa o luna si jumatate am constatat ca durerile disparusera complet, adica si in zilele innorate cand altadata eram nevoita sa raman in casa din cauza presiunii si durerilor foarte mari pe care le simteam in oase, ma simteam perfect si aveam o stare de bine si de energie. Mi se pare minunat ce poate face acest aparat. Recunosc ca nu stiu sa explic altcuiva pe ce baza functioneaza, dar nici nu am nevoie sa stiu. Faptul ca are rezultate concrete inseamna pentru mine ca cei care l-au realizat au stiut ce fac. Il laud tuturor prietenilor mei si folosesc exemplul propriu, iar ei imi multumesc si astazi pentru recomandare. Va raman recunoscatoare!

Viorel O. – Medic, Paris. Unul dintre cazurile in care am folosit Bio Synergy si am avut rezultate exceptionale este cel al unei tinere care a suferit un accident cerebral si a ramas cu probleme grave de adaptare a echilibrului la trecerea din pozitie orizontala la cea verticala. Cu alte cuvinte atunci cand voia sa se ridice la orizontala isi pierdea cunostinta (lesina) aproximativ 40-60 secunde. In plus, a ramas si cu o tensiune ortostatica foarte mare si era nevoita sa poarte in permanenta corsete elastice pe coapse si abdomen, altfel vasele de sange explodau. De multa vreme statea in pat. Dupa 2 zile de sedinte cu Bio Synergy am constatat ca la schimbarea pozitiei nu-si mai pierdea cunostinta, iar tensiunea ortostatica a revenit la normal. In urmatoarele zile de folosire, tanara a reusit sa mearga singura 12 metri, iar tensiunea s-a pastrat in limitele normale. Avand in vedere ca de 8 ani de cand a avut accidentul cerebral nici un tratament nu a produs vreo ameliorare, desi nu intelegem inca mecanismul, rezultatul nu se explica decat printr-o regenerare spectaculoasa a creierului. [...]

Alexandru B. –Bacau. Sunt si raman convins ca Biosynergy a salvat viata tatalui meu si i-a prelungit-o cu inca 5 ani in conditiile in care medicii au apreciat ca in cel mult 2 sau 3 saptamani va muri. Avea 89 de ani si metastaze multiple. Era internat in spital si intrase in coma de cateva zile. Stiam de Biosynergy de ceva timp, dar atunci am vorbit pentru prima data cu domnul Eugen Birgaoanu. Mi-a explicat ca aparatul ii poate prelungi viata si chiar sa-i aline durerile, insa a fost sincer si mi-a spus ca nu-mi poate da un termen anume. L-am luat bineinteles, iar medicii au fost cooperanti si m-au lasat sa i-l pun tatalui meu. Dupa primele 12 ore de folosire a iesit din coma si spre surprinderea tuturor, dupa cateva zile i s-a putut da drumul acasa. Pe parcursul a 3 luni a inceput sa se regenereze treptat si sa se simta mai bine. Nu a murit deci dupa 2 saptamani asa cum mi se spusese, ci dupa 5 ani mai tarziu, la 94 de ani. Nu doar ca i-a prelungit viata, dar i-a dat o anume lumina si liniste sufleteasca. Ma bucur ca am putut sa spun cazul tatalui meu si multumesc celor care mi-au dat aceasta posibilitate si mai ales, multumiri pentru realizarea aparatului si cuvintele sincere ale domnului Eugen.

Gabriela F. - Bacau. Am inceput sa-l folosesc pentru prima data pe 11.11.2011, intr-un moment special din punct de vedere energetic (11-11-11) si am observat ca toata ziua am fost foarte relaxata, am comunicat cu ghizii mei nonfizici, am scris automat, am avut multe intuitii, am pregatit un atelier conectiv, am primit o initiere. Din aproape in aproape aparatul m-a ajutat sa dorm din ce in de mai putin 6 ore, 5 ore, 4 ore, 3 ore si ma simt ca si cum as fi dormit 9 ore. Cel mai mare ajutor l-am primit atunci cand am reinceput serviciul ( dupa o pauza de 2 ani dedicata fiului meu) si am observat ca imi pot continua pasiunile: scrisul, atelierele, cartea fara sa ma simt obosita (dupa 2-3 ore de somn). Deasemenea am oservat ca nu mai pot mentin egandurile si emotiile negative. Acum imi este foarte usor sa intru in meditatie oriunde as fi: serviciu, metrou. E o stare care imi stimuleaza fluxul energetic, eficientizandu-mi eforturile.

Luminița Borcea - Hunedoara
Este pur și simplu extraordinar ce se întâmplă. Timp de 3 luni de zile am folosit BioSynergy în fiecare noapte. În același perioadă, făceam și ședințe cu Mind Synergy, programul 9 dimineața și seara. Vă spun sincer că m-am simțit excepțional! Și în continuare mă simt însuflețită de această stare extatică. Cuvintele sunt parcă neîncăpătoare pentru a exprima trăirile pe care le experiementez în ultima vreme. Înainte să aflu despre aceste dispozitive, treceam printr-o criză existențială critică. Eram depresivă, nu mai vedeam sensul vieții și nu-mi mai doream să trăiesc. Treptat, m-am transformat din acea femeie fără poftă de viață într-o persoană energică, veselă, conectată cu propriul Sine. V-aș povesti numai despre aceste trăiri pentru că mă simt cu adevărat binecuvântată, dar vreau să vă mai spun că s-au petrecut și schimbări la nivelul corpului. De exemplu, aveam o aluniță care tot creștea și devenise destul de incomodă. M-am gândit la operație, dar am tot așteptat să văd ce se mai întâmplă cu ea. După ce am început să folosesc BioSynergy, alunița s-a uscat și a căzut. În locul ei a ramas doar o pată. Totodată, am observat că starea mea de sănătate este mult mai stabilă decât înainte. Eu nu mai răcesc nici dacă în jurul meu sunt persoane cu gripă. Un alt fenomen despre care mi-au povestit întâmplător prietenii (ei neștiind că folosesc aceste dispozitive) este acela că atunci când le vorbesc ei se liniștesc (chiar dacă erau agitați înainte), le trec brusc migrenele și de aceea au început să mă sune mai des și să stea în prezența mea mai mult. Vă spun sincer că descoperirea acestor aparate și faptul că am vorbit personal cu domnul Eugen Bîrgăoanu sunt pur și simplu binecuvântări în viața mea. Vă mulțumesc din suflet și vă doresc tot binele din lume! Luminița Borcea


Eugen Bîrgăoanu, inginerul care a proiectat dispozitivul BIO SYNERGY şi totodată liderul grupului AIM Group, a fost distins cu Medalia de Aur în cadrul Salonului Internaţional de Inventică PRO INVENT, Ediţia a X-a, 2012, Cluj-Napoca, România, pentru aparatele relizate. De asemenea, a obţinut Locul I la Festivalul Nikola Tesla (Invenţii şi Inovaţii), Novi Sad, Serbia, octombrie 2010; Medalia de Aur în 2011 tot la festivalul Nikola Tesla; Diplomă specială din parteaForumului de Inventatori Români şi Ordinului Ştiinţific Leonardo da Vinci pentru creativitate, 2011, Sevastopol; Diplomă specială la Conferinţa Internaţională Tehnologii - aplicaţii militare, simulări şi resurse, organizată de Universitatea Naţională de Apărare Carol I, aprilie 2012, Bucureşti, România.

http://www.aimgroup.ro/index.php/pro...606eb525ffdc56






Bio Sinergy: Regenerare celulara 100% naturala



www.aimgroup.ro

Singurul aparat din lume care poate reface tesutul nervos. Biobaterie construita pe baza principiilor holiste






161 distribuireÎmi placeÎmi place · · Distribuie