Intriganta de mine, mai vin cu cateva date care sa confirm decaderea omenirii si amalgamul in care suntem bagati incat numai cei care perpetua asa ceva pot sa descalceasca itele lor...dar asta nu este de dorit si ca sa fiu mai bine explicita va voi povesti, inainte de a va da ,, calea '' spre vizionarea a ceea ce de fapt vreau sa vedeti, o fapta reala.

Un medic a primit intr-o zi, pe langa multe alte consultatii care le avea de facut, un barbat care se plangea de o oboseala crunta, lipsa poftei de mancare si nu in ultimul rand, de viata. Avea omul tot ce-i trebuia: casa, masina, tractoare, vita de vie, livezi, animale dar a ajuns cu probleme de sanatate si auzind ca acest medic este bun in ceea ce priveste ,,meseria '' lui, a concluzionat ca va merge sa i se planga lui pt. a fi ajutat si vindecat.
Au trecut ani si omul tot in tratamente era la acest medic.
Ajuns la varsta pensionarii, medicul si-a lasat , de acum, pe fiul sau care , la randul lui a calcat pe urmele tatalui si a devenit medic.
Iata ca vechiul pacient intr-o zi, bate si la usa acestuia spasit si mereu nevindecat.
Dupa o consultatie amanuntita ca , deh, era la inceput tinarul medic si ca mai toti, iubitor de a se afirma si de a face ceva bun, ii spune omului ca i-au iesit analizele bine si ca de acum, sa fie linistit ca este sanatos.
Omul, s-a ridicat l-a strins in brate si a plecat fericit dandu-si seama, din acel moment ,ca , adevarat!... se simte chiar bine.!
In drumul sau spre iesire , intalneste pe doctorul caruia i-a fost pacient si fericit ai spune ca este bine, sanatos cu analizele perfecte si ca de acum isi va vedea de viata si ce a mai ramas din afacerea lui care aproape s-a distrus din cauza necazului sau cu atitea boli..
Intra nervos , medicul tata , in cabinetul fiului si-l intreaba :
- Ai ,,vindecat'' pe pacientul care a plecat mai inainte de la tine?
Fericit ca va fi felicitat de tatal sau , recunoaste entuziaslat, asteptind sa fie elogiat , darrr....

- Maiii!!! Eu te-am tinut la facultate, ti-am luat masina si casa in 20 de ani cat l-am tot t..tratat'' de diverse boli si tu l-ai vindecat in cateva minute!!.....

Si acum link-ul promis :

http://inliniedreapta.net/insemnare/...n-de-3-minute/