Am transmis aceste mesaje in speranta ca vom primi un raspuns....



M-as bucura daca ati transmite un mesaj Doameni Nadia Comaneci, in speranta ca va accepta propunerea noastra. Ne ocupam de cateva proiecte si simpozioane stiintifice in domeniile : Educatiei, Sanatatii = Hrana si Inventicii.
Proiectele la care lucram zilnic se ocupa practic de " Strategia Romaniei reintregite pe o mare perioada de Timp ".


Simpozioanele sunt dedicate unor Eroi ai Neamului nostru, in felul urmator :


- Obarsia Neamului nostru - Prof. Dr. Tudor Diaconu ( MOSU ) si Parintele Dumitru Balasa - Martie


- Sarmizegetusa 2050 - Capitala Pacii mondiale - Maestrul Tudor Gheorghe - 21 Septembrie - Ziua Internationala a PACII

- Marsul PACII - Marsul Piciumanilor - Nadia Comanaci - 1 Iunie - Ziua Internationala a PACII


- Vizionarii Neamului nostru - Gen.Prof. Dr. Mircia Chelaru - Decembrie
-------------


Ne-am gandit sa dedicam Marsul Pacii - marsul Piciumanilor Doamnei Nadia Comaneci, in cazul in care este de acord.
https://www.youtube.com/watch?v=ICOV...ature=youtu.be
Mesaj către Educatori, Învățători, Guverne și Organizații de PACE
Academia DacoRomână, Asociația Arta Zalmoxa și Asociația Avangarda de Sacrificiu
youtube.com
Acest colaj este trimis de Asociatia Arta Zalmoxa la ONU, fiind reprezentanti ai Romaniei in domeniul PACII.
Pe data de 21 Septembrie, la Craiova si in alte localitati din Oltenia, simultan, se vor organiza Marsuri ale PACII. Speram ca la Craiova sa avem peste cateva mii de Piciumani, care sa poarte o panza de cca 150 de metri pe care si-au pus palmele colorate in tempera, marcand astfel evenimentul. Domnului Tudor Gheorghe i-am dedicat Simpozionul International de Pace, ce se va organiza anual la Craiova. Ne-am propus ca in maxim 5 ani sa organizam pe data de 1 Iunie - MARSUL PICIUMANILOR - MARSUL PACII, la care sa participe 2 milioane de Piciumani, de-o parte si de alta a Prutului si peste tot in lume, unde se vorbeste romaneste.


------------

Va rog, cu tot respectul, sa-i trimiteti acest mesaj Doamnei Nadia Comaneci.
SUCCES in tot ceea ce afceti pentru Micuti.
si felicitari sincere.
Cristina, fiica mea, s-a nascut in 1979 la Craiova si la varsta de 6 ani a fost propusa sa plece la Deva, pentru a se antrena pentru lotul national de gimnastica.
Am fi onorati de acceptul Doamnei Nadia si o asteptam cu mare placere la marsurile Piciumanilor _ Marsuri ale Pacii.
Speram ca la nivel mondial, pe data de 1 Iunie, acest Mars al Pacii sa fie generalizat, astfel incat sute de milioane de Piciumani sa transmita simultan un mesaj de PACE tuturor guvernelor lumii..


--------------
22:51
M-as bucura sa acceptati ca Marsurile Piciumanilor - Marsurile Pacii ce se vor desfasura in Romania si ulterior in toata lumea, sa fie denumite sI Marsurile Nadia Comaneci !!!