EUROPARLAMENTARE 2014

Dr. PAUL PUREA – candidat INDEPENDENT

Sa aducem Europa in ROMANIA !

Câţi români adevăraţi mai are Tara? Mulţi , probabil încă mulţi ...Dar unde sunt ? Paul PUREA îi caută .Îi aşteaptă . Găsindu-i , împreună vor putea reda demnitatea ţării , demnitatea şi bunăstarea poporului român , locul pe care îl merită Romania în constelaţia naţiunilor europene .
Vino, te aştept Cetăţene prietene ! Împreună vom reuşi ! Vom aduce Europa in Tara !

De 24 de ani România este distrusă sistematic , programatic , diavoleşte ; proces iniţiat, condus şi practicat de întreaga clasă politică de după 1989. Astăzi sunt pregătiti – aceeasi oameni , aceeaşi clasă de incompetenţi şi nepăsători faţă de soarta poporului şi a ţării - să-şi infiltreze din nou „tentaculele „ compromiţătoare, corupte şi demolatoare, - nu toate, se subânţelege , dar o buna parte dintre ele - ca reprezentante ale suflului românesc în Forumul European . Nepăsători la imaginea ţării şi a românilor , vor ca aceleaşi “MĂŞTI” să ne reprezinte în continuare . Oare nu ajunge cât şi-au bătut joc de sintagma : român- România ? Oare nu ajunge cât şi-au depănat neputinţa , hoţia , incompetenţa , nimicnicia ? Sunt ei , oare , reprezentativi pentru noi ? Pentru ţară şi popor ? Nu sunt ei, oare, cei care ne-au aruncat în mlaştina promiscuităţii şi a sărăciei , a râsului europenilor , în ultima proglota a cozii Continentului ? Şi dacă este aşa , să-i alegem iarăşi pe ei ? In „bloc” ? De ce ? Pentru ce ? Pentru a fi siguri de eşecul nostru total , ruşinos , demolator – eşecul ţării, eşecul fiecărui suflet de român ? Până unde , până când ? Până chiar , cândva – nu prea departe în viitor- să ne pierdem identitatea , suflul romanesc , tara ? Până când , până unde ? Mintea noastră s-a limpezit , răbdarea noastra s-a transformat in hotarare, hotararea noastra in discernământ !
Nu mai vrem FIGURANTI ! ROMANII adevarati trebuie votati ! PATRIA are de castigat !
ROMÂNIA are nevoie de un suflu nou , de oameni noi , REPREZENTÂND-O: curajoşi , cinstiţi , performanţi ; oameni morali , cu simţul patriotic înnăscut şi nu cumpărat ; conştienţi de ce înseamnă patrie şi popor - de oameni care pot discuta cu toţi cetăţenii europeni de pe aceeaşi treaptă a valorii ; de oameni reprezentativi şi corecţi , demni şi nepătaţi , adevăraţi cetăţeni , cu frica lui Dumnezeu în suflet , cu simţul datoriei faţă de ţară şi popor în mintea şi în întregul lor trup ; dar , mai ales , ŢARA are nevoie de reprezentanţi integri , morali, siguri că nu o s-o vândă”străinătăţii” pe un pumn de euro sau de dolari !

Dacă vrem să ieşim din marasmul în care am fost aruncaţi - şi în care trăim de 68 de ani- , dacă vrem CEEA CE NU SUNTEM SĂ DEVENIM , atunci , iubiţii mei români , deschideţi-vă larg fereastra minţii , priviţi până departe în zare , înarmaţi-vă cu îndrăzneală şi consecvenţă , şi faceţi pasul decisiv : înspre claritate , înspre adevăr , înspre realitate ! În fapt , înspre adevărata , mult dorita , SCHIMBARE !

PENTRU A SALVA ŢARA ŞI ISTORIA EI - ROMÂNI !! - SCHIMBAŢI-VĂ MENTALITATEA ! Schimbaţi-vă modul de a vota !
Să alegem PENTRU Parlamentul European , OAMENI şi NU PARTIDE ! Insist : O-A-M-E-N-I !!
Numai alături de oameni ADEVARATI, cinstiţi şi performanţi , putem ieşi la drumul mare , curat , european !
Numai alături de ADEVĂRAŢI ROMÂNI putem să ne recăpătăm demnitatea , respectul , locul cuvenit , meritat, în ierarhia continentală !

Veniţi ! Vă aştept ! Aveţi încredere în mine , aveţi încredere în voi , aveţi încredere în viitor !
Alegându-mă pe mine vă alegeţi în fapt pe VOI ! Alegerea mea va reprezenta primul pas adevărat , cinstit şi îndrăzneţ înspre schimbare , înspre vindecare !

PS. Mulţi se întreabă de ce candidez INDEPENDENT . Simplu : Nu am (nu mai am !) încredere în nici un partid politic ! În nici un , aşa zis , politician român . Am mare încredere, în schimb, în OAMENI , am mare încredere în ROMÂNI ! Ştiu cât de greu îmi va fi ...aproape imposibil de a-mi atinge ţelul. Dar , Dumnezeu e mare , proiectul meu este cel mai îndrăzneţ şi curat proiect în a ajuta ŢARA şi POPORUL de a ieşi din mlaştină ,de a le scăpa ( pe cât va fi posibil ) de sărăcie şi promiscuitate , de a le reda demnitatea şi locul cuvenit în Europa . Oare ce alt „ ambasador „ mai competent , mai potrivit , mai vrednic ( o spun în maniera unui adevăr si nu a unei lipse de modestie ) poate să aibă ţara noastră în a o reprezenta în Parlamentul European ?
Ce voi face acolo dacă voi ajunge ? Tot ce, cei 33 de „aleşi „ , „pseudoaleşi” de până acum NU AU VRUT , sau NU AU PUTUT să facă pentru ţară , pentru popor . Totul este să mi se dea şansa în a demonstra ce înseamnă a fi cu adevărat român - român , cetatean moral si performant , care îşi va pune întreaga lui experienţă , competenţă şi energie în slujba poporului şi a ţării sale !
Dovadă , chezăşie pentru tot sunt eu ! Da, in Romania exista inca Oameni-Proiect ! Semnând astăzi pentru mine , semnaţi de fapt pentru voi , pentru viitor ! Astăzi semnaţi , pe 25 mai 2014 VOTATI – cinstea , adevărul , dreptatea , progresul ! Votati : ÎNTÂIUL PAS ÎNSPRE O ROMÂNIE NOUĂ !! Sunt sigur că vom reuşi !

DUMNEZEU FIE CU NOI !!!

DR. PAUL PUREA – EUROPARLAMENTAR ! - I N D E P E N D E N T -

Cand o IDEE DE BINE stapaneste mintea
din ea se naste VINDECAREA …

***Sunt roman get-beget, medic chirurg , am efectuat peste 25 000 de operaţii în România şi in Germania ; am condus vremelnic două mari clinici de chirurgie din Germania ; membru al Societatii germane de chirurgie ; sunt scriitor şi publicist ,- am publicat 14 cărţi - fostmembru al USR ; am construit din fonduri proprii o „Casă de creaţie a Uniunii Scriitorilor din România ; sunt fondatorul şi preşedintele asociaţiei : “Însănătoşirea României – dr. Paul Purea „.