Scrie un comentariu...




Gheorghe Zamfir Official



Buna seara dragii mei!
Multi dintre dumneavoastra mi-au solicitat, prin mesaje, Agenda de concerte cu locatiile in care voi avea reprezentatii in acest an. Pentru ei, dar si pentru cei dintre dumneavoastra care va doriti un concert Gheorghe Zamfir, bucuros va spun ca anul 2014 incepe in forta si se anunta un an exceptional. Avem o lista lunga, dar dintre evenimentele deja confirmate va pot enumera cateva ocazii cu care urmeaza sa ne vedem, in prima jumatate a acestui an.
In 24 Ianuarie, de ziua Unirii, la Focsani - in 30 ianuarie, la Teatrul de Vara « Radu Beligan » din Bacau - pe 5 februarie la centrul ExCel din Londra - pe 2 Martie in Sudul Frantei la Aubenas, in cadrul Saptamanii Culturii Romanesti – pe 6 martie la Timisoara – in 7 martie la Oradea – in 25 martie ne intalnim int-un concert extraordinar, la Sala Polivalenta din Bucuresti – in 31 Mai va avea loc Concertul Aniversar « Zamfir – 50 years on stage anniversary », la Ateneul Roman ( Concert cu invitati speciali, artisti si personalitati de marca), iar in perioada 6-13 iunie, voi oferi primul Master Class international de nai, organizat in Romania, sub numele Gheorghe Zamfir.
Sa fim sanatosi ca sa le indeplinim pe toate cele cate sunt, dar si pe cele care vor veni!
Va respect si va iubesc ! ‪#‎Zamfir‬ ‪#‎Agenda‬ ‪#‎Concerte‬






Nu-mi mai place · · Distribuie