Mihai Gadea


Dragii mei, am mare nevoie de voi, de opiniile voastre. In doar cateva zile se implinesc 24 de ani de cand a cazut dictatura ceausista. Vreau sa incepem de astazi o dezbatere nationala care sa raspunda la intrebarea: care sunt erorile capitale facute de Romania in acesti 24 de ani de aparenta libertate?
O definitie a nebuniei este sa faci acelasi lucru si sa te astepti la alt rezultat. De 24 de ani se fac in principiu aceleasi erori sperand ca rezultatele vor fi altele. Avem nevoie sa identificam pacatele acestei perioade tocmai pentru a iesi din nebunie.
Nu-mi mai place · · Distribuie · 64421728 · acum 37 minute în Bucharest, Bucuresti ·

  • Ţie şi altor 643 vă place asta.



  • 28 distribuiri


  • 3 din 217
    Vezi comentariile anterioare




  • Horia Scarlat Unul dintre pacatele acestei perioade a fost si inca mai este, faptul ca majoritatea romanilor voteaza pasional si nu rational cum cred eu ca ar trebuii. Ne lasam usor pacaliti de mistocareala de zambete false de imagine creata in laboratoare de specia...Vezi mai mult
    acum 2 minute · Îmi place






  • Valentina Antoci sa pedepsim comunistii din politica de la putere si cel mai important lucru e sa cerem Majestatii sale Mihai de a prelua si guverna Romania.Asta ar fi scaparea noastra de hoarda comunista
    acum aproximativ un minut · Îmi place






  • Adrian Pop La SFAT cu ROMANII - STRATEGIA ROMANIEI pe urmatoarea mare perioada de TIMP - lideri

    La SFAT cu ROMANII - STRATEGIA ROMANIEI MARI pe urmatoarea mare perioada de TIMP - alegerea logica a liderilor

    Intentia SFATULUI BATRANILOR din ROMANIA MARE este aceea de a concepe un sistem nou de valori la nivel national, impreuna cu toti cei care se vor implica la reconstructia Morala si Economica a Romaniei Mari. In acest sens consider ca este util sa notam ideile viabile ale orcarei persoane din fiecare localitate in parte, ce doreste sa ajute ca noi toti sa traim Fericiti, Sanatosi si decent. Propun ca pentru fiecare dintre cele 30.000 de localitati, ce se afla de-o parte si de alta a Prutului, sa fie realizat cate un site care sa contina, printre altele, neaparat si o Carte de oaspeti sau un forum, pentru ca localnicii sa-si exprime ideile, nevoile si punctele de vedere cu privire la dezvoltarea normala a zonei respective. Trebuie sa se inteleaga ca principala cheie necesara reusitei noastre este legata de bunavointa comunicarii eficiente, prin toate mijloacele creative de exprimare şi prin toate canalele moderne de comunicare.

    Milioane de Romani trebuie sa capete incredere ca ideile lor sunt luate in seama, motiv pentru care TOTUL O SA FIE FACUT PUBLIC si pe forumul :

    http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...FAT-cu-ROMANII

    http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...de-TIMP-lideri

    Procedand in acest mod, cu siguranta ca in putin timp, in localitatea respectiva TOTI II VOR OBSERVA pe cei capabli, pe acei lideri nativi, ce se vor implica sa-si ajute semenii, localitatea si zona, intr-un mod curat, logic, continuu si altruist.

    ADRIAN POP
    Presedinte - POP SERVICE ELECTRONIC HQ S.R.L.
    Calea Severinului, BL. 317 A,B200233 - Craiova - ROMANIA
    Tel: +40 251 483627
    Tel/Fax: +40 251 418773
    www.popservice.ro
    www.ruris.ro
    www.softwarepse.com
    www.sfatulbatranilor.ro/forum.php
    e-mail - adipop@popservice.ro
    ID Messenger: zalmoxa_adipop
    Skype - adrianpop58