PDA

Arată versiune întreagă : Sfatul Bătrânilor - 4 - Criterii de selectie



Enciu Stefan
13.10.2011, 02:53
Sfatul Bătrânilor - 4




Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.




Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

Paul
14.10.2011, 21:59
nu stiu ce i-as intreba, m-as baza aproape total pe intuitia mea.

Banu Ionut
11.11.2011, 12:00
Perioada de activitate desfasurata impreuna in liantul timpului ,tine foarte mult de dispozitia si dorinta de afirmare sau de profesionalitate fata de noi si fata de ceilalti pe care i vom intalni , in ceea ce priveste o anumita perioada tine foarte mult de existenta biologica a noastra aici pe pamant.

arienne2003
11.11.2011, 12:46
De ce limitati raspunsul la "perioada" in intrebare ?

Banu Ionut
11.11.2011, 13:12
Pentru ca daca nu sti ce vrei de fapt ,nu-ti poti depasi limitele si ramai acolo unde esti intr-o stare confortabila de pasivitate.

arienne2003
11.11.2011, 14:08
De ce limitati raspunsul la "perioada" in intrebare ?



Pentru ca daca nu sti ce vrei de fapt ,nu-ti poti depasi limitele si ramai acolo unde esti intr-o stare confortabila de pasivitate.

IONUT, tu prinzi repede unele treburi....

1. te sfatuiesc s-o prinzi si pe asta cu "oglinda"...

2. o intrebare este jumatate raspuns...

3.ti-am mai spus sa fii mai atent la Cuvant

4. " Ce perioadă de Timp işi dau şansă să rămanem împreună, pentru a finaliza diverse proiecte pe care ni le propunem ?"
=
perioada de Timp - este valabil pentru toti

si se refera la ramasul impreuna

isi dau sansa - este pentru cei in devenire... Om

si se refera la ramasul impreuna

a finaliza - este pentru cei capabili... OM

si se refera la ramasul impreuna

Este super tare intrebarea...

poate fii vorba de o viata intreaga de Om

chiar si dupa...
daca ai prins-o pe cea de la pc.3 http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/70-Sfatul-B%C4%83tr%C3%A2nilor-3

arienne2003
11.11.2011, 14:13
In sinteza, Frumusetea Vietii fiecaruia dintre noi depinde de gradul de loialitate pe care-l asimileaza, responsabil.

adi


http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/78-Sfatul-B%C4%83tr%C3%A2nilor-10-Consilier-Loialitate-1

Banu Ionut
11.11.2011, 14:17
Ok multumesc pentru Sfaturi.

arienne2003
11.11.2011, 15:28
Ok multumesc pentru Sfaturi.

eee

si eu invat de la tine...

Dragos
10.12.2011, 16:27
Spune-mi 2 lucruri frumoase, adevarate, despre parintii si bunicii tai.
Cand erai mic, ca cine doreai sa fi. Dar acum? Mai ai un astfel de "erou"?

Trebuie sa avem un exemplu ...

Paul
12.01.2012, 22:42
nu stiu ce i-as intreba, m-as baza aproape total pe intuitia mea.

ana_maria
25.03.2012, 17:09
De ce limitati raspunsul la "perioada" in intrebare ?




IONUT, tu prinzi repede unele treburi....

1. te sfatuiesc s-o prinzi si pe asta cu "oglinda"...

2. o intrebare este jumatate raspuns...

3.ti-am mai spus sa fii mai atent la Cuvant

4. " Ce perioadă de Timp işi dau şansă să rămanem împreună, pentru a finaliza diverse proiecte pe care ni le propunem ?"
=
perioada de Timp - este valabil pentru toti

si se refera la ramasul impreuna

isi dau sansa - este pentru cei in devenire... Om

si se refera la ramasul impreuna

a finaliza - este pentru cei capabili... OM

si se refera la ramasul impreuna

Este super tare intrebarea...

poate fii vorba de o viata intreaga de Om

chiar si dupa...
daca ai prins-o pe cea de la pc.3 http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/70-Sfatul-Bătrânilor-3



INTERESANTA analiza!

Valeria
11.05.2012, 22:41
Aceasta relatie de comunicare poate tine si o viata, atata timp cat ne va face placere amandurora. In ceea ce ma priveste cred ca sfaturile dv sunt foarte importante in dezvoltarea mea ca om.

Gratiela
15.05.2012, 17:45
Din punctul meu de vedere, aceasta colaborare nu se va limita la "o perioada de timp"...dezvoltarea pe toate planurile se realizeaza continuu, fara intrerupere

POPA OANA
15.08.2012, 13:17
Sfatul Bătrânilor - 4 - Criterii de selectie
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.

Citez:" Procesul este inca la jurati - Juratii inca mai disputa iar litigiul nu s-a incheiat." - Horatius din Ars Poetica, vers 78.
Expresia s-a tradus in aceasta ordine deoarece cazul sau procesul reprezinta pentru cel condamnat un scop de-adreptul nobil si covarsitor, in speta dovedirea nevinovatiei, ca in final sa fie admisa sentinsa in favoarea sa.
Cu alte cuvinte prezumtia de nevinovatie exista in orice pasaj al vietii noastre si scopul nobil ne tovaraseste pe tot parcursul drumului daca in procesul nostru cu viata nu a intervenit nimeni care sa ne adulmece sau sa ne abata de la drum.
O intrebare valoroasa: stii cine raspunde cand taci si nu gandesti? Constiinta celui care doarme!




Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?
Accept sa raman pe masura implicarii mele si sa-i las pe ceilalti sa aprecieze prezenta mea aici in continoare pe forum.
Imi doresc sa am impact asupra celui care citeste acest raspuns.
Multumesc.

O zi frumoasa.

POPA OANA
15.08.2012, 13:21
Sfatul Bătrânilor - 4 - Criterii de selectie
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.

Citez:" Procesul este inca la jurati - Juratii inca mai disputa iar litigiul nu s-a incheiat." - Horatius din Ars Poetica, vers 78.
Expresia s-a tradus in aceasta ordine deoarece cazul sau procesul reprezinta pentru cel condamnat un scop de-a dreptul nobil si covarsitor, in speta dovedirea nevinovatiei, ca in final sa fie admisa sentinsa in favoarea sa.
Cu alte cuvinte prezumtia de nevinovatie exista in orice pasaj al vietii noastre si scopul nobil ne tovaraseste pe tot parcursul drumului daca in procesul nostru cu viata nu a intervenit nimeni care sa ne adulmece sau sa ne abata de la drum.
O intrebare valoroasa: stii cine raspunde cand taci si nu gandesti? Constiinta celui care doarme!




Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?
Accept sa raman pe masura implicarii mele si sa-i las pe ceilalti sa aprecieze prezenta mea aici in continoare pe forum.
Imi doresc sa am impact asupra celui care citeste acest raspuns.
Multumesc.

O zi frumoasa.

POPA OANA
15.08.2012, 13:24
Sfatul Bătrânilor - 4 - Criterii de selectie
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.

Citez:" Procesul este inca la jurati - Juratii inca mai disputa iar litigiul nu s-a incheiat." - Horatius din Ars Poetica, vers 78.
Expresia s-a tradus in aceasta ordine deoarece cazul sau procesul reprezinta pentru cel condamnat un scop de-adreptul nobil si covarsitor, in speta dovedirea nevinovatiei, ca in final sa fie admisa sentinta in favoarea sa.
Cu alte cuvinte prezumtia de nevinovatie exista in orice pasaj al vietii noastre si scopul nobil ne tovaraseste pe tot parcursul drumului daca in procesul nostru cu viata nu a intervenit nimeni care sa ne abata de la drum.
O intrebare valoroasa: stii cine raspunde cand taci si nu gandesti? Constiinta celui care doarme!




Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?
Accept sa raman pe masura implicarii mele si sa-i las pe ceilalti sa aprecieze prezenta mea aici in continoare pe forum.
Imi doresc sa am impact asupra celui care citeste acest raspuns.
Multumesc.

O zi frumoasa.


Am postat de 2 ori deoarece am omis 2 greseli de scriere si am corectat aceste 2 greseli.

Adrian Pop
15.08.2012, 22:37
Din punctul meu de vedere, aceasta colaborare nu se va limita la "o perioada de timp"...dezvoltarea pe toate planurile se realizeaza continuu, fara intrerupere


i-auzi.....

Adrian Pop
15.08.2012, 22:42
Sfatul Bătrânilor - 4 - Criterii de selectie
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.

Citez:" Procesul este inca la jurati - Juratii inca mai disputa iar litigiul nu s-a incheiat." - Horatius din Ars Poetica, vers 78.
Expresia s-a tradus in aceasta ordine deoarece cazul sau procesul reprezinta pentru cel condamnat un scop de-adreptul nobil si covarsitor, in speta dovedirea nevinovatiei, ca in final sa fie admisa sentinta in favoarea sa.
Cu alte cuvinte prezumtia de nevinovatie exista in orice pasaj al vietii noastre si scopul nobil ne tovaraseste pe tot parcursul drumului daca in procesul nostru cu viata nu a intervenit nimeni care sa ne abata de la drum.
O intrebare valoroasa: stii cine raspunde cand taci si nu gandesti? Constiinta celui care doarme!




Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?
Accept sa raman pe masura implicarii mele si sa-i las pe ceilalti sa aprecieze prezenta mea aici in continoare pe forum.
Imi doresc sa am impact asupra celui care citeste acest raspuns.
Multumesc.

O zi frumoasa.


Am postat de 2 ori deoarece am omis 2 greseli de scriere si am corectat aceste 2 greseli.

Cand ai stat de vorba UTIL, ultima data, cu cei din scoala ?

troiadrian
16.09.2012, 14:39
Odată ce am început un proiect împreună şi cu toiţii suntem de acord cu Legile www.sfatulbatranilor.ro, sunt sigur că perioada de Timp nu poate fi delimitată.

telena
17.01.2013, 12:44
Sunt de acord cu cei care au spus ca nu putem delimita perioada de timp. De ce am face-o... atat timp cat suntem aici sa ne ajutam si sa invatam, iar cele doua nu ar trebui sa se termine vreodata.

Anca Nicoleta
06.02.2013, 23:13
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

Atata timp cat dorim sa construim impreuna. O viata. Muncind si construind impreuna in urmatorii 70 - 80 de ani.
Daca ne educam copiii bine, vom ramane impreuna prin ei. Asa intram in Istorie.

Adrian Pop
06.02.2013, 23:29
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

Atata timp cat dorim sa construim impreuna. O viata. Muncind si construind impreuna in urmatorii 70 - 80 de ani.
Daca ne educam copiii bine, vom ramane impreuna prin ei. Asa intram in Istorie.

interesant....

Dumitrescu Marian
25.05.2013, 17:16
Cat mai mult timp .

Alina Lighezan
25.06.2013, 00:13
.... atata timp cat este armonie

Andrei Boghean
19.01.2014, 20:06
Relatiile care au o baza puternica nu au termen de valabilitate. Daca ramanem Oameni cu siguranta vom ramen impreuna pentru urmatorii 50-80 de ani. Depinde cat traim :).

Banu Ionut
09.02.2014, 12:45
Perioada de activitate desfasurata impreuna in liantul timpului ,tine foarte mult de dispozitia si dorinta de afirmare sau de profesionalitate fata de noi si fata de ceilalti pe care i vom intalni , in ceea ce priveste o anumita perioada tine foarte mult de existenta biologica a noastra aici pe pamant

MirsuCatalin
06.03.2014, 18:12
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

TOt Timpul

Virgil Budu
27.04.2014, 01:10
Exista o indicatie: "Daca eu sunt cu Dumnezeu si Dumnezeu este cu mine". Daca si eu, si tu si el suntem cu Dumnezeu inseamna ca suntem impreuna eu, tu, el si Dumnezeu. Daca eu nu sunt cu Dumnezeu nu sunt impreuna nici cu tu si nici cu el, indiferent daca tu sau el sunt sau nu impreuna cu Dumnezeu. Dumnezeu este vesnic.

petrisor andrei
02.06.2014, 14:13
Pe o perioada nelimitata de timp..

Alina Bratu
19.07.2014, 02:56
Pentru Totdeauna

Adrian Pop
19.07.2014, 03:17
Pentru Totdeauna


cati au zis asta....?

enciu doru
28.08.2014, 17:31
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

Vedem

Adrian Pop
29.08.2014, 00:36
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

Vedem

http://www.sfatulbatranilor.ro/images/misc/quote_icon.png Postat în original de Alina Bratu http://www.sfatulbatranilor.ro/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.sfatulbatranilor.ro/showthread.php?p=55243#post55243)
Pentru Totdeauna




cati au zis asta....?

in somn, vorbind, este acelasi lucru ce spui....

latan.elena
29.08.2014, 00:38
Pentru Totdeauna !

Marius Adrian
29.09.2014, 00:13
Atata timp cat voi mai fii in viata sper sa ramanem impreuna

Alina Bratu
29.09.2014, 02:37
Atata timp cat voi mai fii in viata sper sa ramanem impreuna

Mult succes!

maria memo
31.01.2017, 00:20
Gasesc aici lucruri cu care am fost conectata de cand ma stiu.Stiu sigur ca nu am ajuns aici din intamplare.Asa ca imi doresc sa raman cat mai mult posibil.

zamfir_catalin
31.01.2017, 11:58
Ne bucura cuvintele tale, Maria! Bun venit!

maria memo
01.02.2017, 03:14
Multmesc mult!

Robert dragoi
08.02.2017, 22:54
Cum timpul este o chestiune relativa ... vesnic

Adrian Pop
09.02.2017, 00:54
Cum timpul este o chestiune relativa ... vesnic

pas cu pas....

andreild
14.03.2017, 18:02
Atata timp cat o sa fiu parte din proiectele acestei scoli si o sa fiu capabil sa fac ceva pentru ele.

Adrian Pop
15.03.2017, 00:27
Atata timp cat o sa fiu parte din proiectele acestei scoli si o sa fiu capabil sa fac ceva pentru ele.

Dupa ce inveti...poti sa fii profesor....

violeta florean
03.05.2017, 23:33
Tot timpul necesar pentru un viitor mai bun .

Iulian Necșulescu
22.08.2017, 01:13
Sfatul Bătrânilor - 4 - Criterii de selectie
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.

------------------------


Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?




nedefinit.

zamfir_catalin
20.12.2017, 01:55
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

Atat timp cat mai avem! Pana la capat!

Vladucu Loredana
07.05.2018, 18:07
Din punctul meu de vedere ,nu pot spune o perioada de timp,si pot spune doar ca va fi incontinuu ,fara intrerupere.

Adrian Pop
07.05.2018, 20:27
Din punctul meu de vedere ,nu pot spune o perioada de timp,si pot spune doar ca va fi incontinuu ,fara intrerupere.

Singura sansa este cea pe care o spui....

Diana Cocolos
06.06.2018, 15:51
Vom ramane impreuna atata timp cat exista un Sens pentru asta. Atata timp cat acest lucru ajuta evolutiei cel putin a unui om.

Adrian Pop
06.06.2018, 19:47
Vom ramane impreuna atata timp cat exista un Sens pentru asta. Atata timp cat acest lucru ajuta evolutiei cel putin a unui om.

Sensul, drumul, actiunile ni le stabilim singuri.....functie de Scop. Scopul atins, se transforma in Scop + 1, pentru ca oricat de mult ar fi, este doar inceputul....

Am lucrat in cercetare si Domnul Stamete, cel care m-a " modelat " ca inginer, Dir Institutului de cercetare, ii prezentam ca sef al microproductiei ca am terminat anumite instalatii...si credeam ca gata, este ok...numai ca mi-a spus sa imbunatetesc sistemul electronic si ulterior softul....deci, era continuu loc de mai bine...

Adrian Pop
06.06.2018, 20:33
Vom ramane impreuna atata timp cat exista un Sens pentru asta. Atata timp cat acest lucru ajuta evolutiei cel putin a unui om.

Sensul, drumul, actiunile ni le stabilim singuri.....functie de Scop. Scopul atins, se transforma in Scop + 1, pentru ca oricat de mult ar fi, este doar inceputul....

Am lucrat in cercetare si Domnul Stamete, cel care m-a " modelat " ca inginer, Dir Institutului de cercetare, ii prezentam ca sef al microproductiei ca am terminat anumite instalatii...si credeam ca gata, este ok...numai ca mi-a spus sa imbunatetesc sistemul electronic si ulterior softul....deci, era continuu loc de mai bine...

Diana Cocolos
06.06.2018, 22:25
Trecut + Prezent = Viitor. Si cum prezentul nostru se deruleaza la fel si viitorul, tot impreuna. Spre un Scop comun si Nobil, adaugand mereu ceva la ceea ce stim si avem pentru binele tuturor.

Barbu Alina
08.08.2018, 11:27
Sunt sigura ca vom fii împreuna o perioada foarte mare de timp .

Adrian Pop
08.08.2018, 12:04
Sunt sigura ca vom fii împreuna o perioada foarte mare de timp .

Trebuie sa stii ca sunt trei elemente care te vor ajuta in Viata :

1. Nativ-ul...33,33 %
2. Mediul in care stai - 33,33 %
3. Autopregatirea - 33,33 %

Ionutsteg
17.08.2018, 12:57
Vom ramane impreuna atat timp cat este nevoie.

Adrian Pop
17.08.2018, 14:36
Vom ramane impreuna atat timp cat este nevoie.

In urmatoarea secunda, este trimis un vector negativ din lipsa de loialitate, in clipa aceasta, care te departeaza de la ceea ce trebuie sa faci....lund-o prin balarii...

Banu Ionut
17.08.2018, 23:54
Felicitari Diana ,Alina ,Ionut decizia de a ramane impreuna alaturi de cineva este acest cum spune domnul Adi un vector trasmis ca o raza spre gandul si starea existenta in unda miscatoare a propusiei spre a crea cu intrebari simple de genul : Cand vrem sa creem ceva in ce loc ?Cu ce ? Cu cine? ,alaturi de cine ? Cat timp ne ia asta sau daca merita sa fim alaturi de cineva pentru a crea si consuma energia si timpul ? Unde vrem sa creem acel spatiu acel ceva sa ne defineasca mediul si locul in care vrem sa existam armonios ? Cum gestionam relatia cu noi si cu ceilalti scum ne delegam sarcini ca apoi sa stim sa gestionam si sa stabilim criteriile de a imparti rolurile fiecaruia in functie de cele mai bune performante ale sale in proiectul minunat pe care il vizionati impreuna pentru a atinge cele mai frumoase tinte si realizari ? intwrbari pe care le poti gestiona oricand doresti in orice obiectiv ai avea pentra defini un sens al frumusetii existentei voastre ,daca acel ceva merita sau nu !

MarianConstantin
05.04.2019, 15:06
Am fost, suntem și vom fi împreună...

zamfir_catalin
08.04.2019, 14:43
Doamne ajuta!

Adrian Pop
09.04.2019, 22:27
Am fost, suntem și vom fi împreună...

Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?

MarianConstantin
10.04.2019, 12:34
Mie mi s-a părut răspunsul meu a fi evocator și profund... Mai clarificator decât dacă aș fi răspuns cu ”X ani”.
Aproape toate răspunsurile mele au și un substrat subtil.

Enciu Stefan
18.11.2019, 16:14
pe viata .

latan.elena
10.02.2020, 16:46
Cat va exista Forumul Sfatul Batranilor eu voi fi AICI,alaturi de toti cei care fac parte din acest forum.Activitatea pe forum face parte din viata mea ,aici am cunoscut OAMENI MINUNATI de la care am invatat multe lucruri bune, de mare folos in evolutia mea.

Nedelea Ioana Alexandra
01.01.2021, 22:49
Perioada nedeterminata

Adrian Pop
05.01.2021, 14:36
Perioada nedeterminata

Ali trebuie sa stii ca orice perioada de colaborare limitata, indiferent cat este aceatsa, este insuficienta....pentru ca din urmatoarea secunda dupa acea perioada de timp, este trimis un vector energetic capabil de indrumare gresita a celor doua persoane, astfel incat nu mai ajung niciodata unde cred ca si-au propus....


Asta spune Sfantul Arsenie Boca !!!

Fericit nu este cel ce începe bine, ci cel ce termină bine nevoinţa sa.

- Idealul Adevarat nu este o idee sau o situatie viitoare optima. Idealul este o Fiinta....salvatoare. Este ceva dupa care tanjesti din strafundul fiintei tale. Nu avem liniste si echilibru pana nu decidem in Timp, ce facem cu Eternitatea noastra.

Cand am aflat de la Prietenul meu Sfantul Arsenie Boca cele scrise de el, totul mi s-a schimbat in modul de gandire....pentru ca uite...vin vectori si din alte dimensiuni, indiferent unde te gasesti.

Deci rapunsul ta este corect, cu o singura conditie.....


Sa nu uiti ce-ai promis !!!!!

Roşu Roxana
06.01.2021, 11:31
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?
Etern.
Dpdv al spiritualiatatii - etern- trecut, prezent, viitor !
Fac parte din cercul dvs, unde dvs sunteti punctul din mijloc, asa cum eu am cercul meu, unde sunt punctul din mijloc.
Fiecare dintre noi avem un cerc si ne intersectam cu celelalte cercuri...creand mandala as putea spune.

Adrian Pop
06.01.2021, 16:32
Ce perioadă de Timp doriti să rămanem împreună ?
Etern.
Dpdv al spiritualiatatii - etern- trecut, prezent, viitor !
Fac parte din cercul dvs, unde dvs sunteti punctul din mijloc, asa cum eu am cercul meu, unde sunt punctul din mijloc.
Fiecare dintre noi avem un cerc si ne intersectam cu celelalte cercuri...creand mandala as putea spune.

In fata lui DUMNEZEU toti suntem egali...si in scoala Zalmoxiana, este la fel.

maria memo
22.05.2023, 23:43
Timpul asta mi -l imaginez ca un perpetuum mobil. Atât de mult voi fi aici.

alex_manea
22.06.2023, 23:47
Eu unul m-am convins si vreau sa pun umarul la acest sistem care este in desfasurare. Este extrem de greu, aproape imposibil dar daca ne unim fortele impreuna cu siguranta vom fi mai puternici (deci nelimitat daca nu intervin momente de minciuna sa alte lucruri imorale)

mihaita_linca
02.01.2024, 23:50
Atâta timp cat lucrurile sunt nobile și cu bună intenție și credință, sunt aici veșnic, indiferent de circumstanțe.

Razvan Ghizdavescu
12.03.2024, 23:19
Nu am o perioada de timp.Atat timp cât pe acest forum , în acesta echipa se fac numai lucruri bune.Vorbim despre afaceri , lucruri de interes pentru toți și ne ajutam unii pe alții .

Adrian Pop
12.03.2024, 23:22
Nu am o perioada de timp.Atat timp cât pe acest forum , în acesta echipa se fac numai lucruri bune.Vorbim despre afaceri , lucruri de interes pentru toți și ne ajutam unii pe alții .

Este corect Razvane ! Cand este un nucleu serios format, forumul dainue continuu.