PDA

Arată versiune întreagă : Sfatul Batranilor infiintat in Romania-catalizatorul Uriasilor in gandire ai Planetei



Adrian Pop
25.10.2011, 11:49
Alecu Ioan: Domnule Adi,
Alecu Ioan: Buna Dimineata- Ioan
Pop Adrian: Buna Dimineata !
Alecu Ioan: Va multumesc pentru film, am mai primit doua materiale cu asemena tematica- trebuie a recunoastem ca este interesant si transmite un mesaj de incredere in propria fiinta si in lumea noastra inconjuratoare facind sa ne iubim aproapele care indirect ne ajuta sa devnim invingatori si fericiti
Pop Adrian: tel Mike
Pop Adrian: http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/113-Alexandru-Oblu-intemeietor-al-DEOUMANISMULUI-!
Pop Adrian: discut cu Mike la tel
Pop Adrian: scuze
Alecu Ioan: Trebuie sa va comunic ca Vaticanul a pregatit un mesaj pe 18 pagini a carui mesaj este...1) realizara unui guvern mondial...2) trecrea la o singura moneda mondiala..3)aceasta stuctura sa fie formata pe structura ONU, care trebuie sa devina independenta de vointa politica a statelor...4) iar obiectivul acestui guvern mondial este .... Reformarea Etica si Binele Comun, care in traducere este chiar cele promovate de Dumneavoastra prin mesajul Universitati Zalmoxiene... Refacerea Morala si Economica.... iata ca viziunea Duneavoastra este deaja un fapt si la nivel international prin cele tranasmise de Vatican - fapt care va deveni public in timpul cel mai scurt. Acest lucru a fost mentionat si de televiziunea Nationala Romana.
Alecu Ioan: Va felicit pentru viziunea Dumneavoastra - continuati si sa nu uitati ca aveti sprijinul meu.
Pop Adrian: imi cer scuze
Pop Adrian: discut cu Mike
Pop Adrian: discutam despre energii...
Pop Adrian: APA
Pop Adrian: Am vorbit cu Mike la telefon, atat de mult de vad in ceata complet acum
Pop Adrian: Nu intelege ca daca nu comunicam pe net, pe mess...nu demonstram ca doi Romani s-au unit. Pana nu vad toti acest lucru, nu vom face nimic inafara de vorbe....
Pop Adrian: Se va ajunge la ce spun cei de la Vatican, daca ne convine si noua. Sunt convins 100 % ca de oriunde si oricand se pot " Modela " ideile din creierele oamenilor, folosind MINTEA colectiva.
Pop Adrian: Orice ganditor emite in hiperspatiu idei ce devin " modele de lucru " pentru ceilalti.
Pop Adrian: Daca am reusi sa unim o mana mica de Romani ( nucleul de BAZA a Sfatului Batranilor ), recunoscuti pas cu pas de ceilalti ca autoritate etica majora, totul s-ar schimba in scurt Timp.
Pop Adrian: Discut cu Domnul Alexandru Oblou despre doctrina DEOumanism-ului. NU asta-i problema, ci aceea ca oamenii sunt satui de idei, asa ca nimeni nu este interesat de nimic.
Pop Adrian: Cand s-a pus problema celor interesati de discutiile noastre, i-am spus de Dumneavoastra si de doi tineri din Scoala Zalmoxa. Domnia sa a venit cu alte 4 persoane, de care spunea ca sunt intersate de aceste concepte.
Pop Adrian: I-am scris sa se gandeasca si la ipoteza ca suntem decat amandoi interesati de sistem...punandu-l astfel in garda....si sa nu cumva sa se amageasca ca si altcineva este intereast de DEOumanism.
Pop Adrian: In principiu toata luma spun DA, dar...acestia raman decat la o astfel de afirmatie, pentru simplu motiov ca nu a devenit pentru ei o prioritate a celor spuse de noi. Si nu este vina lor, ci a noastra ca nu stim ce sa le spunem, astfel ca ideile noastre sa devina pentru ei o necesitate, exact ca aerul pe care-l respira.
Pop Adrian: putem sa spunem noi orice cuvinte frumoase si sa scriem toata Viata la tot felul de carti, ca tot nu-i mare treaba...vorba lui B.P. Hasdeu.
Pop Adrian: De-aia doresc ca aceste cursuri ale Scolii de afaceri online Zalmoxa sa fie scrise impreuna cu Tinerii de care ma ocup. In acest fel ei sunt interesati ca ideile lor, ce au capatat contur clar in planul fizic, sa fie impartasite celorlalti....
Pop Adrian: altfel si Scoala aceasta ar fi o alta mare utopie., lucru pe care eu nu mi-l pot prmite.
Pop Adrian: Doin nou, referitor la ce spune de Vatican, ei au " receptori " umani buni. Sunt convins total ca Sfatul Batranilor odata format in Romania, devine catalizatorul Uriasilor in gandire la nivel planetar.

Adrian Pop
01.11.2011, 12:56
Alecu Ioan: Buna Ziua-Ioan
Pop Adrian: Buna ziua
Pop Adrian: v-am trimis enorm de multe mesaje
Alecu Ioan: Am ajuns in Iasi si voi citi toate mesajele- Sunteti sanatos si totul este bine?
Pop Adrian: L-am convins ieri pe Nae, dupa un an si jumatate sa posteze CV-ul pe forum.
Pop Adrian: |DA.
Pop Adrian: |Totul este bine
Pop Adrian: O sa fiti surprins placut de ce s-a facut la Slobozia.
Pop Adrian: Cu cine am discutat acolo si ce ne propunem sa facem mai departe
Pop Adrian: sa nu va suparati ca va rog sa postati un CV pe nou forum.
Pop Adrian: Doresc sa avem o conduita serioasa pe acest forum, ca suntem cititi de multi tineri
Alecu Ioan: Am vazut la televizor interviul domnului Stroe la emisiuna satului difuzata duminica cu ocazia tirgului Intagra din Bucuresti
Pop Adrian: da. Nu stiam
Pop Adrian: merg binisor copiii mei
Alecu Ioan: Am oaspeti si voi reveni dupa masa sa continuam
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: succes


Hide Recent Messages (F3)

Pop Adrian: buna dimineata !
Alecu Ioan: Buna Dimineata-Ioan
Pop Adrian: Ce faceti |?
Pop Adrian: Zicea Domnul Achimescu ca va trimite saptamana asta tolele la Iasi.
Alecu Ioan: Citesc mesajele Dumneavoastra- aseara am plecat la ora 20, am analizat o varianta a structuri elementelor componenet care trebuie sa le amplasez pe motor
Alecu Ioan: Multumesc - sper ca profesorul Cantemir va fi fericit.
Pop Adrian: foarte bine
Pop Adrian: si eu. Imi pare extrem de rau ca ne-am deplasat atat de greu sa facem un lucru atat de simplu
Pop Adrian: Noroc cu Domnul Achimescu ca m-a ajutat.
Pop Adrian: am vorbit cu nu stiu cate persoane pentru asta.
Alecu Ioan: Iata ca viata mege inainte, chiar daca ati fost inselat in astepatri - cel putin asa am inteles dim mesajele Dumneavoastra , privitoare la revista Conspiratia Taceii.
Pop Adrian: ...
Alecu Ioan: Importanta este ca a-ti reusit sa realizati tolele, acum noi tebuie sa confirmam rezultatele privitoare la reluctanta variabila.
Pop Adrian: nu prea aveam eu tangenta cu acest domeniu legat de secretomanie.
Pop Adrian: eu sunt altfel, cinstit si deschis.
Pop Adrian: da...sa vedem cum merg probele.
Alecu Ioan: Dar inteleg ca aveti totusi o pierdere?
Pop Adrian: Sistemul iti arata calea..si cand o iei pe tapsan, din reactie revii la normalitate
Alecu Ioan: Evitati sa raspundeti si ma speriati - aceptati atit de usor sa pirdeti?
Pop Adrian: dimpotriva, ma ambitioneaza si mai mult
Pop Adrian: nu la bani este problema mare, ci la dezamagirea incapabilitatii de-a face o echipa stabila.
Pop Adrian: aveti putin Timp ?
Alecu Ioan: Atunci voi incerca sa rezolv singur constructia cresteri eficientei motorului - nu mai am curaj sa va solicit pentru ca aveti greutati finaciare personale si ma feresc sa fiu o povara in plus
Alecu Ioan: DA. Am putin timp pentru Dumneavoastra - sunteti un om deosebit si va stimez foarte mult pentru curaj si indrazneala
Pop Adrian: cum asa ?
Pop Adrian: nu avem probleme finaciare, dand niste bani unor oameni care nu s-au tinut de cuvant
Pop Adrian: si Emil Streinu nu are nici o vina ca ceilalti doi nu s-au tinut de cuvant
Pop Adrian: doream sa va ajut sa va inscrieti pe forum.
Pop Adrian: stiu c-o sa ramanam putini, inca o perioada de Timp, dar eu...niciodata n-o sa fac rabat de la valoare
Alecu Ioan: Ma supara cind cineva abuzeaza si asta mai ales asupra oamenilor care sunt exemplu pentru ceilanti, reversul este scaderea numarului oamenilor altruisti in care oameni mai pot avea incedere si pot fi un exemplu pentru alti oameni- sunt un luptator si prima mea reactie este acela de a incesca sa apar asemenea oameni
Pop Adrian: MULTUMESC.
Pop Adrian: atragem si determinam, prin greseli proprii...greserlile celorlalti
Alecu Ioan: Daca Domnul Strainu nu este vinovat sa faca bine , pentru ca este un luptator sa regleze situatia si sa returneze bani.
Pop Adrian: ...asa ceva nu se va face niciodata. Si eu, niciodata n-o sa mai discut cu acei oameni.
Pop Adrian: Le-am dat credit odata 100 |%. Si-atat. Si l-au mancat !
Alecu Ioan: Daca nu face aceasta ma va dezamagi foarte mult si voi intelege ca totul ce a creeat este un balon plin de .....mici mizerii.
Pop Adrian: ...
Pop Adrian: sa mergem mai departe...
Pop Adrian: va ajut sa va inscrieti pe forum ?
Alecu Ioan: Inteleg ca in ultimi 3 ani ati mai pierdut bani pe incredeea in oameni - cred ca va este greu si cred ca trebuie sa luati masuri, iar primul voi fi eu, voi incerca a descurc singur , iar cuvintul meu catre Dumneavoastra ramine acelasi - cind voi finaliza programul cu motorul, veti deveni alaturi de noi unul din beneficiari, cel putin atit sa fac si eu pentru Dumneavoastra.
Alecu Ioan: Da. MA VOI INSCRIE PE FORUM.
Alecu Ioan: Aceasta inscriere este o onare pentru mine
Alecu Ioan: Ce se intimpla, v-am suparat? tot ce am spus este nemultumirea din mine catre asemenea oameni care indraznesc sa va puna in dificultate si Dumneavoastra sunteti un om care trebuie respectat pntru ca astfel oameni pierd increderea in valorile umanae
Alecu Ioan: Viata fare modele umane este un nonsens - copiii trebuie sa aiba asemenea exemple.
Pop Adrian: sotia spune ca am dat 90 % din tot ce-am facut
Alecu Ioan: Eu va doresc toate cele bune si pot doar sa va spun.... sunt alaturi de Domnia Voastra si cind aveti nevoie de mine, va rog sa ma chemati.
Pop Adrian: am vorbit cu Nae la telefon, ca a inventat impreuna cu un domn o piramida din lumina si...mi s-a parut extrem de interesant ce-mi spusa
Pop Adrian: la Simpozionul de la Slobozia a aparut un doctor cu o tehnologie net superioara fata de tot ce-am vazut
Alecu Ioan: DA, doamna are dreptate - o vrba din strabuni spune asa- sa asculti cel putin o vorba din cele 10 spuse de femeie si devii un invingator.
Pop Adrian: timbrele incarcate holografic pot scoate de pe piata medicamentele
Pop Adrian: este ceva incredibil.
Alecu Ioan: Nu inteleg - ce inseamna - holografie conduce la scaderea eficientei medicamentelor?
Pop Adrian: Cum sa ma suparati Dumenavoastra ? Dimpotriva, va stiu ca sunteti aproape de mine si de tot ce fac.
Pop Adrian: I-am spus de Dumneavoasta si Domnului Stroe si Doamnei Dr.Armenescu...
Pop Adrian: Domnul Stroe s-a scuzat ca are mult, enorm de mult de lucru....
Pop Adrian: coordoneaza si un partid si Academia DacoRomania
Alecu Ioan: Eu ma supar atunci cind nu pot sa apar oamenii minunati ca Dumneavoastra , pentru ca atunci stiu ca nu am reusit sa-mi implinesc datoria de prieten.
Pop Adrian: timbrele respective sunt supuse unui flux de lumina in sistem holografic
Pop Adrian: MULTUMESC.
Pop Adrian: Sper ca sa se alipeasca de noi, ca si Nae a dat dovada de loialitate si de bun simt, chiar daca ne mai luam in gura, cum este normal intre olteni....si sa formam acel Sfat al Batranilor
Pop Adrian: ma astept ceva Timp si-l anunt oficial. Deocamdata suntem 3 persoane, care au dat dovada de intelepciune.
Pop Adrian: Nae mi-a promis acum 2 seri ca CV-ul lui va fi postat de Alice, fata lui, pe forum
Pop Adrian: aseara mi-a trimis un material legat de ZALMOXA
Pop Adrian: sunt convins ca in jurul acestui NUCLEU serios de Romani or sa vina si altii sa-si ofere serviciile altruist
Pop Adrian: acum lucrez mult pentru Liviu.
Pop Adrian: Infiintarea celor doua obictive de importanta majora, Clinica si Institutul Stiintelor de frontiera Dr. Liviu Nuteanu, le am in vedere in primul rand.

Adrian Pop
10.11.2011, 15:33
Contribuie si tu cu un sfat la educarea tinerei generatiiThursday, November 10, 2011 1:31 PM
From: "Pop Adrian" <zalmoxa_adipop@yahoo.com>Add sender to ContactsTo: "Alecu Ioan" <alecu_ioan@yahoo.com>Cc: samdacul@gmail.com, geostroe@gmail.com, ovi_vio_ivo@yahoo.co.uk, ioanaalex68@yahoo.com, ogarceag@gmail.com, nicolaenacioiu@yahoo.com, tdstanciu@yahoo.com, l_cantemir@yahoo.com, ioanpop@yahoo.com, spt2000ro@yahoo.com, achimescu_ovidiu@yahoo.com, catalindragomirescu@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, alice.nacioiu@creativeluggage.com, ingrid@artazalmoxa.eu, mihaelahq@yahoo.com, pse_flori@yahoo.com, florin@popservice.ro, yo7aoz@yahoo.com, Radu_necea@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com... moreMULTUMESC !!!

--- On Thu, 11/10/11, Alecu Ioan <alecu_ioan@yahoo.com> wrote:


From: Alecu Ioan <alecu_ioan@yahoo.com>
Subject: Re: Contribuie si tu cu un sfat la educarea tinerei generatii
To: "Pop Adrian" <zalmoxa_adipop@yahoo.com>
Date: Thursday, November 10, 2011, 1:21 PM


Domnule Adi si Doamna Doina Pop,

In fiecare clipa voi raspunde solictarilor venite din partea tinerilor si doresc sa fiu implicat in acest program. Pentru eficienta , astept implicarea mea prin intrebari, puse de cei care doresc un raspuns, sau sa fie ajutati in gasirea unei rezolvari pentru dezvoltarea unui program tehnic sau inovare. Procuparile mele si activitatea mea este in domeniul conversiei energiei si Terraformare. Creativitatea tehnica si inovarea sunt procuparile zilnice. Daca pot sa fiu util tinerilor prin experenta pe care o am in domenilul expus mai sus , va pot raspunde ca sunt de acord sa raspund la toate solicitarile si in masura posibilitatilor, sa fiu implicat si in aspectele tehnico- aplicative pe care doresc cei in cauza sa le dezvolte.
Cu stima,
ing. si inventator
Alecu Ioan.- www pro-energie.ro

--- On Thu, 11/10/11, Pop Adrian <zalmoxa_adipop@yahoo.com> wrote:


From: Pop Adrian <zalmoxa_adipop@yahoo.com>
Subject: Contribuie si tu cu un sfat la educarea tinerei generatii
To: alecu_ioan@yahoo.com, achimescu_ovidiu@yahoo.com, catalindragomirescu@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, alice.nacioiu@creativeluggage.com, ingrid@artazalmoxa.eu, mihaelahq@yahoo.com, pse_flori@yahoo.com, florin@popservice.ro, yo7aoz@yahoo.com, Radu_necea@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com
Cc: samdacul@gmail.com, catalindragomirescu@yahoo.com, l_cantemir@yahoo.com, ioanpop@yahoo.com, spt2000ro@yahoo.com
Date: Thursday, November 10, 2011, 12:59 PM


Am gandit siteul - www.sfatulbatranilor.ro - ca un spatiu public unde tinerii pot gasi gratuit un sfat bun, o pilda, un exemplu. Am selectat persoane publice, cu realizari personale de exceptie, care pot contribui la crearea unui izvor de inspiratie pentru o viata curata, cinstita, demna. Va rugam sa aveti bunavointa de a contribui la dezvoltarea acestui pilon de educatie, pentru o generatie care nu are prea multe surse de modele demne de urmat, in croirea unui drum in viata. Asadar asteptam sfaturi, intamplari memorabile traite sau orice text pe care-l considerati util in acest sens.

Celor ce va pasa de Neamul acesta va multumesc din Suflet ca sunteti alaturi de noi si sper ca impreuna vom construi o Societate umana mai buna.


Doina Pop

Adrian Pop
15.01.2012, 22:58
Show Recent Messages (F3)

Alecu Ioan: Buna Seara-Am ajuns acum in Iasi
Pop Adrian: BUna seara
Pop Adrian: Fusai in centru.
Pop Adrian: Scandeaza lumea
Pop Adrian: http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2024-Cap%C4%83t%C4%83-duh-de-pace-%C8%99i-mii-de-oameni-%EEn-jurul-t%C4%83u-se-vor-m%E2ntui.-Sf-Serafim-de-Sarov?p=5386#post5386
Alecu Ioan: Buna seara-A cazut comunicarea
Alecu Ioan: Am citit mesajul cu privire la intredictia asupre denumiri de dac- un mesaj deosebit de interesant
Pop Adrian: Inteleptii Neamului nostru trebuie sa infiinteze Sfatul Batranilor atat de necesar reconstructiei Morale si Economice a Romaniei !
Pop Adrian: da, dar Eminescu spunea ca trebuie pus peste tot si numele de DAC
Pop Adrian: http://www.facebook.com/groups/203961636347554/
Pop Adrian: m a uit pe OTV
Pop Adrian: am fost aceste 3 zile in centrul orasului sa vad cum se manifeste lumea
Alecu Ioan: umneavoastra Intelepti Neamului?
Pop Adrian: ii cautam impreuna
Pop Adrian: os a va dau un nume
Pop Adrian: sa cititi ce spune acel Domn Remus
Pop Adrian: http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2026-Doina-de-Mihai-Eminescu?p=5389#post5389
Alecu Ioan: Repet-Cine sunt Dupa Dumneavoastra-Intelepti Neamului
Pop Adrian: sa cititi si aici
Pop Adrian: Trebuie sa avem discernamant
Pop Adrian: cei care sunt capabili sa stie cand se pronunta cu ASA DA, ASA NU
Alecu Ioan: Cine poate sa-i mobilizeze sa infirme sau sa confirme ....cea?
Pop Adrian: Om cu Om
Pop Adrian: altfel nu se poate
Pop Adrian: incet, grabindu-ne, ii cautam pe cei ce au discernamant
Alecu Ioan: Greu - dar nu imposibil-Exemplu sunt actiunile de iesire in strada a oamanilor
Pop Adrian: s-a umplut paharul
Alecu Ioan: Cred ca cele mai bune solutii sunt cele pasnice
Pop Adrian: http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/154-Miscarea-Pentru-Bunul-Simt-MBS
Pop Adrian: DA
Alecu Ioan: Votul !
Pop Adrian: discutii
Pop Adrian: Bunavointa comunicarii
Pop Adrian: „Capătă duh de pace și mii de oameni în jurul tău se vor mântui” – Sfântul Serafim de Sarov
Alecu Ioan: Poate trebuie sa gasim solutii de munca pentru fiecare om?
Alecu Ioan: Asae , dar nu suntem ...sfintii
Pop Adrian: nu suntem...
Pop Adrian: dar putem invata de la ei
Pop Adrian: pentru ca au DREPTATE
Alecu Ioan: Dreptatea este relativa ,din cauza ca se modifica odata cu trecerea timpului
Alecu Ioan: Raman doar valorile fundamentale - creza volorilor confirma cele ce spun
Pop Adrian: DA
Pop Adrian: te rog
comunicam in scris
sunt la birou acum'
Lumi Lightworker
ok
Astăzi
Adrian Pop
http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2027-Trebuie-sa-avem-discernamant-!?p=5390#post5390
ataşare
Lumi Lightworker
Multumesc Adi; am avut o saptamana incarcata; sper sa avem timp sa punem lucrurile la punct; asa este : "Trebuie sa avem discernamant !"
Adrian Pop
Nu se poate fara...
Pop Adrian: Alecu Ioan: Dreptatea este relativa ,din cauza ca se modifica odata cu trecerea timpului
Alecu Ioan: Raman doar valorile fundamentale - creza volorilor confirma cele ce spun
Pop Adrian: DA
Alecu Ioan is typing...
Pop Adrian: te rog
comunicam in scris
sunt la birou acum'
Lumi Lightworker
ok
Astăzi
Adrian Pop
http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2027-Trebuie-sa-avem-discernamant-!?p=5390#post5390
ataşare
Lumi Lightworker
Multumesc Adi; am avut o saptamana incarcata; sper sa avem timp sa punem lucrurile la punct; asa este : "Trebuie sa avem discernamant !"
Adrian Pop
Nu se poate fara...
Alecu Ioan: Criza valorilor a dezvoltat si criza financiara, care va fi un vector al nedreptatilor in urmatori ani- cei slabi vor fi vitregiti , pentru ca cei puternici vor trece datoriile in numele lor
Alecu Ioan: Motivul - Sunt multi si produc putin
Alecu Ioan: Dar nu trebuie uitat- numarul lor este putere si va salva Umanitatea
Pop Adrian: da
Alecu Ioan: Acum nu suntem in satre sa constientizam aceata putere a multimii , pentru ca poate fi manipulata- adata cu cresterea constiintei colective , toate se vor schimba
Alecu Ioan: Cind?
Pop Adrian: Inca nu am rezolvat problema Om cu OM...
Pop Adrian: astfel se poate forma la un moment dat Masa Critica
Alecu Ioan: In viitor ,odata cu reformarea Valorilor Morale - generata de rezolvarea Crizei Valorilor
Pop Adrian: parametrii Bazei de plecare sunt extrem de importanti
Enciu Stefan is typing...
Enciu Stefan: inteleg
Pop Adrian: Lumea evolueaza...asa si constiinta lor
Alecu Ioan: Iata ,ca mesajul Noului Eon se contureaza - Cum va fi mesajul? e
Pop Adrian: s-a umplut paharul din nou...
Lumi Lightworker
sper, sa fie la margine; o alta limita ?
Adrian Pop
toate crizele conduc spre gasire de solutii. Inteleptii sa intervina
Pop Adrian: nu stiu
Pop Adrian: eu vin cu mesajul OM cu OM si discutat BAZA de plecare.
Pop Adrian: toate crizele conduc spre gasire de solutii. Inteleptii sa intervina
Lumi Lightworker
pentru cine...?
Adrian Pop
eu vin cu mesajul OM cu OM si discutat BAZA de plecare.
pentru semeni
Lumi Lightworker
Doamne ajuta ! Trezirea constiintei...
Adrian Pop
DOAMNE AJUTA
Pop Adrian: discut pe facebook
Alecu Ioan is typing...
Alecu Ioan: Pentru Umanitate, criza valorilor va reconfigura notiune de dreptate, adevar, modul de plata, spiritualitate se va reconfigura in paralel cu Doctrinele religioase, judecata valorilor se va modijica, pentru ca se vor modica tot ce stim- suntem in zona aparitiei unui fenomen unic .. cel de singularitate, asemanator aparitiei lui Dumnezeu
Pop Adrian: ...
Alecu Ioan has signed out. (1/15/2012 8:56 PM)

Adrian Pop
24.01.2012, 16:24
- Original Message --------
Subject: Multumesc
Date: Mon, 23 Jan 2012 23:54:16 -0800 (PST)
From: Alecu Ioan <alecu_ioan@yahoo.com>
To: Sfatul Batranilor <adipop@popservice.ro>


Domnilor,
Va multumesc - Ioan Alecu.



--- On Tue, 1/24/12, Sfatul Batranilor <adipop@popservice.ro> wrote:


From: Sfatul Batranilor <adipop@popservice.ro>
Subject: Bun Venit pe Sfatul Batranilor!
To: alecu_ioan@yahoo.com
Date: Tuesday, January 24, 2012, 9:52 AM

Stimate Alecu Ioan,

îți mulțumim că te-ai înregistrat pe Sfatul Batranilor! Suntem bucuroși că ai ales să faci parte din comunitatea noastră și sperăm să te simți bine.

Cu respect,
Sfatul Batranilor

Adrian Pop
25.01.2012, 02:14
Alecu Ioan: Domnule Adi,
Pop Adrian: spuneti va rog
Alecu Ioan: Va rog sa cititi mesajul transmis cu titlul- ase citi... cu atentie...
Pop Adrian: http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2161-Face-parte-din-URIASII-IN-GANDIRE-Romani?p=5757#post5757
Pop Adrian: nu l-am citit
Pop Adrian: de ce ?
Alecu Ioan: in fata mesajului transmis de Domnul Banceanu, am scris un punct de vedere- acela trebuie citit, daca aveti timp
Pop Adrian: caut
Pop Adrian: Domnule Adi,
Cele expuse mai jos, sunt prbleme care trebuiesc analizate cu multa atentie. Cred ca pentru analiza lor trebuie o echipa formata din specialisti din diferite domenii social- economice, si mai ales din domeniile care studiaza viata in ansamblul ei. Mesajul este unul care poate induce o stare de spirit nefavorabila in societate, care in acest moment trece prin momente grele. Cred ca nu trebuie sa privim cu usurinta si mai ales sa devoltam judecati de valoare a caror legimitate sa fie contestata. Analiza trebuie sa fie sustinuta de adevaruri care sa devina princpii... prin raspunsurile enuntate. Cred ca este bine sa stim , diferitele puncte de vedere a fiecarui om , dar in Spiritul Moralei si a Omeniei, care sunt la baza Rerfaceri Morale si Renasterea Economica a Romanie
Pop Adrian: - Valori cu care opereaza Sfatul Batrinilor .IN acest sens , trebuie sa enuntam raspunsuri, care sa fie adevarate ...axiome..., astfel , societatea din care facem parte , care prin definitie , in orice moment este ...O Minte Colectiva ... care ,emite si ea la rindul EI , judecati de valoare a caror principii sa fie asemanatore cu cele emise de NOI.. Numai astfel, putem spune, ca suntem un catalizator al fortelor creative dezvoltate de societatea umana.
Cred ca mesajul meu sa fie acceptat ca o propunere, pentru analiza mesajelor primite care sa fie expuse celor interesati.
Cu stima ,
Ioan Alecu.
Pop Adrian: inteleg
Alecu Ioan: Sper ca nu am gresit?
Pop Adrian: bineinteles ca nu
Alecu Ioan: Dar asa inteleg eu o parte di misiunea pe care trebuie sa o dezvolte Spatul batrinilor
Pop Adrian: este corect
Alecu Ioan: Va doresc -Noapte Buna,
Alecu Ioan: Ioan
Pop Adrian: este un material foarte dur.
Pop Adrian: l-am pus pe forum...sa se stie de el.....
Pop Adrian: confruntarea pana la urma cu noi insine se realizeaza.
Pop Adrian: maine sa analizam toti trei Scopul si primul mesaj pe care-l postam pe net.
Pop Adrian: nopate buna.
Alecu Ioan: Duritate este o caracteritica materialelor pretioase si se dezvolta in timp si cu truda- asa trebuie sa se transforme si Sfatul Batrinilor- intimp si cu muta munca si intelepcine-mesajel dure sunt un exemplu de cum nu trbuie sa actionam
Alecu Ioan is typing...
Alecu Ioan: Noapte Buna
Alecu Ioan has signed out. (1/25/2012 12:11 AM)

Pop Adrian: inteleg

Adrian Pop
26.01.2012, 00:29
Re: Avem doua prioritati Domnilor !Wednesday, January 25, 2012 10:26 PMFrom: "adi pop" <adipop@popservice.ro>View contact detailsTo: "Pop Adrian" <zalmoxa_adipop@yahoo.com>Cc: alecu_ioan@yahoo.com, remus.c_raclau@yahoo.com, ioanaalex68@yahoo.com, loredanapavel27@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, arienne2003@yahoo.com, tanasescu.dragos@yahoo.com, cucu_paul@yahoo.com, mirelapelin@yahoo.com, mirela.pelin@evergreen-clinique.roOn 1/25/2012 10:04 PM, Pop Adrian wrote:


--- On Wed, 1/25/12, adi pop <adipop@popservice.ro> wrote:


From: adi pop <adipop@popservice.ro>
Subject: Va rog sa-l aveti in vedere sa-l validam mesajul si sa-l scoatem in lume
To: "Pop Adrian" <zalmoxa_adipop@yahoo.com>
Cc: alecu_ioan@yahoo.com, remus.c_raclau@yahoo.com, ioanaalex68@yahoo.com, loredanapavel27@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, arienne2003@yahoo.com, tanasescu.dragos@yahoo.com, cucu_paul@yahoo.com
Date: Wednesday, January 25, 2012, 9:38 PM


On 1/24/2012 6:06 PM, Pop Adrian wrote:
Pentru adoptarea si punerea in practica a normelor "CODULUI BUNULUI SIMT", avem nevoie de sfatul oamenilor interesati de viitorul copiilor si al nepotilor lor. Va rugam sa ne scrieti cum ati vrea sa traiti pe acest pamant, cum ati vrea sa ne intelegem intre noi, dupa ce reguli si din care motive.

Cred ca acesta este primul mesaj al SB-ului cu care o sa iesim in lume.


Si scopul SB-ului va rog sa-l analizam ca prioritate :
http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2101-Scopul-infiintarii-SFATULUI-BATRANILOR-propunere

adi





Show Recent Messages (F3)

Pop Adrian: buna seara
Alecu Ioan has signed back in. (1/25/2012 10:22 PM)

Alecu Ioan: Buna Seara
Pop Adrian: Ce faceti
Pop Adrian: v-am trimis un email acum cateva minute
Pop Adrian: avem de discutat 2 prioritati la SB
Alecu Ioan: Am vazut ca doriti sa comunicati cu mine?
Alecu Ioan: Da am citit
Pop Adrian: sa analizam mesajul si Scopul va rog
Alecu Ioan is typing...
Alecu Ioan: Ce fel de analiza?
Pop Adrian: Uitati-va pe email
Pop Adrian: mesajul si Scolpul SB-ului

Adrian Pop
26.01.2012, 01:10
Show Recent Messages (F3)

Pop Adrian: buna seara
Alecu Ioan: Buna Seara
Pop Adrian: Ce faceti
Pop Adrian: v-am trimis un email acum cateva minute
Pop Adrian: avem de discutat 2 prioritati la SB
Alecu Ioan: Am vazut ca doriti sa comunicati cu mine?
Alecu Ioan: Da am citit
Pop Adrian: sa analizam mesajul si Scopul va rog
Alecu Ioan: Ce fel de analiza?
Pop Adrian: Uitati-va pe email
Pop Adrian: mesajul si Scolpul SB-ului
Pop Adrian: ati primit emailul
Alecu Ioan: Am citit mesajul si pot sa raspund pe loc
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: daca se poate pe mesajul acela sa ramana in scris
Alecu Ioan: Cele 10 porunci !
Pop Adrian: ca pe urma si Domnul remus trebuie sa se pronunte
Pop Adrian: ce porunci ?
Alecu Ioan: Credeti ca este de ajuns?
Pop Adrian: cu ce ?
Alecu Ioan: Cele inscrise in Biblie?
Pop Adrian: o sa le analizam si pe-acelea
Pop Adrian: ele sunt cizelate in mii de ani
Alecu Ioan: Acesta este motivul pentru care am solicitat - ce fel de analiza sa facem?
Pop Adrian: este scopul scris ca propunere si mesajul
Pop Adrian: ala 2
Pop Adrian: Pentru adoptarea si punerea in practica a normelor "CODULUI BUNULUI SIMT", avem nevoie de sfatul oamenilor interesati de viitorul copiilor si al nepotilor lor. Va rugam sa ne scrieti cum ati vrea sa traiti pe acest pamant, cum ati vrea sa ne intelegem intre noi, dupa ce reguli si din care motive.
Pop Adrian: daca sunteti de acord cu asta
Pop Adrian: Si scopul SB-ului va rog sa-l analizam ca prioritate :
http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2101-Scopul-infiintarii-SFATULUI-BATRANILOR-propunere

Pop Adrian: si cu asta
Alecu Ioan: Cred ca intrebarea este ermetica , dar si prea generalizata- intre ele este un intreg univers- trebuie abordat pe mai multe planuri si mai ales prin prizma fenomenelor social-economice si spirituoal -religios a caror transformari de comportament sau produs in timp sub efectul fortelor coercitive dezvoltate delegislatia timpuluin si a razboiaelor
Pop Adrian: trebuie un mesaj scurt, ca sa-i determinam sa citeasca si sa se implice
Pop Adrian: daca trimitem ceva stufos nimeni nu citeste
Pop Adrian: Pentru adoptarea si punerea in practica a normelor "CODULUI BUNULUI SIMT", avem nevoie de sfatul oamenilor interesati de viitorul copiilor si al nepotilor lor. Va rugam sa ne scrieti cum ati vrea sa traiti pe acest pamant, cum ati vrea sa ne intelegem intre noi, dupa ce reguli si din care motive.
Pop Adrian: acesta este mesajul comasat cat am putut de mult
Alecu Ioan: dreptul la viata , scola, munca, sanatate, respect, morala,religie-etc- adica copii trebuie sa fie invatati sa respecte Omul si planetaprin legea morala a respectuli fata de ce este in jurului lui , fara sa modifice nimic din ce este ...VIU...
Pop Adrian: si cum sa arate mesajul final
Pop Adrian: bineinteles ca din mic se poate dezvolta
Pop Adrian: important betse sa finalizam un mesaj comun
Alecu Ioan: Va rog sa complectati si sa transformati acest mesaj corespunzator principiilor Sfatuluin Batrinilor .. si este de ajuns ca mesaj sub forma de principii si davine astfel la fel de critat ca mesajele Biblice- lasin astfel oamenilor sa armonizeze princuluil conform posibilitatilor fiecaruia , dupa puterea fiecaruia si dupa capacitatea de intelegerea a fiecaruiea si mai ales dupa posibilitaile fiecaruia- astfel spus- populatia omeneasca inac nu este pregatita sa se dezvolte conducinduse depa un asemenea mesaj... nu a ajuns la asemenea dezvoltare morala sa accepte generalizarea pein globalizare unde ..Elementul central si fundamental-- este copilul -- care reprezinta figura centrala a continuitati fiintei umane in viitor
Pop Adrian: o sa-l postam si pe-acesta....
Pop Adrian: Mirela Pelin: ok
Mirela Pelin: spor
Pop Adrian: merci
Pop Adrian: ti-am trimis un emsaj
Pop Adrian: uita-te pe el
Pop Adrian: pe email
Mirela Pelin: ok
Mirela Pelin is typing...
Mirela Pelin: intru
Pop Adrian: uita-te pe mesaj si pe scopul SB-ului
Pop Adrian: si spune-ti pararea
Pop Adrian: poti sa schimbi tot ce vrei acolo
Alecu Ioan: mesajele biblice sunt cripate pentru a se permite aplicarea lui in lumea noastra a carui diversitate este infinita -astfel se poate aplica prin modele infinite de ctre fiecare om in parte cu respectare princcipilui fundamental al mesajului criptat, fara sa se faca atingere omului de linga tine , indiferent de culoare , forma , intelegere, limba vorbita , putere de intelegere. putere economica , sau daca este cuvitatoare sau o simpla planta
Pop Adrian: Noi o sa iesim cu mesaje simple, usor de inteles de oameni ca sa se implice
Alecu Ioan: Cred ca este greu - dar merita
Pop Adrian: Pentru adoptarea si punerea in practica a normelor "CODULUI BUNULUI SIMT", avem nevoie de sfatul oamenilor interesati de viitorul copiilor si al nepotilor lor. Va rugam sa ne scrieti cum ati vrea sa traiti pe acest pamant, cum ati vrea sa ne intelegem intre noi, dupa ce reguli si din care motive.
Pop Adrian: acesta este mesajul comasat cat am putut de mult
Mirela Pelin: aha
Mirela Pelin: chiar de bun simt
Mirela Pelin: omaine comentez
Pop Adrian: vrei s afaci modificari la el ?
Pop Adrian: sa sa-l schimbi complet ?
Pop Adrian: este primul mesaj
Pop Adrian: or sa fie cu sutele...
Mirela Pelin is typing...
Mirela Pelin: stai sa vad cum simt
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: DA
Pop Adrian: Doamna Mirela acum 2 ore am cunoscut-o
Pop Adrian: Mirela Pelin: sunt pt mesajele la obiect, celelalte nu le mai citeste nimeni
Mirela Pelin: trebuie s aincite putin
Mirela Pelin: e putin sec
Pop Adrian: corect
Pop Adrian: ca orice mesaj
Mirela Pelin: mai la sentiment
Mirela Pelin: tocmai
Mirela Pelin: trebuie sa inceapa sa se simt caldura
Pop Adrian: pai de-aia am pus Copiii si nepotii
Mirela Pelin: despre care vorbim
Pop Adrian: macar pentru ei s afaci ceva
Mirela Pelin: esti barbat
Alecu Ioan: Atunci trebuie sa reamintesc- un mesaj criptat este usor de inteles si are maxima generalizare- poate fi aplicat de fiecare fara sa fie obligat...aceste mesaje dezvolta atitudinea omului sa se comporte prin forta ...Liberului Arbitru.. astfel totuol se transforma in centralism impus
Pop Adrian: http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2175-Mirela-Maria-Pelin
Pop Adrian: si cum sa-l scriem pe primul ?
Pop Adrian: dars a fie scurt si oameniis a se implice
Pop Adrian: Mirela Pelin: esti barbat
Mirela Pelin: o sa ma gandesc
Mirela Pelin: cum ar merge pt o femeie
Mirela Pelin is typing...
Mirela Pelin: ca s alase cratita si sa-ti trimita o opinie
Mirela Pelin:
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: merci
Pop Adrian: nu este graba
Pop Adrian: sa te uiti si pe scop, cand o sa ai Timp
Pop Adrian: este in email
Pop Adrian: link-ul
Pop Adrian: Mirela Pelin: ok
Pop Adrian: ok. pa
Pop Adrian: este suficient....prea multa informatie de-odata
Mirela Pelin: daaaa
Pop Adrian: ok
Mirela Pelin is typing...
Mirela Pelin: sa lasam sa diger
Pop Adrian: normal
Mirela Pelin:
Pop Adrian: mie mi-au trebuit ani buni sa le cern
Alecu Ioan: Dupa mine - trebuie sa analizam mai intii mesajele pe care le primim - dar vom ajunge .. unde suntem acum- aceasta este rezultatul remanentei gidiri induse pri educatia primita si mai ales filozofiei fiintei umane care prin natura ei se conduce spre supravetuire , ajungund oina acolo incit este in satre sa incale orice regula - numai sa supravetuiasca
Pop Adrian: ok
Alecu Ioan: cred ca este prematur sa dam un raspuns imediat-
Pop Adrian: analizam impreuna ce primim....
Pop Adrian: este normal
Pop Adrian: trebuie sa fim interactivi si sa stim cum sa aducem langa noi si alti oameni
Pop Adrian: trebuie sa pregatim un prim mesaj....
Alecu Ioan: solutia cea mai buna este un dialog- cu cei din jurul nostreu si cred ca ca trebuie consultat si Mosul.
Pop Adrian: nu raspuns
Pop Adrian: cand or sa ne raspunda ei, o sa le raspundem, cum este normal...luand astfel tot ce este bun din ce spun ei
Pop Adrian: asta-i ideea
Pop Adrian: nu avem cum sa comunicam cu el decat prin tel
Alecu Ioan: Al;ta intrebare/
Alecu Ioan is typing...
Alecu Ioan: Noapte Buna-Ioan
Pop Adrian: sa va uitati si pe scopul SB-ului
Alecu Ioan has signed back in. (1/25/2012 11:07 PM)

Pop Adrian: Scopul infiintarii SFATULUI BATRANILOR

Se doreste ca Poporul Roman ca si celelalte Popoare ale lumii sa beneficieze de intelepciunea unor persoane care-si ofera serviciile neconditionat si intr-un mod total altruist. Se stabileste ca TOT ce vom face impreuna o sa fie in scopul VIETII normale traita in PACE si-n armonie cu NATURA. Vom comunica pe toate caile posibile astfel incat sa oferim sansa ca Omenia si Bunul Simt sa fie repuse in scurt Timp in drepturi. Aproape toate discutiile vor fi facute public pentru a deveni teme de dezbatere cat si modele de lucru pentru toti ceilalti, invatand astfel unii de la altii ce trebuie facut pentru a fi Fericiti si Sanatosi ).
Pop Adrian: SFATUL BATRANILOR o sa creeze plecand aproape din zero o BAZA ( Spirituala si Materiala ) de plecare la Drum NOU, pe care o s-o consolidam continuu datorita faptului ca valentele Bunului Simt sunt invatate pana in ultima Clipa a Vietii, dar mai ales atunci cand sunt discutate aceste concepte cu fiecare nou venit in parte, rezultand astfel noi valente.

Persoanele care-si exprima dorinta de-a face parte din SFATUL BATRANILOR vor face o cerere in scris in aceast sens. Vor avea nevoie de acordul verbal sau in scris din partea celorlalti membrii. Cu un simplu DA spus in stare constienta de fiecare membru in parte, persoana respectiva este acceptata sa faca parte din echipa noastra.
Pop Adrian: asta-i materialul pt scop

Adrian Pop
26.01.2012, 22:29
Show Recent Messages (F3)

Did you know you can play fun games right from Yahoo! Messenger? Play a game of Pool with your friend now. Click to play.

Pop Adrian: buna seara !
Alecu Ioan: Buna Seara
Pop Adrian: am trimis un mesaj unui domn
Nicolae Cantemir ROLEA
Alecu Ioan: Am ajuns acasa-siam stat la masa
Pop Adrian: sa nva fie de bine
Pop Adrian: Domnul Remus vad ca a scris multe lucruri pe forum
Pop Adrian: sa va uitati
Pop Adrian: ati reusit sa scriti un mesaj pe forum ?
Alecu Ioan: I-mi este recomandat de Presedintele Asociaciei Mecanizatorilor din Romania, si in urma dialogului cu dinsul , am simtit ca poate fi un om bun- ramine ca faptele sa confirme cele ce intuiesc
Pop Adrian: v-am trimis mesajul
Pop Adrian: cum vad eu problema
Alecu Ioan: Am citit mesajul si sunt de acord cu Dumneavoastra- faptele definesc pe ....OM...
Alecu Ioan: De asemenea v-am transmis un mesaj cu privire la solicitarea Dumneavoastra de a ne comunica punctul de vedere cu primirea unor oamenii minunati in colectivul Sfatului Batrinilor
Pop Adrian: IL CITEAM SI MA GANDAM LA URMATORUL PAS
Pop Adrian: sa ne solicite ei intrearea in SB
Alecu Ioan: Cred ca a-ti observat ca ma folosesc numai de cele ce am citit din perioada de pregatire a formari Sfatului Batrinilor
Pop Adrian: DA
Pop Adrian: f bine
Alecu Ioan: Cit despre solicitarea lor , care trebuie sa fie insotita de vointa lor de a participa la activitatea Sfatului Batrinelor, trebuie sa fie o manifestare a propriei lor constinta
Pop Adrian: am scris ceva pe forum in acest sens.
Pop Adrian: http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/2176-Sa-analizam-va-rog-Scopul-infiintarii-SFATULUI-BATRANILOR
Pop Adrian: uitati-va
Alecu Ioan: Am citit- mesajul este mobilizator.
Alecu Ioan: Oare este bine ca aceasta adeziune , numita cerere sa fie un format preconfigurat pe forum si fiecare sa-l complecteze, iar membrii Sfatului batrinilor sa- aprobe?
Pop Adrian: ....da
Pop Adrian: putem sa facem si asta
Alecu Ioan: Cine sunt cei care trebuie sa spuna ... DA..?
Pop Adrian: deocamdata noi trei
Alecu Ioan: Dar cind vor fi citeva sute de membri , vor trebui ca toti cei citeva sute sa spuna ..Da... sau va trebui sa delegati un colectiv retins pentru aceasta activitata?
Pop Adrian: n-or sa fie atatia.....
Pop Adrian: m-as bucura sa fie atatia mari Ganditori in Romania....
Pop Adrian: Intelepti Da, sunt cu miile...dar mari Ganditori sunt putini
Alecu Ioan: Trebuie sa va hotariti la o solutie , pentru ca alminteri se pot creia situoatii hilare
Pop Adrian: O sa-i departajem, in functie de implicare
Pop Adrian: sistemele sunt inteligente, si or sa ne arate drumul
Pop Adrian: si hotaram impreuna
Alecu Ioan: Cred ca trebuie sa va ginditi la cele transmise de Domnul Geo Stroe cu privire la organizarea Sfatului Batrinilor- Dinsul va sugera o formula asemanatoare cu organizatia conceputa de Dinsul
Pop Adrian: si Domnul geo o gandeste acum...la ADR
Pop Adrian: este o idee venita de acum cateva zile
Pop Adrian: tu posteaza mesajul tau, alaturi de al meu
Pop Adrian: si-l voi citii
Enciu Stefan: dupa ce il termin
Enciu Stefan is typing...
Enciu Stefan: inca nu am terminat
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: Domnu Alecu sa facem urmatorul pas logic pe forum
Pop Adrian: trebuie sa va arate un tanar cum sa postati un mesaj acolo
Alecu Ioan: Referitor la sistemele intelegente - trebuie sa amintesc ca sunt definite pe diferite paliere si noduri de aplicatie cu intrecomunicare intre ele, deoarice aceste noduri sau centre aplicate pe diferite nivele de competente , pot sa analize
Pop Adrian: aveti Timp acum sa va ajute Stefan, baiatul cu stupii
Pop Adrian: ?
Pop Adrian: o sa creem sisteme neconventionale de comunicare, o sa vedeti....
Pop Adrian: acum sa ne concentram pe primii pasi. comunicarea pe forum
Pop Adrian: sa puteti intervenii acolo cand doriti
Alecu Ioan: i sa transmita informatiile intre ele, ajunginduse astfel la procesarea informatii la nivele inalte de constientizare si fgarmare a noi structuri si informatii cu putere de decizie sau transformare
Pop Adrian: pas cu pas....
Alecu Ioan: Cind dorest sa intervii acolo si cind doresti , este obligatoriu sa ai o structura formata
Last message received on 1/26 at 7:44 PM
Pop Adrian: sa va farma
Pop Adrian: acum creem un sistem, de la prima treapta
Pop Adrian: comunicarea inca nu este stabilita corect
Pop Adrian: Enciu Stefan: id: enciustefan
Pop Adrian: adaugati aceasta adresa de email
Pop Adrian: de mess
Pop Adrian: pardon
Pop Adrian: si Stefan o sa va ajute sa postati mesaje pe forum
Pop Adrian: alecu_ioan
Enciu Stefan: ok
Pop Adrian: adauga-l tu pe mess
Enciu Stefan is typing...
Enciu Stefan: ok
Pop Adrian: Enciu Stefan: ok
Enciu Stefan: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9Z7IFLbxWzk
Pop Adrian: posteaza pe forum unde vrei si ocupa-te de Domnul Alecu si de mesajul ala
Enciu Stefan is typing...
Enciu Stefan: am bagat adresa Domnului Alecu in lista astept sa dea accept

Adrian Pop
02.02.2012, 16:50
Show Recent Messages (F3)

Alecu Ioan: Buna Ziua
Pop Adrian: Buna ziua
Alecu Ioan: Sciu un articol despre impactul Hranei pentru om in context cu cresterea numarului populatiei in urmatoarele 3 decenii
Pop Adrian: Ii scriam Doamnei Moisa MIrela
Pop Adrian: ok
Alecu Ioan: Daca mesajul va fi masura astepatarilor tematici Sfatului Batrinilor, va voi ruga sa-l publicati in spatiul acestui Forum
Pop Adrian: am stat mai multe ore azi noapte cu Dom'Remus si i-am explicat care-s primele puncte ce trebuie atinse pentru o comunicare eficienta intre noi
Pop Adrian: nu stiu da aati primit emailul cu discutia comuna.
Pop Adrian: ok
Alecu Ioan: Ma bucur ca comunicati cu inginer Moisa? este un om deosebit.
Pop Adrian: L-am rugat pe Ionut sa discute fiecare punct cu Dumnavostra cand aveti Timp
Pop Adrian: imi place Doamna MIrela
Pop Adrian: este profunda
Alecu Ioan: Ionut este un om dosebit si ma bucur pentru ca am placerea sa-l cunosm - spirituoal si profesonal
Pop Adrian: DA
Alecu Ioan: Da, Doamna Mirela ma influentat si pe mine ca OM..... si prieten
Pop Adrian: are cam 2 ani de cand ne cunaostem....si-a invatat multe lucruri
Alecu Ioan: Cred ca dialogul nostru ii va face placere.
Alecu Ioan: Cred ca trebuie ajutata sa gaseasca lucrari in domeniu proiectarii instalatiilor si Audit Energetic
Pop Adrian: os a discutam si despre partea de afaceri cu dansa
Alecu Ioan: Dar aceasta este o alta problema- cred ca este faorte importatanta pentru fiecare om
Pop Adrian: v-am trimis un email de la Nae
Alecu Ioan: Un om este implinit atunci cind poate prin aptitudinile sale profesonale sau spirituoale sa se implice in viata societati si implicit este si mai puternic
Pop Adrian: Nae va saluta, ca discutaram la telefon acum
Alecu Ioan: Am sa verific- Domnul Nae este un om puternic
Alecu Ioan: As fi bucuros sa-l aud- stie sa puncteze un dialog
Pop Adrian: o sa va sune cand ajunge acasa
Alecu Ioan: Cred ca si dilaogul nastru este un exemplu de pregatire pentru tineri- merita sa incercam
Pop Adrian: Tinerii din Scoala citesc tot ce este postat pe forum
Alecu Ioan: Spiritul sanatos , transmis de oamenii puternici este un imbold pentru viata tuturor.
Pop Adrian: DA
Alecu Ioan: Adica- cu cit viata este mai grea cu atit trebuie sa fim mai plin de energie si inventivitate- In conditiile date , trebuie sa gasim solutii sa reusim
Pop Adrian: CORECT
Pop Adrian: caracterele puternice supravietuiesc in orice sistem social
Alecu Ioan: ma bucur ca am reusit sa comunicam
Alecu Ioan: Cred ca cele spuse despre caractere , poate fi unul dintere mesajele Forumului
Pop Adrian: DA
Alecu Ioan: Am revenit pentru ca am oprit Pompa de Caldura.
Pop Adrian: am trimis mesajul
Alecu Ioan: In acest moment al anaotimpului de Iarna , avem in acumulatorul de energie din sol o temperatura de 14.7 grade Celzius si o cantitate de energie conservata in valoare de 2.3 MGWh
Alecu Ioan: Cred ca merita sa fie in atentia ..Forumului si aceasta optiune energetica pentru cei care au trebuinta de energie ieftina.
Pop Adrian: normal
Pop Adrian: O sa ne ocupam serios de inventica
Pop Adrian: suntem inca la faza de optimizare comunicare
Pop Adrian: si trebuie facut pas cu pas ce ne propunem
Pop Adrian: mi s-a blocat calculatorul
Pop Adrian: nu reusesc sa postez ceva
Alecu Ioan is typing...
Alecu Ioan: Dupa ce voi reusi sa termin articolul despre hrana si agricultura in context cu Omul ca parte al umanitatii reprezentata prin populatie , o se rezule ca ,,,Inventica este un motor al transformarilor benefice.
Pop Adrian: normal
Pop Adrian: a pus bine Dom'Remus problema in materialul psotat pe forum
Pop Adrian: discutam