PDA

Arată versiune întreagă : Prima Clinica



Dragos
17.10.2012, 01:53
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10559
Location: Craiova


Prima Clinica
----- Original Message -----
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; sanda romosan ; tdstanciu@yahoo.com ; Petre Savescu ; naidin cornel ; Cornul Abundentei ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; pse_flori@yahoo.com ; enciustefan@yahoo.com ; zeineb.dakhel@yahoo.com
Sent: Sunday, July 04, 2010 9:36 AM
Subject: Fw: Prima Clinica


Adresa de mail a Domnului Remus nu este activa.

Din punct de vedere metafizic, sistemul este total inchis, dar perseverand il deschidem noi...

Echipa de lucru se formeaza cu ajutorul a doua persoane. Relatia serioasa dintre acestea, consolideaza Punctul de sprijin....

adi

----- Original Message -----
From: adi pop
To: president@business.jet ; Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; sanda romosan ; tdstanciu@yahoo.com ; Petre Savescu ; naidin cornel ; Cornul Abundentei ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; pse_flori@yahoo.com ; enciustefan@yahoo.com ; zeineb.dakhel@yahoo.com
Sent: Sunday, July 04, 2010 2:05 AM
Subject: Prima Clinica


Buna seara Domnule Remus Tanase,

Traian mi-a dat adresa Dumneavoastra. Felicitari sincre pentru ce faceti. Va cerem sprijin.
De mult Timp lucrez la niste proiecte. Pas cu pas am pregatit terenul in exclusivitate, TIMP DE 15 ANI, la nivel local, la Craiova.

Timpul a trecut.... si experienta a crescut. Acum stiu SIGUR ce pasi trebuie facuti. Chiar daca pentru unii pare utopie, eu stiu ce spun. Ma bazez pe filosofia si psihologia specifica Neamului Romaneasc. Nu-mi fac iluzii desarte ca toti vor intelege ce spun, dar in Timp or sa se vada rezultatele.

Pentru inceput, este necesar sa infiintam o prima clinica mica, in care oamenii sa se insanatoseasca, cum este normal.

Noutatea consta in faptul ca este nevoie sa formam o echipa pluridisciplinara capabila, ce reuseste sa indeplineasca anumite conditii :
0. Stabilim echipa de lucru, care va avea un numitor comun : BAZA de plecare. Stabilim o conduita serioasa de lucru, simpla, la baza careia sta comunicarea deschisa, eficienta si PUBLICA.
1. Sistemul sa arate aproximativ ca cel al indianului Deepak Chopra, diferenta constand prin faptul ca pacientii nu platesc nimic. Totul este pe gratis. Tratament, masa si cazare. Pacientii raman in sistemul NOU de Sanatate conceput de noi, cat va fi nevoie.
2. Metodele medicinii clasice sa fie completate si inlocuite pas cu pas, prin metode energo-informationale. Hrana va avea un rol hotarator in acest sistem.
3. Banii din sistemul nou creat necesari salariilor, dotarilor si diverselor cheltuieli, sa fie obtinuti legal de la Stat, din afaceri si contracte legale, etc. Niciodata din sponsorizari sau donatii. Modul de obtinere a banilor, are o influenta fundamentala in tot ce vrem sa facem, mai ales daca discutam despre energii.
4. Incepem cu lucruri simple, legale, pentru a ni se dezvalui incet-incet acest sistem nou. Propun sa ne concentram pe primul om de care o sa avem grija, pe urma de al doilea, samd. Sistemul ne va arata Calea UNICA.

In concluzie, din respect pentru Dumnavoastra si pentru echipa noastra, atrag din nou atentia asupra unui lucru important.
Bunavointa comunicarii deschise, eficiente si publice.

O sa va rog sa ne concentram asupra primului punct scris in acest matarial.
0. Stabilim echipa de lucru, care va avea numitor comun, BAZA de plecare. Stabilim o conduita serioasa de lucru, la baza careia sta comunicarea deschisa, eficienta si publica.

Nu trebuie sa depasim acest punct, pana nu-l rezolvam CLAR.

Zile pline,
Adrian Pop

Sun Jul 04, 2010

Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10559
Location: Craiova



----- Original Message -----
From: adi pop
To: STANCIULESCU TRAIAN ; president@businessjet.ro ; Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; sanda romosan ; Petre Savescu ; naidin cornel ; Cornul Abundentei ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; pse_flori@yahoo.com ; enciustefan@yahoo.com ; zeineb.dakhel@yahoo.com
Sent: Sunday, July 04, 2010 10:30 AM
Subject: Re: Prima Clinica


Merci Prietene. Vezi, prin perseverenta....

adi
----- Original Message -----
From: STANCIULESCU TRAIAN
To: adi pop
Sent: Sunday, July 04, 2010 10:21 AM
Subject: Re: Prima Clinica


president@businessjet.ro





--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop <adipop>
To: Liviu NUTEANU <liviu>; Oana Garceag <ogarceag>; sanda romosan <sanda_romosan>; tdstanciu@yahoo.com; Petre Savescu <psavescu>; naidin cornel <naidincornel>; Cornul Abundentei <administrator>; nicolaenacioiu@yahoo.com; apatrutz@yahoo.com; pse_flori@yahoo.com; enciustefan@yahoo.com; zeineb.dakhel@yahoo.com
Sent: Sun, July 4, 2010 9:36:01 AM
Subject: Fw: Prima Clinica


Adresa de mail a Domnului Remus nu este activa.

Din punct de vedere metafizic, sistemul este total inchis, dar perseverand il deschidem noi...

Echipa de lucru se formeaza cu ajutorul a doua persoane. Relatia serioasa dintre acestea, consolideaza Punctul de sprijin....

adi

----- Original Message -----
From: adi pop
To: president@business.jet ; Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; sanda romosan ; tdstanciu@yahoo.com ; Petre Savescu ; naidin cornel ; Cornul Abundentei ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; pse_flori@yahoo.com ; enciustefan@yahoo.com ; zeineb.dakhel@yahoo.com
Sent: Sunday, July 04, 2010 2:05 AM
Subject: Prima Clinica


Buna seara Domnule Remus Tanase,

Traian mi-a dat adresa Dumneavoastra. Felicitari sincre pentru ce faceti. Va cerem sprijin.
De mult Timp lucrez la niste proiecte. Pas cu pas am pregatit terenul in exclusivitate, TIMP DE 15 ANI, la nivel local, la Craiova.

Timpul a trecut.... si experienta a crescut. Acum stiu SIGUR ce pasi trebuie facuti. Chiar daca pentru unii pare utopie, eu stiu ce spun. Ma bazez pe filosofia si psihologia specifica Neamului Romaneasc. Nu-mi fac iluzii desarte ca toti vor intelege ce spun, dar in Timp or sa se vada rezultatele.

Pentru inceput, este necesar sa infiintam o prima clinica mica, in care oamenii sa se insanatoseasca, cum este normal.

Noutatea consta in faptul ca este nevoie sa formam o echipa pluridisciplinara capabila, ce reuseste sa indeplineasca anumite conditii :
0. Stabilim echipa de lucru, care va avea un numitor comun : BAZA de plecare. Stabilim o conduita serioasa de lucru, simpla, la baza careia sta comunicarea deschisa, eficienta si PUBLICA.
1. Sistemul sa arate aproximativ ca cel al indianului Deepak Chopra, diferenta constand prin faptul ca pacientii nu platesc nimic. Totul este pe gratis. Tratament, masa si cazare. Pacientii raman in sistemul NOU de Sanatate conceput de noi, cat va fi nevoie.
2. Metodele medicinii clasice sa fie completate si inlocuite pas cu pas, prin metode energo-informationale. Hrana va avea un rol hotarator in acest sistem.
3. Banii din sistemul nou creat necesari salariilor, dotarilor si diverselor cheltuieli, sa fie obtinuti legal de la Stat, din afaceri si contracte legale, etc. Niciodata din sponsorizari sau donatii. Modul de obtinere a banilor, are o influenta fundamentala in tot ce vrem sa facem, mai ales daca discutam despre energii.
4. Incepem cu lucruri simple, legale, pentru a ni se dezvalui incet-incet acest sistem nou. Propun sa ne concentram pe primul om de care o sa avem grija, pe urma de al doilea, samd. Sistemul ne va arata Calea UNICA.

In concluzie, din respect pentru Dumnavoastra si pentru echipa noastra, atrag din nou atentia asupra unui lucru important.
Bunavointa comunicarii deschise, eficiente si publice.

O sa va rog sa ne concentram asupra primului punct scris in acest matarial.
0. Stabilim echipa de lucru, care va avea numitor comun, BAZA de plecare. Stabilim o conduita serioasa de lucru, la baza careia sta comunicarea deschisa, eficienta si publica.

Nu trebuie sa depasim acest punct, pana nu-l rezolvam CLAR.

Zile pline,
Adrian Pop













--------------------------------------------------------------------------------



No virus found in this incoming message.
Checked by AVG - www.avg.com
Version: 8.5.439 / Virus Database: 271.1.1/2980 - Release Date: 07/03/10 18:35:00

Sun Jul 04, 2010

Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10559
Location: Craiova



----- Original Message -----
From: adi pop
To: sanda romosan ; Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; tdstanciu@yahoo.com ; Petre Savescu ; naidin cornel ; Cornul Abundentei ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; pse_flori@yahoo.com ; enciustefan@yahoo.com ; zeineb.dakhel@yahoo.com ; president@businessjet.ro
Sent: Sunday, July 04, 2010 10:52 AM
Subject: Re: Prima Clinica


Este un punct de vedere....Foarte bine.

Deci, cum incepem sa punctam ?
Si cu cine ?

adi
----- Original Message -----
From: sanda romosan
To: adi pop ; Zalmoxa
Cc: Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; tdstanciu@yahoo.com ; aritia.poenaru@yahoo.it ; Petre Savescu ; apatrutz@yahoo.com
Sent: Sunday, July 04, 2010 10:39 AM
Subject: Re: Prima Clinica


ADI.

BANUL este un fluid energetic ce curge exact asa cum suntem si NOI.
Si noi suntem numai niste fluide energetice , lucru scris de mult de un roman adevarat Scarlat Demetrescu in cartea " Din tainele vietii si ale universului" ( cartea de inima a lui Valeriu Popa) si daca citesti aceasta carte care vad ca a aparut si pe internet in format pdf, se poate si descarca contracost, O SA VEZI CA TE CRAMPONEZI SI TE BLOCHEZI singur , tu singur iti pui blocajele privind BANUL
Lasa filozofia piticului deoparte si nu iti mai pune singur STANOAGE de acest gen. Singurele bariere si obstacole adevarate sunt cele pe care NI LE IMPUNEM NOI INSINE.

Ai declarat un sistem inchis inca din faza de embrion. NU asa se incepe.

Metafizica daca nu e de folos te rog scoate-o din peisaj.

BLOCAJELE exista pentru ca undeva in campul nostru noi le-am instalat prin GANDIREA noastra.

1. Sistemul sa arate aproximativ ca cel al indianului Deepak Chopra, diferenta constand prin faptul ca pacientii nu platesc nimic. Totul este pe gratis. Tratament, masa si cazare. Pacientii raman in sistemul NOU de Sanatate conceput de noi, cat va fi nevoie.
Raspuns: Nu este nimic pe gratis in acest univers. trebuie sa existe o compensare. pacientul chiar daca nu plateste nimic, el sa va duce si va dona ceva in alta parte ( azil de batrani, casa de copii) pentru ca daca nu face asta NU se vindeca. ( nu circula energia- undeva se blocheaza) . Am avut paciente care dupa ce au plecat de la mine, zgarcomane nu au dat nimic in alta parte si in final au revenit aproape de starea initiala, am repetat cele 15 sedinte ( atat imi e permis) de terapie si a doua oara a functionat pentru ca au dat din inima pentru SANATATEA LOR. Iar daca totul e pe gratis atunci nici nu se vor vindeca.
R adi : Lasa sa vina totul natural de la Oameni.

2. Metodele medicinii clasice sa fie completate si inlocuite pas cu pas, prin metode energo-informationale. Hrana va avea un rol hotarator in acest sistem.

Raspuns: Intotdeauna medicina complementara a completat medicina alopanta. Nu se poate face inlocuirea acesteia NICIODATA. Modul de alimentatie sa fie cel macrobiotic asa cum l-a dezvoltat Valeriu Popa, care a stiut ce face. Se pot vindeca bolile numai schimband modul de nutritie. Plantele, vegetalele, fructele au vibratie inalta si iti poti ridica nivelul vibrational numai schimbandu-ti modul de alimentatie. Daca mai si porti un medalion de la Traian vei reusi in timp record sa iti revii. Binenteles aici egoul trebuie sa dispara pentru ca el nu este decat un canal prin care pierzi energie degeaba, prosteste. Trebuie sa ai un mental deschi spre schimbare. Schimbarea se intampla in interiorul tau intai. Cand ajungi la linistea interioara necesara atunci vin toate la tine, la atragi.

3. Banii din sistemul nou creat necesari salariilor, dotarilor si diverselor cheltuieli, sa fie obtinuti legal de la Stat, din afaceri si contracte legale, etc. Niciodata din sponsorizari sau donatii. Modul de obtinere a banilor, are o influenta fundamentala in tot ce vrem sa facem, mai ales daca discutam despre energii.

3. Lasa statul in pace, oricum nu te ajuta. Te bazezi pe el chiar acum cand situatia e dramatica .Nu este important modul de obtinere a banilor, daca vrei o sa ii purific eu inainte de ai folosi. Punct.
Ei sunt numai un fluid energetic care fac sa curga energia, sunt numai un INSTRUMENT.
Vezi Adi aici tocmai ti-ai pus un blocaj

4 Incepem cu lucruri simple, legale, pentru a ni se dezvalui incet-incet acest sistem nou. Propun sa ne concentram pe primul om de care o sa avem grija, pe urma de al doilea, samd. Sistemul ne va arata Calea UNICA.
4. Nu exista cale unica. Toate au fost batatorite cu senilele. Trebuie numai redescoperite. Exista acolo in akasha tot.
Un sistem nu se dezvaluie. Trebuie pus la punct din start altfel dam cu stangul in dreptul. Un sistem are sorti 100 % numai cand a fost vizualizat in toat complexitatea sa si apoi dupa vizualizare trebuie implementat. Eu asa am facut cand am implementat doua sisteme de calitate la doua foirma germane. Intai le-am vazut mental ca pe un ecran in fata ochilor mei apoi le-am transpus fizic. Si am avut succes.
Sanda






--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop <adipop>
To: Liviu NUTEANU <liviu>; Oana Garceag <ogarceag>; sanda romosan <sanda_romosan>; tdstanciu@yahoo.com; Petre Savescu <psavescu>; naidin cornel <naidincornel>; Cornul Abundentei <administrator>; nicolaenacioiu@yahoo.com; apatrutz@yahoo.com; pse_flori@yahoo.com; enciustefan@yahoo.com; zeineb.dakhel@yahoo.com
Sent: Sun, July 4, 2010 9:36:01 AM
Subject: Fw: Prima Clinica


Adresa de mail a Domnului Remus nu este activa.

Din punct de vedere metafizic, sistemul este total inchis, dar perseverand il deschidem noi...

Echipa de lucru se formeaza cu ajutorul a doua persoane. Relatia serioasa dintre acestea, consolideaza Punctul de sprijin....

adi

----- Original Message -----
From: adi pop
To: president@business.jet ; Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; sanda romosan ; tdstanciu@yahoo.com ; Petre Savescu ; naidin cornel ; Cornul Abundentei ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; pse_flori@yahoo.com ; enciustefan@yahoo.com ; zeineb.dakhel@yahoo.com
Sent: Sunday, July 04, 2010 2:05 AM
Subject: Prima Clinica


Buna seara Domnule Remus Tanase,

Traian mi-a dat adresa Dumneavoastra. Felicitari sincre pentru ce faceti. Va cerem sprijin.
De mult Timp lucrez la niste proiecte. Pas cu pas am pregatit terenul in exclusivitate, TIMP DE 15 ANI, la nivel local, la Craiova.

Timpul a trecut.... si experienta a crescut. Acum stiu SIGUR ce pasi trebuie facuti. Chiar daca pentru unii pare utopie, eu stiu ce spun. Ma bazez pe filosofia si psihologia specifica Neamului Romaneasc. Nu-mi fac iluzii desarte ca toti vor intelege ce spun, dar in Timp or sa se vada rezultatele.

Pentru inceput, este necesar sa infiintam o prima clinica mica, in care oamenii sa se insanatoseasca, cum este normal.

Noutatea consta in faptul ca este nevoie sa formam o echipa pluridisciplinara capabila, ce reuseste sa indeplineasca anumite conditii :
0. Stabilim echipa de lucru, care va avea un numitor comun : BAZA de plecare. Stabilim o conduita serioasa de lucru, simpla, la baza careia sta comunicarea deschisa, eficienta si PUBLICA.
1. Sistemul sa arate aproximativ ca cel al indianului Deepak Chopra, diferenta constand prin faptul ca pacientii nu platesc nimic. Totul este pe gratis. Tratament, masa si cazare. Pacientii raman in sistemul NOU de Sanatate conceput de noi, cat va fi nevoie.
2. Metodele medicinii clasice sa fie completate si inlocuite pas cu pas, prin metode energo-informationale. Hrana va avea un rol hotarator in acest sistem.
3. Banii din sistemul nou creat necesari salariilor, dotarilor si diverselor cheltuieli, sa fie obtinuti legal de la Stat, din afaceri si contracte legale, etc. Niciodata din sponsorizari sau donatii. Modul de obtinere a banilor, are o influenta fundamentala in tot ce vrem sa facem, mai ales daca discutam despre energii.
4. Incepem cu lucruri simple, legale, pentru a ni se dezvalui incet-incet acest sistem nou. Propun sa ne concentram pe primul om de care o sa avem grija, pe urma de al doilea, samd. Sistemul ne va arata Calea UNICA.

In concluzie, din respect pentru Dumnavoastra si pentru echipa noastra, atrag din nou atentia asupra unui lucru important.
Bunavointa comunicarii deschise, eficiente si publice.

O sa va rog sa ne concentram asupra primului punct scris in acest matarial.
0. Stabilim echipa de lucru, care va avea numitor comun, BAZA de plecare. Stabilim o conduita serioasa de lucru, la baza careia sta comunicarea deschisa, eficienta si publica.

Nu trebuie sa depasim acest punct, pana nu-l rezolvam CLAR.

Zile pline,
Adrian Pop