PDA

Arată versiune întreagă : Sfatul Bătrânilor - 34 - Forumistii care au bun simt...!!!



Enciu Stefan
17.10.2011, 00:01
Sfatul Bătrânilor - 34 - Forumistii care au bun simt...!!!
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

Timpul celor care au CEVA de facut este extrem de pretios.

O sa nominalizam impreuna persoanele de pe acest forum, care dovedesc ca au bun simt. Este important sa analizam criteriile care au stat la baza acestor nominalizari.
Numai asa se invata.....si se va intelege ce inseamna S3 + 1...n.

In ceea ce ma priveste, cu aceste persoane voi pleca mai departe pentru a continua Proiectul OMU.

adi

admin
18.11.2011, 18:14
Nominalizarea si selectarea celor mai seriosi si responsabili tineri din aceasta scoala se va demonstra prin rezultatele fiecaruia in timp .

arienne2003
16.12.2011, 20:16
sa nominalizam impreuna, dupa ce analizam criteriile care stau la baza acestor nominalizari...
am impresia ca ati spus si momentul cand se va intampla : S3+1
raspuns continut in enunt

Dragos
24.12.2011, 02:09
Analizand criteriile lumea se va cerne ... Cei care intra pe acest forum si nu indeplinesc un minim necesar, pleaca singurei ...

Catalin Costache
24.12.2011, 03:31
Cei care intra pe acest forum si nu indeplinesc un minim necesar, pleaca singure ...
In mana avem o sticla cu apa.
Pe masa un pahar.
Turnam.
Unde se afla apa, din momentul in care curge din sticla, pana ajunge in pahar?

Paul
17.01.2012, 22:57
eu nominalizez pe Enciu Stefan.
din cate vad in conversatii si sectiunea lui, Mierea Mosului, este perseverent cu firma lui

ana_maria
25.04.2012, 21:08
Este devreme sa ma pronunt...mai ales ca Bunul Simt se invata continuu!

Valeria
17.07.2012, 20:05
Eu il nominalizez pe Banu Ionut, cred ca este unul dintre cei mai perseverenti membrii ai acestui forum, avand in vedere ca a fost un membru activ si pe primul forum lansat, iar acum continua aici.

Gratiela
08.08.2012, 22:55
Consider ca toti cei inscrisi pe acest forum sunt persoane cu bun simt, care incearca sa se adapteze la conditiile de aici pentru o educatie inteligenta. In timp, se va vedea nivelul fiecaruia de implicare.

Dumitrescu Marian
13.06.2013, 22:23
Eu o nominalizez pe Oana. M-a ajutat foarte mult in anumite momente si mi-a ridicat moralul. Lista o sa continue ... sunt sigur de asta

Adrian Pop
14.06.2013, 00:38
Eu o nominalizez pe Oana. M-a ajutat foarte mult in anumite momente si mi-a ridicat moralul. Lista o sa continue ... sunt sigur de asta

Pa ajutorul Oanei se poate miza. Doar pe ea, deocamdata....Poate ca tu o sa fi al treilea....TU HOTSARASTI !!!

Banu Ionut
20.03.2014, 11:15
Aplicarea si dezvoltarea afacerilor anumitor categorii de tineri in cadrul forumului se va analiza in functie de interesul fiecaruia pentru dorintele sale .

Alina Bratu
19.08.2014, 03:46
Baza unei echipe sunt bunul simt si increderea.

MirsuCatalin
22.09.2014, 02:32
Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

Timpul celor care au CEVA de facut este extrem de pretios.

O sa nominalizam impreuna persoanele de pe acest forum, care dovedesc ca au bun simt. Este important sa analizam criteriile care au stat la baza acestor nominalizari.
Numai asa se invata.....si se va intelege ce inseamna S3 + 1...n.

In ceea ce ma priveste, cu aceste persoane voi pleca mai departe pentru a continua Proiectul OMU.

adi

se poate observa cu usurinta cine doreste continuarea Peoiectului OMU ...

maria memo
04.03.2017, 21:04
Ii voi nominaliza pe toti cei care sunt activi si se implica pt ca vad zilnic oameni care vin cu idei pe grup,oameni care nu uita sa faca ceva ce li s-a cerut,oameni cu viziune,cu bun simt,pozitivi.acestia se stiu deja.

Adrian Pop
26.03.2017, 20:13
Ii voi nominaliza pe toti cei care sunt activi si se implica pt ca vad zilnic oameni care vin cu idei pe grup,oameni care nu uita sa faca ceva ce li s-a cerut,oameni cu viziune,cu bun simt,pozitivi.acestia se stiu deja.

Trebuie sa ajungem la nivelul de constiinta astfel incat, sa nu fie nevoie ca nici un voluntar sa fie impins de la spate...

Robert dragoi
17.04.2017, 22:04
Cred ca ne putem baza pe mai multe persoane insa fara ca sa ceri nu poti primii, nu mi sa intamplat sa imi doresc sa aflu ceva fara ca una sau doua persoana sa nu imi raspunda mai devreme sau mai tarziu , multumesc Madalinei , lui Adi Pop , Alinei si nu in ultimul rand fetitei mele Maria primul meu ghid pe forum.

Adrian Pop
18.04.2017, 03:29
Trebuie sa ajungem la nivelul de constiinta astfel incat, sa nu fie nevoie ca nici un voluntar sa fie impins de la spate...

Echipa aia de care spuneam Maria, de 5 persoane, suficient de sudata...de capabila, nu are nevoie sa i sa
spuna ce au de facut. Cei 5 sunt suficient de inteligenti sa vada in scurt Timp cu bate vantul si se vor implica la propriu, fara un castig aparent Spiritual sau material, pentru ca o fac din constiinta, din credinta ca este nevoie ca ei sa se implice total altruist
Arta Zalmoxa, inseamna enorm....inseamna Arta in ALTRUISM.

Ceilalti membrii nu sunt chiori sau batuti in cap sa nu vada ce nevoi au ceilalti coexhipieri....ca daca le spui toata ziua ce ati facut pt cutare sau cutare, nimic din ceea ce fac ulterior nu are Suflet, nu are esenta...

Aici, te oferi...pur si simplu, pentru o cauza Nobila.

INcerc sa le explic alor mei, dar....cel mai interesant este ca doar Sebi o prinde ca esenta....

Mihaita a spus ca ne da un link unde oameni de peste tot isi expun ideile si sunt altii interesati sa investeaca in asta....O sa trecem si noi cele trei proiecte ale noastre, capabile sa traga dupa ele alte mii de proiecte, ca parghii ajutatoare.

Adrian Pop
18.04.2017, 03:34
Echipa aia de care spuneam Maria, de 5 persoane, suficient de sudata...de capabila, nu are nevoie sa i sa
spuna ce au de facut. Cei 5 sunt suficient de inteligenti sa vada in scurt Timp cu bate vantul si se vor implica la propriu, fara un castig aparent Spiritual sau material, pentru ca o fac din constiinta, din credinta ca este nevoie ca ei sa se implice total altruist
Arta Zalmoxa, inseamna enorm....inseamna Arta in ALTRUISM.

Ceilalti membrii nu sunt chiori sau batuti in cap sa nu vada ce nevoi au ceilalti coexhipieri....ca daca le spui toata ziua ce ati facut pt cutare sau cutare, nimic din ceea ce fac ulterior nu are Suflet, nu are esenta...

Aici, te oferi...pur si simplu, pentru o cauza Nobila.

INcerc sa le explic alor mei, dar....cel mai interesant este ca doar Sebi o prinde ca esenta....

Mihaita a spus ca ne da un link unde oameni de peste tot isi expun ideile si sunt altii interesati sa investeaca in asta....O sa trecem si noi cele trei proiecte ale noastre, capabile sa traga dupa ele alte mii de proiecte, ca parghii ajutatoare.

Acum este bine ca stim enorm de mult....cums a facem cu fondurile atrase, dar cel mai important este ca vom stii cum sa facem cu resursele nostre materiale realizate de cei din ARTA ZALMOXA.

ACUM, CEI CARE AU DREPTUL SA INTAREASCA ARTA ZALMOXA SUNT DOAR TREI. TU MARIA ESTI INCA PREA TANARA SI TREBUIE SA CAPETI CEVA EXPERIENTA LANGA NOI, ASA CA MAI STAM PANA LA URMATOAREA TRANSA DE NOU VENITI.

ROBERT
ELENA
OANA

Sa facem demersurile necesare in acest sens.

Adrian Pop
18.04.2017, 04:55
[4/18/2017 2:14:13 AM] Pop Adrian : Avem un utilizator nou, Lup Constantin pe Sfatul Batranilor
Ca să îi vezi profilul, mergi aici:
http://www.sfatulbatranilor.ro/members/44887-Lup-Constantin
Adresă Email : lupconstantin@yahoo.com
[4/18/2017 2:35:40 AM] Pop Adrian : Postat în original de Adrian Pop
Echipa aia de care spuneam Maria, de 5 persoane, suficient de sudata...de capabila, nu are nevoie sa i sa
spuna ce au de facut. Cei 5 sunt suficient de inteligenti sa vada in scurt Timp cu bate vantul si se vor implica la propriu, fara un castig aparent Spiritual sau material, pentru ca o fac din constiinta, din credinta ca este nevoie ca ei sa se implice total altruist
Arta Zalmoxa, inseamna enorm....inseamna Arta in ALTRUISM.
Ceilalti membrii nu sunt chiori sau batuti in cap sa nu vada ce nevoi au ceilalti coexhipieri....ca daca le spui toata ziua ce ati facut pt cutare sau cutare, nimic din ceea ce fac ulterior nu are Suflet, nu are esenta...
Aici, te oferi...pur si simplu, pentru o cauza Nobila.
INcerc sa le explic alor mei, dar....cel mai interesant este ca doar Sebi o prinde ca esenta....
Mihaita a spus ca ne da un link unde oameni de peste tot isi expun ideile si sunt altii interesati sa investeaca in asta....O sa trecem si noi cele trei proiecte ale noastre, capabile sa traga dupa ele alte mii de proiecte, ca parghii ajutatoare.
Acum este bine ca stim enorm de mult....cums a facem cu fondurile atrase, dar cel mai important este ca vom stii cum sa facem cu resursele nostre materiale realizate de cei din ARTA ZALMOXA.
ACUM, CEI CARE AU DREPTUL SA INTAREASCA ARTA ZALMOXA SUNT DOAR TREI. TU MARIA ESTI INCA PREA TANARA SI TREBUIE SA CAPETI CEVA EXPERIENTA LANGA NOI, ASA CA MAI STAM PANA LA URMATOAREA TRANSA DE NOU VENITI.
ROBERT
ELENA
OANA
Sa facem demersurile necesare in acest sens.
[4/18/2017 2:37:55 AM] Pop Adrian : Urmaresc activitatea tuturor si stiu bine cum gandesc, cm actioneza,,,si mai important ce urmeaza sa faca pe o perioada de Timp....POt, sa ma uit si mai departe in Timp, in ceea ce-i priveste...dar, las ca totul sa decurga normal, fara ca un observator extern sa le scaneze viitorul....Am si altceva de facut....
[4/18/2017 2:39:13 AM] Pop Adrian : Ai mei aseara mi-au spus ca fac prea putin fata de ceea ce fac ei si intradevar ei muncesc mult, enormd e mult...numai ca nu vad inca. Sper ca Sebi sa-mi urmeze pasii...
[4/18/2017 2:41:09 AM] Pop Adrian : ieri am fost cu el intr-o excursie de explorari si i-a placut enorm de mult. Am gasit o padure de palmieri altfel ca la noim am luat o nuca de cocos imensa, o tulpina de bambus de cca 2 m, cu care poti sa faci o pluta icu acre sa pleci printre insulele din acest arhipelag.
[4/18/2017 2:41:52 AM] Pop Adrian : Luxul de aici, combinat cu natura, da acst asa zis paradis ...unul din cele nu stiu cate pe pamant, numai ca ici totul este la superlativ.
[4/18/2017 2:42:32 AM] Pop Adrian : Ma gandeam ce-ar trebui sa facem sa avem iRomania, in toata tara reintregita, un paradis....
[4/18/2017 2:42:57 AM] Pop Adrian : si totul pleaca de la cei 5 de care spuneam cu cateva luni in urma...
[4/18/2017 2:44:43 AM] Pop Adrian : odata treiti si ceilalti 4, odata treziti complet, nu au egal...pentru ca sansa de al saselea sa deschida ochii este mult mai mare, fata de S1+S1, S2+1, etc....
[4/18/2017 2:45:40 AM] Pop Adrian : acum, inca mai lucrez la S1+1....si va voi anunta cand exista S2, adica sistemul 1+ un alt sistrem complementar.
[4/18/2017 2:45:50 AM] Pop Adrian : Veti trai cele spuse de mine....
[4/18/2017 2:48:49 AM] Pop Adrian : Oceanu aici de unde scriu, este la cca 20 de m si face un zgomot specific. Sunt pe o colina deasupra unor stanci, plina de palmieri uriasi. La cca 30 de metri langa noi, mai este o vila, unde sta Mihaita. Sebisoru meu sta jos, pe malul marii...ca sa fie comod cand se duce la plaja, la cca 15 m de ocean,
[4/18/2017 2:49:38 AM] Pop Adrian : nu ai nevoie de o curte mai mare de 300 de m ca sa faci acasa un loc in acre sa ai tot ce-ti doresti....
[4/18/2017 2:50:13 AM] Pop Adrian : mie-mi place uine stau acum, ca am un loc unde ma plimb seara, cu ale mele, unde nu se poate construi altceva ca trece magistralka de gaze...
[4/18/2017 2:51:05 AM] Pop Adrian : acolo sunt doar caini maidanezi, care ma stiu bine, ca le dau mancare zilnic....sunt cam multi, dar asta este...sunt liberi sa faca ce vor.
[4/18/2017 2:54:02 AM] Pop Adrian : am plecat racit si azi, acum, vad s-a amplificat putin, numai ca azi in mare, s-a intamplat ceva incderibil. Ochiul cu care nu prea mai vad, a inceut sa vada cca 90 %, de-am ramas surprins. Apa marii ajuta cu sarea ei, ca m-a usturat mai mult decat normal ochii...dar uite ce efect, a revenit vederea.
[4/18/2017 2:54:56 AM] Pop Adrian : sper sa tina tot asa si sa se imbunatateasca si mai mult. Cat despre ameteli, nici vorba...
[4/18/2017 2:57:09 AM] Pop Adrian : eu cred ca stresul cotidian, face atat de mult rau...incat uitam sa traim. De-aia spun sa ne alegem scopuri Nobile, ca fiind singura sansa de-a te trage catre linistea Sufletasca de-a stii ca eternitatea ta are scop, are sens., prinde contur, prinde Viata....
[4/18/2017 2:59:15 AM] Pop Adrian : ce sistem de piscina curgatoare si de jacuzi cu apa calda 24 din 24 de ore, simplu, eficient si placut, au stia pe-aici.
[4/18/2017 3:00:38 AM] Pop Adrian : De-aia trebuie sa tragem insepre cercetare fuindamentala astfel incat toti oamenii sa beneficieze de energie gratis, ca de-aici urmeaza hrana, sanatate....noi o sa mergem pe trei cai de-odata, in sistemul Keshe.
[4/18/2017 3:01:59 AM] Pop Adrian : Ieri D-ul Keshe a prezentat lumii un sistem pentru eradicarea cancerului si-al anularii radiatiilor. Este bine sa fiti si voi atenti la aceste cercetari.
[4/18/2017 3:05:21 AM] Pop Adrian : Vreau sa fac zilnic excursii cu \Sebisoru, prin dealurile astea, sa prinda fiorul explorarilor, de-a fii curis continuu ce etse dupa colt, dupa acest " cunoscut ", pentru ca lumea s-a dezvoltat doar cu acesti asa zisi curiosi, cu aceti exploratori...
[4/18/2017 3:06:47 AM] Pop Adrian : ii simt acum, langa mine, ca au venit pionierii de acum mii de ani de pe aceste meleaguri. Ce simplu si sor poti sa discuti cu ei, mai ales ca ei vad mult mai mult fata de ce aflam noi cu simturile acestea primare....
[4/18/2017 3:07:37 AM] Pop Adrian : pe-ote dintre ei, o sa-i iau cu mine, asa cum au venit cei de la Sinca Veche, cand am fost cu Madalina, de-i filma ea...
[4/18/2017 3:07:57 AM] Pop Adrian : ma stiuam de cand a venit acel vultur de-asupra ema cu ani buni in urma,,,,
[4/18/2017 3:10:08 AM] Pop Adrian : ei ne vor ajuta continuu, la cele 3 proiecte ale nostre. ganditi-va ce inseamna ca noi, cei care vrem binele acestui neam al nostru, nefiind in sistemul acesta tridimensional, cunoscut de toti, sa lucram continuu ...si cum o sa facem asta?
[4/18/2017 3:10:21 AM] Pop Adrian : este atat de simplu....
[4/18/2017 3:10:41 AM] Pop Adrian : cu cine vom lua noi legatura ?
[4/18/2017 3:11:40 AM] Pop Adrian : bineinteles cu acei care vor merita, stiindu-le gandurile si vazand in clar actiunile lor pamantene.
[4/18/2017 3:13:33 AM] Pop Adrian : ii vom ajuta continuu cu tot ce avem de spus, cu tot ce-am gandit in Timp...mai ales ca retelele ;pr neuronale princiopale sunt ajustate de gandirle noastre, deci de retelele lor neuronale secundare.
[4/18/2017 3:16:33 AM] Pop Adrian : dar, daca am pune problema invers, ca este acelasi lucru...ca noi, pamantenii din acesta Clipa T0, sa-i ajutam pe ei...sa-si finalizeze proiectele proprii de-a fi mai bine tuturor indiferent de multiversurile in care se afla Omul.
[4/18/2017 3:27:16 AM] Pop Adrian : Trebuie inreles bina asta, ca de-aia insist s cand fac afirmatia ca pot sa aflu, sa comunic, sa ma consult, cu oricine, oricand, oriunde.....ca sistemul asa lucreaza ----retelele noastre neuronale principale activate de-a lor, de-ale oricui in Timp, ca dispare notiunea de Spatiu Timp, cand este inteles asta, actioneaza asupra noastra ca retele neuronale secundare, iar dieciziile pe care le luam fara graba, cum spunea Sfantul Arsenie Boca, asteptand ca rezultanta informatiilor sa se decanteze putin, sunt cele mai bune. Iar Scopul Nobil face ca cei mai buni Oameni, in Timp, ca vin vectori asupra noastra spre luarea acestor decizii bune si din Viitor, devine Punct de Sprijin. El Scopul Nobil ne devine partener, Prieten capabil ca El insusi sa aiba Viata in sine.
[4/18/2017 3:27:43 AM] robert dragoi: T0
[4/18/2017 3:30:47 AM] Pop Adrian : Si mai trebuie sa stim ceva, ca acest Scop Nobil, acest Sistem....nu se va multimi cu o limita prorpiu-zisa, fiind ca si noi, dorindu-ne si mai bine, tot mai mult, astfel incat Sistemul devine Sistem +1 = Sistem...si tot asa, nelimitat in Timp si Spatiu.
[4/18/2017 3:35:03 AM] Pop Adrian : asa cum spuneam, putem sa-i ajutam pe ceilalti din multiversurile paralele,,,cu ani multi in urma tineam cursuri cu tineri, dar....si cu Entitati dornice sa invete. Asa cum eram eu dornc sa stiu pentru a ajuta semenii, veneau Entitati spuerioare mie din toate punctele de vedere si ma invatau.
[4/18/2017 3:37:00 AM] Pop Adrian : Cand am aflat ca oriunde esti, atat cat stii, poti ajuta...nimic nu te orpeste ca sa stii mai mulot, astfel incat ajutorul tau sa fie din ce in ce mai eficient....
[4/18/2017 3:38:43 AM] robert dragoi: Acum inteleg de ce nu puteam dormii, aveam nevoie de aceasta hrana , la cald
[4/18/2017 3:40:27 AM] Pop Adrian : Stiu cum m-am comportat cu Domnul Stamate, cel care a avut incredere in mine si si-a pus in joc toata cariera lui, garantand pentru integritatea mea morala, trimitandu-ma i=in Europa si-n Asia, inainte de 89.....
[4/18/2017 3:42:04 AM] Pop Adrian : eu, ma rog zilnic pentru el, pentru consillierii mei, stiind ce fac unde sunt, consultandu-ma cu ei,,,,
[4/18/2017 3:42:49 AM] Pop Adrian : asta inseamna ceva simplu, ca putem de oriunde ajuta, BILATERAL.
[4/18/2017 3:44:22 AM] Pop Adrian : iar relatia Nobila, de Arta in Altruism, de loialitate, face TOTUL.
[4/18/2017 3:45:19 AM] Pop Adrian : si daca aflam de aceste lucruri, de ce ne-am comporta marunt, in nimicnicie, in interes persoanl de trei lulele , trei surcele....?
[4/18/2017 3:46:20 AM] Pop Adrian : Gata...ca sunt ametit...sunt literele f f mici pe laptop-ul asta....
[4/18/2017 3:46:33 AM] Pop Adrian : pa nb
[4/18/2017 3:46:51 AM] robert dragoi: Nb si odihna placuta
[4/18/2017 3:48:04 AM] Pop Adrian : in concluzie, sa-i ajutam pe cei care ne ajuta, indiferent de locatii, deci de notiunea Spatiu Timp....ai, doar ceea ce dai...simplu spus.
[4/18/2017 3:48:15 AM] Pop Adrian : merci. pa nb
[4/18/2017 3:48:49 AM] Pop Adrian : sa nu ajungi ca mine Robert, fara somn.....
[4/18/2017 3:49:10 AM] robert dragoi: Mi as dorii
[4/18/2017 3:49:46 AM] Pop Adrian : corpul fizic vad ca nu este de fier...dar trebuie ajutat, ca sa duca cat mai mult in planul fizic, cele propuse.
[4/18/2017 3:49:50 AM] robert dragoi: Pt mime somnul oricum , imi pare un dusman
[4/18/2017 3:50:00 AM] Pop Adrian : nu
[4/18/2017 3:51:13 AM] Pop Adrian : si cand te odihnesti...traiesti...consultand-te cu tot ce vrei sa faci, cu toti cu care faci....
[4/18/2017 3:51:20 AM] Pop Adrian : ok pa nb
[4/18/2017 3:52:11 AM] robert dragoi: Voi tine cont de sfaturi.....pot intrzia anumite lucruri da de dus le voi duce la capat sau la un anumit capat care va fi tot mereu un nou inceput
[4/18/2017 3:52:21 AM] robert dragoi: Noapte buna
[4/18/2017 3:52:56 AM] Pop Adrian : daaa. pa nb, oricat de mult este, este inceputul....

Vladucu Loredana
09.08.2018, 11:43
Bunul simt se invata continuu!

Adrian Pop
09.08.2018, 11:46
Bunul simt se invata continuu!

Trebuie invatat ASA DA si ASA NU si asta se invata alaturi de Oameni care au discernamant !

Ionutsteg
06.09.2018, 11:01
Asa cum am mai zis intr-un alt sfat al batranilor,bunul simt face diferenta dintre oamenii educati si cei needucati.Aceeasi parere o consider valabila si pentru tineri.

Adrian Pop
06.09.2018, 22:01
Asa cum am mai zis intr-un alt sfat al batranilor,bunul simt face diferenta dintre oamenii educati si cei needucati.Aceeasi parere o consider valabila si pentru tineri.
daaaaa....

Barbu Alina
07.09.2018, 11:04
Bunul simt il invatam pe tot parcursul vietii

MarianConstantin
30.05.2019, 01:00
In ordine.
Bunul simt este variabil intr-o oarecare masura de la o cultura la alta, de la o scoala la alta. Ce este permis / potrivit intr-o parte, s-ar putea sa nu fie in alta. De exemplu, in China, suflatul nasului in public este un gest respins si neavenit.
De aceea, este important ca criteriile bunului simt sa fie clare.
Oricum, in Romania, ar trebui ca aceste reguli sa fie stiute implicit. Tin si de "cei sapte ani de acasa".

Adrian Pop
26.09.2019, 22:59
In ordine.
Bunul simt este variabil intr-o oarecare masura de la o cultura la alta, de la o scoala la alta. Ce este permis / potrivit intr-o parte, s-ar putea sa nu fie in alta. De exemplu, in China, suflatul nasului in public este un gest respins si neavenit.
De aceea, este important ca criteriile bunului simt sa fie clare.
Oricum, in Romania, ar trebui ca aceste reguli sa fie stiute implicit. Tin si de "cei sapte ani de acasa".

Bunul Simt si Omenia le traiesti sau nu....

alex_manea
19.09.2023, 23:14
Eu nu pot momentan sa nominalizez pe nimeni. Inca nu stiu multe persoane si astept sa vedem cum va decurge simpozionul de pe 5 octombrie.