PDA

Arată versiune întreagă : Succes la Congresul la care participi la Sibiu.



Adrian Pop
23.05.2018, 23:33
Buna Petrica,

Succes la Congresul la care participi la Sibiu.

Poate ca Domnul Pandaru mai sta cateva zile in Romania si atunci, vom merge noi la dansul. Sa pot eu sa ma deplasez...
Incerc ca intreaga echipa cu care am facut acele experimente de la Craiova cu Dr Liviu Nuteanu, s-o activam din nou si sa continuam ce-am facut atunci, privind sanatatea tuturor oamenilor.
Medicina Carpatina a Sfantului Ghelasie trebuie analizata profund dpdv stiintific.


O seara linistita,
adi



-------- Mesajul original --------

Subiect:
Re: Re: Autoritatea naționala care semnează pentru medicamente pe piața romană este ANM


Dată:
Wed, 23 May 2018 22:21:24 +0300


de la:
Petre Savescu <psavescu@gmail.com>


Către:
Adi Pop <adipop@popservice.ro>




Buna seara, Adi!imi pare rau ca nu sunt la Craiova, sa ma intalnesc cu dl Constantin P. Era f interesanta intalnirea si cred ca gaseam solutii pentru dezvoltarea unor produse bune.


Eu sunt aici la un Congres Central si Est European f important prin participanti si prin ideile de cercetare expuse...
La acest Congres m-am inscris pana la 1 martie, anumite sectiuni au inceput de luni iar eu particip incepand de azi pana sambata inclusiv... Eu credeam ca Dl Constantin vine in iunie...


Pe suplimente alimentare (in mod special, pe evaluarea toxicitatii unor suplimente alimentare care se faceau in Romania si Ungaria si se vandeau in Marea Britanie, Elvetia, Germania, Austria - am mai lucrat). Erau produse excelente pentru cardiaci si diabetici. Se muncea mult dar erau si rezultate unice...extrem de importante...!
Daca am fi gasit Fonduri pentru Laboratoul acela (de care ti-am mai spus) era mai usor aceasta evaluare/testare! Nu era munca mai usoara, dar erau echipamente foarte performante, care permiteau accesul la anumite metode...si care ar fi fost ok si pentru cazuri de litigiu...


In legatura cu Pacea Mondiala, sunt de acord sa ajut personal cu o semnatura si cu ceea ce ar trebui facut...


Fara Sanatate si Pace nu se poate continua, nu ar mai fi Dezvoltare Sustenabila!


O seara cat mai frumoasa in continuare!
Cu drag,
Petre











Pe 23 mai 2018, 13:45, Adi Pop <adipop@popservice.ro> a scris:

Domnule Constantin,

Incerc sa reunesc pana Sambata echipa de lucru cu care am pus bazele medicinii energo-informationale la Craiova, prin acele experimentari unice in lume, alaturi de Dr Liviu Nuteanu, Prietenul meu.

http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/25-Dr-Neurochirurg-Liviu-Nuteanu

Si ideea discutata cu Dumneavoastra la Craiova privind investitii externe necesare consolidarii si dezvoltarii tuturor Statiunilor Balneare din Romania, incepand cu Herculanele si Borsecul, o vom analiza la intalnirea de Sambata.



Cu mare respect,
Adi

-------- Mesajul original --------

Subiect:
Re: Autoritatea naționala care semnează pentru medicamente pe piața romană este ANM


Dată:
Wed, 23 May 2018 13:07:52 +0300


de la:
Constantin Pandaru < (tsapresident@icloud.com)


Către:
Adi Pop <adipop@popservice.ro> (adipop@popservice.ro)




MULTUMESC domnule Adrian.. Va trebui sa găsim împreuna numitorul comun; este vorba despre un pionierat in care pridusul ( produsele ) de fapt apar drept suplimente alimentare dar probele clinice vor trebui validate ca pentru medicamente noi, foarte necesare.
Agenda de lucru va include acest aspect .
Constantin


Sent from my iPhone

On May 23, 2018, at 11:12 AM, Adi Pop <adipop@popservice.ro> wrote:







-------- Mesajul original --------

Subiect:
Re: SUNTEȚI SÂMBĂTĂ LA. CRAIOVA ?


Dată:
Tue, 22 May 2018 22:20:45 +0300


de la:
ALINA ELENA DRAGOMIRESCU <elnamed@yahoo.ro> (elnamed@yahoo.ro)


Către:
Adi Pop <adipop@popservice.ro> (adipop@popservice.ro)




Autoritatea naționala care semnează pentru medicamente pe piața romană este ANM ( autoritatea naționala a medicamentului ) . Dacă produsul este înregistrat ca dispozitiv medical sau supliment alimentar , atunci autoritatea este IBA . In ceea ce privește spitalele , nu știu sa dau o lista de testare permanenta , însă exista in România firme pentru studii clinice ( cu asta se ocupa , inclusiv cu actele și tot ceea ce este nevoie )așa ca ar trebui contactați direct ei ca știu despre ce este vorba și care este procedura legală . Alina

Trimis de pe iPhone-ul meu

Pe 22 mai 2018, la 22:11, Adi Pop <adipop@popservice.ro> a scris:







-------- Mesajul original --------

Subiect:
SUNTEȚI SÂMBĂTĂ LA. CRAIOVA ?


Dată:
Tue, 22 May 2018 20:05:54 +0300


de la:
Constantin Pandaru < (tsapresident@icloud.com)


Către:
Adrian Pop <adipop@popservice.ro> (adipop@popservice.ro)


CC:
proiectareconstructii2007@yahoo.com




Domnule Adrian
Am avut un program încărcat; venirea mea in țara are și scopul primei acțiuni concrete in legătura cu unul sau chiar doua proiecte majore in care partida Americană
este interesată de colaborare cu firme/organizații din România.
Așa cum am menționat, sunt sigur de avantaje clare pentru partea Romană. Rămâne sa punem la punct textul Protocolului de colaborare; câteva elemente sunt dictate de regulile transzactiolor internaționale.
As putea veni la Craiova sâmbătă dimineața sau la prânz. Partida Americană
așteaptă câteva răspunsuri de baza pentru a începe pregătirea protocolului de colaborare pr lingă durata:
- care este autoritatea din România ce poate semna contracte majore pr terțe piere in domeniul distribuție de medicamente noi;
- care ar fi spitalele ce pot avea o delegație permanenta de a promo fonduri, a testa și a emite rapoarte privitoare la pacienți Romani incluși in domeniul de validare .,
Ar fi de dorit sa invitați la aceasta importantă discuție și persoanele pe care le
considerați ca fiind interesate sa participe la acest(e) proiecte gigant.

Sunt pregătit sa viu la Craiova .. va rog doar sa confirmați dacă timpul este potrivit.

Constantin




https://static.avast.com/emails/avast-mail-stamp.png (https://www.avast.com/antivirus)
This email has been checked for viruses by Avast antivirus software.
www.avast.com (https://www.avast.com/antivirus)




(http://www.sfatulbatranilor.ro/#m_-4402888421552086355_DAB4FAD8-2DD7-40BB-A1B8-4E2AA1F9FDF2)