PDA

Arată versiune întreagă : Cuvântul lui Dumnezeu la sarbatoarea sfintei Virginia‚ Mesaj catre tara...



Adrian Pop
30.12.2011, 19:18
-------- Original Message --------
Subject: Re: Cuvântul lui Dumnezeu la sarbatoarea sfintei Virginia‚ trâmbita lui Dumnezeu, Mesaj catre tara‚ catre Biserica si Patriarhul ei
Date: Fri, 30 Dec 2011 17:07:34 +0200
From: adipop <adipop@popservice.ro>
To: cuvantul.lui.dumnezeu@noul-ierusalim.ro, geostroe@gmail.com, armenescu.eliana.elena3@gmail.com, ninabeciu@yahoo.com, banceanuvasile@yahoo.com, ioanaalex68@yahoo.com, preoteasa_marinela@yahoo.com, lenuta_onofras@yahoo.com, ogarceag@gmail.com, alecu_ioan@yahoo.com, nicolaenacioiu@yahoo.com, achimescu_ovidiu@yahoo.com, samdacul@gmail.com, catalindragomirescu@yahoo.com, goiaexp44@yahoo.com, loredanapavel27@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, arienne2003@yahoo.com, alice_nacioiu@yahoo.com, tanasescu.dragos@yahoo.com, administrator@cab.ro, office_konexarte@yahoo.com, eu_sunt9910@yahoo.com, mihaelahq@yahoo.com, florin@popservice.ro, pse_flori@yahoo.com, yo7aoz@yahoo.com, Radu_necea@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com, sales@popservice.ro, spt2000ro@yahoo.com, fmflorin@gmail.com, herrvonbartosh@yahoo.com, andrei.patrut@yahoo.com, ioanpop@yahoo.com, l_cantemir@yahoo.com, cstanculet@yahoo.com, senatorfunar@yahoo.com


On 12/30/2011 10:02 AM, cuvantul.lui.dumnezeu@noul-ierusalim.ro wrote:
>
>
>
> Link audio : http://www.noulierusalim.ro/audio/1090.mp3
>
>
> Cuvântul lui Dumnezeu la sarbatoarea sfintei Virginia‚ trâmbita lui Dumnezeu
> Mesaj catre tara‚ catre Biserica si Patriarhul ei
>
>
> Duhul Sfânt Mângâietorul Se face cuvânt peste pamânt si umple de glasul Sau gradinita cuvântului Sau din mijlocul neamului român. Este pe vatra acestui neam Dumnezeu-Cuvântul cu gradina Sa de cuvânt si cuvinteaza în ea cuvântul Duhului Sfânt. Cum, oare, va fi sa dea acest popor socoteala lui Dumnezeu pentru atâta râu de cuvânt, iesit din albia sa si trecând peste margini cu putere, purtând în el duh de trezire, de învatatura, de mângâiere, de rabdare, de chemare la masa împaratiei cerurilor pe cei ce aud vuietul lui cel lin, ca de vânt lin, sau ca de glas rascolitor trecut din loc în loc cu duh de înviere, de chemare, de pace peste cei zbuciumati sau de strigare peste cei ce dorm adânc, în somn adânc, când Domnul striga la porti ca sa intre si ca sa puna masa nuntii Lui pe acest meleag?
>
> O, tara Mea de nunta, o, neam român, Eu, Domnul Iisus Hristos, sunt în mijlocul tau cuvânt de Duh Sfânt de cincizeci de ani si mai mult. Nu este zvon sa nu se împrastie, sa nu se auda peste tot apoi. Stau cerurile deschise deasupra ta si cuvinteaza de sus Domnul peste tine, vestindu-Se din tine cu grairea Sa de peste tine si trimitând spre tine carte si iar carte, învatându-te, îndemnându-te spre povata Sa, chemându-te la veghe, desteptându-ti auzul ca sa auzi glasul Meu de peste tine, o, tara Mea cea de la sfârsit de timp, tara Mea de nunta. Am spus si am tot spus în cuvântul Meu de peste tine ca esti de la Tatal Meu aleasa Mie la nasterea Mea si a ta ca sa-Mi fii la acest sfârsit si început de timp tara Mea de nunta, masa Mea de ospat ceresc cu oamenii pe pamânt, casa Mirelui din cer si a miresei Sale, care sta în asteptarea Mirelui ei. O, iar si iar îti spun ca am în mijlocul tau izvorul Meu de cuvânt si am popor mireasa Mie, din mijlocul tau cules de mâna Mea cea tare, care pune credinta în om si iubire si asteptare si putere din cer pentru Dumnezeu si multa biruinta pentru El pe pamânt.
>
> O, atât de mult cuvânt, munte de cuvânt am grait în mijlocul tau, tara Mea de azi! M-a trimis în tine Tatal Savaot cu a doua Mea venire pe pamânt ca sa lucrez mult si cereste, caci Eu am zis acum doua mii de ani în mijlocul poporului Israel, care M-a rastignit în Ierusalim pe muntele Golgota, am zis lui ca iarasi va veni Fiul Omului cu îngerii Lui, cu putere si cu slava multa, si va desparti atunci la dreapta Sa si la stânga oi si capre, si n-a stiut Ierusalimul cel de atunci sa priceapa aceasta si M-a lasat afara, M-a dat din casa sa afara. Si Mi-a aratat Tatal atunci o tara frumoasa si Mi-a spus ca ea este tara Mea pentru a doua Mea venire si ca voi veni în ea cu minunea nasterii din nou a lumii si ca voi aseza în ea scaunul dreptatii si voi sta si voi cuvânta si-Mi voi aseza masa de nunta în ea, masa de cuvânt, si voi sta cu îngerii si cu sfintii cu masa cereasca pe vatra ei, si numele Meu se cheama Cuvântul lui Dumnezeu, precum este scris. O, n-ai cum sa te ascunzi de lucrarea Mea în mijlocul tau, caci Tatal M-a trimis, iar Eu vin, dupa cum este scris sa vin. Tu ai fost vestita, tara a alegerii Domnului pentru sfârsit de timp si pentru început de cer nou si de pamânt nou întru duhul dreptatii, si multe scule duhovnicesti te-au vestit prin vreme, de departe si de aproape, si stiu popoarele vestea aceasta, vestea despre tine ca esti tara Mea cea de azi, tara stralucirii, ca Eu în tine lucrez mult si sunt lumina lumii, Cuvântul lui Dumnezeu sunt, si luminez cu el popoarele, iar tu ai vina mare ca nu pui lumina lui Dumnezeu în sfesnic pe pamânt, si dormi, iubito, si nu dai sa te trezesti întru întâmpinarea Mea. Ca râul cel plin si dând peste margini, asa este cuvântul Meu peste tine, si Ma scriu cu el în cartea sa din vremea ta, o, neam român. Nu voiesc ca tu sa fii ca poporul Meu cel de acum doua mii de ani, la care am venit si nu M-a primit, dupa ce atâta iubire am zidit prin cuvânt si prin fapta în mijlocul lui. O, îti voiesc desteptarea, iubito, si te strig cu dor: scoala-te! Eu sunt, Eu sunt Cel ce sunt, Eu sunt Cel ce-ti graiesc. Ma trimite Tatal cuvânt la tine si-Mi spune sa-ti spun ca Eu sunt Cel ce sunt si ca am semn în mijlocul tau pe poporul cuvântului Meu cel de cincizeci de ani si mai mult, si cu care Eu stau la masa de cuvânt, si de unde rup si dau aceasta pâine vie, pâine de cuvânt, gura lui Dumnezeu, care se împarte cu glasul ei spre învierea fapturii.
>
> Acum douazeci de ani am zidit în mijlocul tau o piatra scumpa, tara Mea de azi, si am scris pe ea numele Meu: Cuvântul lui Dumnezeu, si am pecetluit-o cu sfintenia Mea si am asezat-o într-o gradinita, pe care am numit-o gradinita cuvântului lui Dumnezeu, munte de Sion, pe care Eu cobor cu îngerii si cu sfintii ca sa-ti dau tie de aici fata placuta, nume nou de nou Ierusalim, tara stralucirii pe pamânt, asa cum te-a vazut de departe proorocul Daniel si te-a scris în Scripturi ca sa fii vestita ca vei fi a Mea. Dar, oare, tu uiti câte popoare te-au râvnit si te-au muscat si te-au îndurerat? O, duhul rau, vrajmasul Meu si al tau, stie soarta ta cea de la Mine si te râvneste ca sa fii a lui, ca sa te dai de partea lui acum, o, dar si Eu te voiesc si nu pot sa te las si nu pot sa te dau daca Tatal Mi te-a dat a Mea.
>
> O, tara Mea cea de azi, în tine Eu Ma fac cuvânt de nastere din nou a lumii si de aceea esti tu a Mea. Sa se risipeasca vrajmasii tai si ai Mei de pe vatra ta si sa învie Dumnezeu, de a Carui fata sa fuga de la tine cei ce te urasc pe tine si pe El, si sa piara ca focul si ca ceara în foc toti vrajmasii tai, iar pe tine sa se însemneze semnul crucii Mele, semnul Fiului Omului, care alunga pe vrajmasi si pe diavoli cu puterea Celui rastignit pe ea acum doua mii de ani, Iisus Hristos Cuvântul, în iad coborând si strivind pe diavolul prin cruce, ca s-o daruiasca pe ea poporului Sau cel credincios, arma potrivnica duhului pizmas! Amin.
>
> Am asezat în tine vas de spalare, tara Mea de azi. Am în tine corabie de salvare pentru tine pe pamânt si în cer. Ti-am pregatit rascumpararea, iubito. Am lucrat pentru tine în mijlocul tau, acum, la sfârsit de timp, si am din tine mijlocitori pentru tine în cer si Ma sprijin cu ei pentru tine, si am pe pamânt pe poporul cuvântului Meu si am masa de cuvânt în mijlocul lui si-ti trimit prin el carte ca sa ai tu înaintea ta glasul Meu de peste tine. Dorm boierii tai, dorm, iar Eu cu saracii Mei veghez în turn de veghe pentru tine si am venirea Mea în mijlocul tau. O, nu te îndoi, nu te sminti întru Mine, ci scoala-te sa crezi, ca Eu lucrez cum si în alte vremuri am lucrat tot asa si am dat poporului Meu Israel povata de viata si cârma de cuvânt în mijlocul lui, dar el a fost neascultator, nesupus lui Dumnezeu, si M-a pierdut, si l-am pierdut.
>
> O, tara Mea de venire, ia din Duhul Meu din mijlocul tau, ca am în tine pietricica cea alba, despre care este scris în cartea cea pentru zilele cele de apoi. Ma fac carte în tine în vremea aceasta, caci cuvântul Meu de peste tine e mult, e ca râul de mult, si scrie despre acest râu în cartea cea pentru sfârsit de timp si pentru început de timp. Eu stau pe tronul dreptatii pe vatra ta, pe munte de taina stau si sunt învaluit în nor si curge din tronul Meu râul vietii, cuvântul vietii ca sa te adape, ca sa te ude si ca sa cresti verde si sa fii primavara Mea. O, vine primavara, se face cerul sul de carte si coboara la tine ca sa înfloreasca cer nou si pamânt nou peste tine. Scoala-te ca sa înfloresti si ca sa stralucesti de dor si de slava, caci Eu sunt stralucire în tine si-ti dau stralucire, o, tara a stralucirii! Vreau sa te fac regina între popoare, ca asa este scris sa fac cu tara venirii Mele, caci Eu Ma scriu cu tine pe pamânt, dar fa sa-ti auda glasul popoarele toate si sa te stie ca esti a Mea si sa se închine Mie prin tine noroade multe, iubito, si sa ia cartea Mea din tine si sa creasca stiinta ei în multi, si regi sa-ti sarute pamântul si sa ia din slava Mea si a ta, precum este scris.
>
> O, ridicati-va, voi, cei ce stati sub nume de veghetori ai viei Mele si deschideti Domnului slavei, Domnului puterilor! Deschideti glasului Meu si asezati în sfesnic aceasta lumina, care va va lumina cu multa lumina hainuta înaintea neamurilor toate si va va umple de duhul sfinteniei si de puterea ei în voi! Intrati sub cortul Meu, sub cuvântul Meu si luati-l în voi, caci el coboara la voi ca odinioara în usa cortului lui?Israel, în nor de slava învaluit si dându-va voua din slava sa. Nimic nu va cer, nimic nu va iau, dar va dau lumina ca s-o puneti în sfesnic si nu sub obroc, caci fara Mine nu sunteti nimic.
>
> Voi, cei mari si cei mici ai slujirii bisericesti, sculati-va sa credeti, ca nu cumva sa patiti ca poporul lui Israel cel necredincios venirii Mele la el cu mult cuvânt în vremea lui Moise, în vremea proorocilor si în vremea trupului Meu acum doua mii de ani! Eu sunt Cuvântul Cel fara de început si fara de sfârsit, Eu sunt Alfa si Omega, începutul si sfârsitul si sub acest nume stau înaintea voastra si va graiesc cuvânt. Va va fi bine daca veti fi destepti ca sa Ma cunoasteti Pastorul Cel adevarat, Care vine la pastori si la oi ca sa le dea lor. Puneti în sfesnic lumina cuvântului Meu, caci Eu sunt lumina lumii atât cât sunt în lume, iar fara Mine e noapte si nu se poate lucra si nu se vede. Am venit în lume ca sa fiu si ca sa luminez si va spun cine sunt: atât cât sunt în lume lumina a lumii sunt. Amin.
>
> Va dau sa auziti glasul Meu, nu va învârtosati inimile! Acum douazeci de ani Eu, Domnul Iisus Hristos, sub numele Meu cel nou, Cuvântul lui Dumnezeu, am pus lumina în sfesnic si Mi-am zidit pe pamânt în mijlocul neamului român cortul cuvântului Meu, iatacul Meu, locasul Meu, ca Mirele iesind din el si cuvântând cuvântul iubirii, nasterea din nou a lumii, ca a sosit vremea si e târziu. Veniti de luati lumina si puneti-o în sfesnic ca sa straluceasca ea peste pamânt, iar voi sa straluciti prin ea! Ziditi-va în Mine si învatati aceasta zidire. Veniti si va scrieti în cartea cuvântului Meu cel de azi, caci Eu M-am scris în ea cu voi ori de câte ori am cuvântat peste voi si v-am dat grairea Mea cu voi, asa cum si acum v-o dau.
>
> Graiesc mai-marelui bisericii neamului român ca sa Ma auda ca-i graiesc si ca sa auda biserica grairea Mea cu el. În cartea proorocului Daniel este scris despre cartea cuvântului Meu ca multi vor cerceta-o cu de-amanuntul si va creste stiinta; ca numai cei din legea Mea vor pricepe, iar cei neîntelepti, nu; ca toti cei întelepti vor lumina ca stralucirea cerului, iar cei care vor fi calauzit pe multi pe calea credintei drepte vor fi ca stelele în vecii vecilor; ca vor fi mântuiti toti cei ce vor fi gasiti scrisi în carte; ca se vor ridica din pamânt multi, ori spre viata vesnica ori spre osânda de veci; ca multi vor fi curatiti si albiti si lamuriti, iar poporul cel credincios va fi ocrotit de Mihail voievodul, caci vremea cea cu strâmtorare sta pe pamânt.
>
> Aceasta îti amintesc Eu tie, mai-marelui bisericii neamului român, caci proorocul Daniel Ma trimite la tine cu cartea sa cea de atunci ca sa pricepi proorocia cea pentru zilele cele de apoi, iar Eu, scoala-te, îti zic si primeste pe Domnul si primeste-Ma daca-ti graiesc, si fii credincios, si nu necredincios. Nu te teme nici tu, nici fratii tai, nu va temeti voi de taina Mea cea mare din mijlocul neamului român cu numele de nou Ierusalim. Ea este spre slava Mea si a celor credinciosi. O, nu va temeti, ci bucurati-va si saltati de bucurie, ca Eu sunt Pastor dulce si va chem spre slava Mea si va dau prin ea hainuta curateniei spre iertarea pacatelor voastre, caci am putere sa fac aceasta peste cei mladiosi spre duh de pocainta în ei. Iata cum Îmi cârmuiesc Eu si cum sfintesc pe poporul cuvântului Meu de la izvor învatându-l mereu, stând în mijlocul lui cuvânt ca sa Ma împart lumina peste pamânt! Duhul iscodirii spre aceasta taina mareata voi sa nu-l încercati, ca este pacat si este primejdios acest pacat, asa cum s-a prins în aceasta primejdie arhiereul de Târgoviste, Vasile, care a apasat cu duh tulburator din parti lucrarea Mea de cuvânt, cazând el apoi în lupta cea împotriva Mea, si cazând rusinos. Luati în voi duhul credintei sfinte si va creste în voi întelepciunea cea de sus, care nu poate fi luata de jos, de pe pamânt, caci Eu sunt Dumnezeu si nu om si nu Ma poate învata la scoala omul, ci numai de la Împaratul ceresc, Duhul Sfânt, Care sufla unde voieste, si iata, voi auziti glasul Lui si nu stiti de unde vine si unde Se duce când vine, si iata, aceasta este scoala, asa sunt cei nascuti din?Duhul si pentru Duhul.
>
> Îti dau în dar cuvântul Meu. Scrie pe inima ta cartea Mea si cerceteaz-o pe ea cu Duhul Sfânt Mângâietorul, caci altfel de duh nu are pentru Mine întelegerea. Îti dau acest dar, odata cu ziua pe care acum o vei sarbatori tie, ziua de sarbatoare pentru proorocul Daniel, pe care l-ai luat de ocrotitor, iar duhul necredintei sa se departeze departe si sa aiba loc Dumnezeu-Cuvântul. Amin.
>
> O, nu e greu de crezut Domnul, Care graieste acum cu voi si de Care veti avea nevoie multa voi curând, curând, caci satana, sarpele cel vechi, voieste sa înghita turma Mea. Eu însa îl dau de gol si spun ca nu este cale drepta de pe pamânt spre cer în afara de calea bisericii ortodoxiei si a apostoliei ei, iar amestecarea sa nu caute spre ea decât cu duh de pocainta si de botez prin pocainta, dupa ce atâta vreme Mi-a fost sfâsiata în bucati camasa Mea si turma Mea, dar si ea trebuie sa vegheze cu post si cu rugaciune multa si înaripata spre Cel ce poate s-o izbaveasca pe ea si sa-i dea ei viata si învierea cea de veci. Amin.
>
> Am grait voua, celor ce stati pe scaun de biserica în neamul român, si va harazesc credinta voua, credinta ca la sfârsit, ca nu cumva sa vina Fiul Omului la voi si sa va gaseasca necredinciosi grairii Lui de peste voi, venirii Lui spre voi. Duhul Sfânt Mângâietorul sufla din gura Mea peste voi si Se da voua ca sa-L luati si sa-L aveti si sa-I cunoasteti lucrarea, caci scris este: «Multi vor fi curatiti si albiti si lamuriti, iar cei nelegiuiti se vor purta tot asa, ca cei nelegiuiti, si nu vor pricepe nimic, ci numai cei întelepti vor întelege», precum este scris. Amin.
>
> Acum, poporul Meu, cobor la tine pe masa cuvânt cu glas de trâmbita, cu trâmbita Mea Verginica, vasul Meu în care am stat pe pamânt în vremea trupului ei ca sa graiesc unui popor si sa-l pregatesc Mie pentru slava Mea cea de azi. Las trâmbita Mea sa rasune peste tine, sa sune ca din cer deasupra ta si sa auzi tu glasul ei si sa tresari bucurându-te si crescând si tot crescând pentru tainele Mele cele de foc, caci foc am venit sa pun pe pamânt si sa faca el lucrarea Mea.
>
> Hai, Verginico! Eu, Domnul, binecuvintez intrarea ta ca si a Mea. Graieste tu bisericii Mele de nou Ierusalim, caci din ea se ridica la Mine jertfa de fiecare zi, prin care Eu Ma dau ei trup si cuvânt spre viata ei. Pace tie si lucrului tau cel de azi al sarbatorii tale între sfinti, pentru intrarea ta cu ei când ai venit la Mine dupa multa ta suferinta în mijlocul poporului Meu si al tau! Amin.
>
> — Intru la poporul Tau, Doamne, intru cu Tine, caci Tu esti usa. Intru si lucrez, caci lucrul Tau este mult si trebuie sa fie mult, ca Tu esti mare, Doamne. Multa mi-a fost suferinta purtarii lucrarii Tale pe duhul si pe trupul meu cel ostenit de suferinta, iar ea m-a dat Tie mereu, o,?Doamne. De pe patul suferintei am trecut la Tine, si am gasit tot ce am iubit si am asteptat suferind. Am parasit cu jale mare pe poporul Tau la plecarea mea la cer, dar am gasit mângâierea dupa ce am facut pasul, am gasit tot ce am iubit pe pamânt, ca mult Te-am cunoscut si mult Te-am iubit în vremea mea cu Tine pe pamânt, si Ti-am vazut ranele si am plâns pentru ele mereu si mi-ai dat mult din Tine sa pot, o, Doamne, caci fiinta mea cea mica a fost tot un foc pentru Tine, ca asa ai binevoit cu mine, ca m-ai facut rug din care Tu graiai cu foc aprins poporului care venea sa auda glasul Tau, asa cum s-a dus Moise pe munte si Te auzea în rug când graiai lui.
>
> Multa si mare este povestea mea cu Tine, poveste cereasca pe pamânt între oameni, Doamne. O, cum sa facem s-o stie toti oamenii si sa-si schimbe ei iubirea spre Tine, asa cum eu am trait înaintea Ta pe pamânt, fiinta firava, plina de duhul pocaintei pentru mine si pentru fiecare om?
>
> Te-am ascultat acum cât de maret ai grait Tu azi bisericii neamului român. Ai luat din Scripturi si ai grait ei si i-ai amintit ei de proorocia lui Daniel, care s-a desavârsit acum pe pamânt prin lucrarea Ta de cuvânt, prin cartea Ta cea de azi, pe care Tu ai împartit-o mult în zilele acestea ca sa Te cunoasca lumea toata, si fericiti sunt cei care aud glasul Tau cel de azi si nu-si încrunta si nu-si învârtoseaza inima cum a facut poporul Tau Israel cel de demult si care a pierit apoi mult. Azi avem un Israel nou, un neam nou, Israelul român, si trebuie sa spunem acestui neam taina Ta cu el, Doamne.
>
> Te rog acum, pentru ca sunt osteniti acum cei ce ne primesc si ne aseaza în carte, sa le dam cale cu ziua mea de serbare si cu slujirea ei înaintea Ta de la ei, si apoi sa ma asez cu cartea mea cea de azi, caci omul este neputincios, si sa avem grija, Doamne, si dupa masura omeneasca sa socotim si sa lucram.
>
> O, pace tie, popor adunat la ziua mea de serbare între sfinti! Te cuprind si-ti deschid, iar tu sa stai deschis, fiule, caci eu sunt din partea Domnului cuvânt peste tine în ziua mea între sfinti. Binecuvântata sa fie toata slava cea din mijlocul tau adusa Domnului pentru sarbatoarea cea de azi! Rugaciunea sa-ti fie înaripata, o, popor puisor, si pâna sus la cer s-o sui, ca pasarea care se suie sus, sus cu ajutorul aripilor ei tari, caci sunt pasari care zboara doar pe pamânt, dar sunt si care zboara sus, sus cu aripile lor tari si pline de voinicie pentru zbor. Sa fii, fiule, împlinitor cu toate cele ce Domnul îti spune tie sa faci, si sa ceri si sa fie ele pe pamânt împlinite, sa ceri împlinirea Scripturilor Lui, caci prin fiii cei plini de credinta poate El, iar altfel nu.
>
> Pace tie, si duh de sarbatoare sa lucrezi acum, si ma voi aseza cu tine în carte, o, popor puisor, si duhul meu te va povatui!
>
> Ma gatesc frumos pentru coborârea mea cuvânt la popor, Doamne. Ma voi si bucura, voi si plânge, voi si învata pe cei ce învata cu dor, iar ei ma vor iubi asa cum vin. Amin.
>
> — O, poporul Meu, vine trâmbita Mea la tine cuvânt, vine cu bucurie si cu lacrimi si cu duh de povata. Gateste-te si tu frumos, fiule, ca ea Mi-a spus acum ca se gateste frumos pentru coborârea ei la tine cuvânt. Asculta glasul trâmbitei Mele, o, poporul Meu de peste tot, si primeste-o pe ea asa cum vine ea, ca ea vine la tine, iar tu sa-i deschizi, sa-i deschizi ei, o, poporul Meu. Amin, amin, amin.
> 14-12-2011
>
> http://www.noul-ierusalim.ro/php/look.php?cheie=1090
>
> Te rugam sa nu consideri spam acest mesaj al Domnului pentru romani. Daca nu te superi, citeste si da mai departe spre mantuirea ta!