PDA

Arată versiune īntreagă : ENCICLOPEDIA DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III.



Adrian Pop
01.12.2011, 21:25
-------- Original Message --------
Subject: ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III
Date: Thu, 01 Dec 2011 19:20:12 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: Ioana Alex <ioanaalex68@yahoo.com>, armenescu.eliana.elena3@gmail.com, geostroe@gmail.com, preoteasa_marinela@yahoo.com, ovi_vio_ivo@yahoo.co.uk, ogarceag@gmail.com, lenuta_onofras@yahoo.com, ioanaalex68@yahoo.com, nicolaenacioiu@yahoo.com, alecu_ioan@yahoo.com, achimescu_ovidiu@yahoo.com, catalindragomirescu@yahoo.com, loredanapavel27@yahoo.com, administrator@cab.ro, office_konexarte@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, alice.nacioiu@creativeluggage.com, ingrid@artazalmoxa.eu, arienne2003@yahoo.com, cici7773@yahoo.fr, mihaelahq@yahoo.com, pse_flori@yahoo.com, florin@popservice.ro, yo7aoz@yahoo.com, Radu_necea@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com, satraiti2000@yahoo.com, spt2000ro@yahoo.com, l_cantemir@yahoo.com, ioanpop@yahoo.com, samdacul@gmail.com, andrei.patrut@yahoo.com, herrvonbartosh@yahoo.com, fmflorin@gmail.com, adrianaraluca_2@yahoo.com, marian_stancu85@yahoo.com, bogdanandrei13@yahoo.com, stefanita_olteanu@yahoo.com, ella_visan@yahoo.com, claudiuvasiluta@yahoo.com, ciobanu_mugurel@yahoo.com, ion_e31@yahoo.com, dobrita.ionut88@gmail.com, enciudoru@yahoo.com, cristinaberhencz@yahoo.com, eu_sunt9910@yahoo.com, florin.catalin91@yahoo.com, fworldcontact@yahoo.com, gabrielboldea@yahoo.com, zeineb.dakhel@yahoo.com


Oana,

Domnul Geo Stroe cel care i-a inmanat la Pitesti Mosului diploma de Doctor Honoris Causa, vrea sa publice ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III. Are nevoie urgent de un material despre Mos. Poti sa scrii tu un astfel de material despre Viata si Opera tatalui tau ? Eu nu am informatii de acest gen nici 10 % din cate stii tu.....Stiu decat din ce mi-a povestit cand ne plimbam prin tara si din ce-am citit din manuscrisele lui si cu astea toate pot sa-ti completez materialul tau, daca este nevoie.

Te pup,
adi

-------- Original Message --------
Subject: Re: Tudor Diaconu - Insemnari de duminica - 3
Date: Thu, 1 Dec 2011 03:22:59 -0800
From: adi pop <adipop@popservice.ro>
To: Geo Stroe <geostroe@gmail.com>
CC: Elena Armenescu <armenescu.eliana.elena3@gmail.com>, Ioana Alex <ioanaalex68@yahoo.com>, preoteasa marinela <preoteasa_marinela@yahoo.com>, Lenuta Onofras <lenuta_onofras@yahoo.com>, <ogarceag@gmail.com>, BAGIU OVIDIU ILIE <ovi_vio_ivo@yahoo.co.uk>, Alecu Ioan <alecu_ioan@yahoo.com>, <nicolaenacioiu@yahoo.com>, <achimescu_ovidiu@yahoo.com>, nicolae pintilie <samdacul@gmail.com>, <catalindragomirescu@yahoo.com>, <mdog9270@gmail.com>, <loredanapavel27@yahoo.com>, <administrator@cab.ro>, <office_konexarte@yahoo.com>, <eu_sunt9910@yahoo.com>, <enciustefan@yahoo.com>, <banuionutgabriel1@gmail.com>, <arienne2003@yahoo.com>, <alice.nacioiu@creativeluggage.com>, <mihaelahq@yahoo.com>, <florin@popservice.ro>, <pse_flori@yahoo.com>, <yo7aoz@yahoo.com>, <Radu_necea@yahoo.com>, Adi Pop <adipop@popservice.ro>, D.nul Adi Pop <zalmoxa_adipop@yahoo.com>, <cristina_ruris@yahoo.com>, <catalin_ruris@yahoo.com>, <sales@popservice.ro>, <spt2000ro@yahoo.com>, <fmflorin@gmail.com>, herrilmar vonbartosh <herrvonbartosh@yahoo.com>, <andrei.patrut@yahoo.com>, <adrianaraluca_2@yahoo.com>, <marian_stancu85@yahoo.com>, <bogdanandrei13@yahoo.com>, <stefanita_olteanu@yahoo.com>, <ella_visan@yahoo.com>, <claudiuvasiluta@yahoo.com>, <ciobanu_mugurel@yahoo.com>, <ion_e31@yahoo.com>, <dobrita.ionut88@gmail.com>, <enciudoru@yahoo.com>, <cristinaberhencz@yahoo.com>, <florin.catalin91@yahoo.com>, <fworldcontact@yahoo.com>, <gabrielboldea@yahoo.com>, <zeineb.dakhel@yahoo.com>


Sa vad ce pot face ....si-asa am trecut de mult de la doua ore de somn pe zi, la una....Se merita din plin !

Stiu bine ca MOSU, acest Urias in Gandire al Neamului Romanesc, merita tot sprijinul nostru ca intreaga lui opera sa-i fie cunoscuta de cati mai multi Oameni de pe pamant.



----- Original Message -----

From: Geo Stroe
To: adi pop
Sent: Thursday, December 01, 2011 3:01 AM
Subject: Re: Tudor Diaconu - Insemnari de duminica - 3
prezentati CONTRIBUTII LA CULTURA NATIONALA A DHC TUDOR DIACONU
VIATA SI OPERA???
URRRRGGEEEEEEEEEEEENT???

Īn data de 30 noiembrie 2011, 14:48, adi pop <adipop@popservice.ro> a scris:

http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/1457-Insemnari-de-duminica-3



--
GeoStroe

0722972522, tel/fax:0214138434, geostroe@gmail.com
Fundația Academia DacoRomān㠔TDC” - FADRTDC
Partidul Romāniei Europene - P.R.E.
SC.Tempus DacoRomānia ComTerra SRL - Editura DacoRomān㠔TDC”

Adrian Pop
01.12.2011, 22:18
-------- Original Message --------
Subject: Fwd: Fwd: Fwd: Fwd: Fwd: Re: ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III
Date: Thu, 01 Dec 2011 20:17:26 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: adrianaraluca_2@yahoo.com, marian_stancu85@yahoo.com, bogdanandrei13@yahoo.com, stefanita_olteanu@yahoo.com




-------- Original Message --------
Subject: Fwd: Fwd: Fwd: Fwd: Re: ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III
Date: Thu, 01 Dec 2011 20:15:24 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: mihaelahq@yahoo.com, pse_flori@yahoo.com, florin@popservice.ro, yo7aoz@yahoo.com, Radu_necea@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com




-------- Original Message --------
Subject: Fwd: Fwd: Fwd: Re: ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III
Date: Thu, 01 Dec 2011 20:13:39 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: satraiti2000@yahoo.com, spt2000ro@yahoo.com, l_cantemir@yahoo.com, ioanpop@yahoo.com, samdacul@gmail.com, andrei.patrut@yahoo.com, herrvonbartosh@yahoo.com, fmflorin@gmail.com




-------- Original Message --------
Subject: Fwd: Fwd: Re: ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III
Date: Thu, 01 Dec 2011 20:12:43 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: loredanapavel27@yahoo.com, administrator@cab.ro, office_konexarte@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, alice.nacioiu@creativeluggage.com, ingrid@artazalmoxa.eu, arienne2003@yahoo.com, cici7773@yahoo.fr




-------- Original Message --------
Subject: Fwd: Re: ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III
Date: Thu, 01 Dec 2011 20:11:25 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: lenuta_onofras@yahoo.com, ioanaalex68@yahoo.com, nicolaenacioiu@yahoo.com, alecu_ioan@yahoo.com, achimescu_ovidiu@yahoo.com




-------- Original Message --------
Subject: Re: ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III
Date: Thu, 01 Dec 2011 20:10:39 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: Geo Stroe <geostroe@gmail.com>, armenescu.eliana.elena3@gmail.com, preoteasa_marinela@yahoo.com


OK !

Pentru Prieteni...ORICE, ORICAND, ORIUNDE !!!

On 12/1/2011 7:34 PM, Geo Stroe wrote:
> Multumesc, este foarte bine...
>
> Īn data de 1 decembrie 2011, 19:20, Adi Pop <adipop@popservice.ro> a scris:
>
> Oana,
>
> Domnul Geo Stroe cel care i-a inmanat la Pitesti Mosului diploma de Doctor Honoris Causa, vrea sa publice ENCICLOPEDIE DACOROMĀNĂ de Bucuresti pentru mileniul III. Are nevoie urgent de un material despre Mos. Poti sa scrii tu un astfel de material despre Viata si Opera tatalui tau ? Eu nu am informatii de acest gen nici 10 % din cate stii tu.....Stiu decat din ce mi-a povestit cand ne plimbam prin tara si din ce-am citit din manuscrisele lui si cu astea toate pot sa-ti completez materialul tau, daca este nevoie.
>
> Te pup,
> adi
>
> -------- Original Message --------
> Subject: Re: Tudor Diaconu - Insemnari de duminica - 3
> Date: Thu, 1 Dec 2011 03:22:59 -0800
> From: adi pop <adipop@popservice.ro>
> To: Geo Stroe <geostroe@gmail.com>
> CC: Elena Armenescu <armenescu.eliana.elena3@gmail.com>, Ioana Alex <ioanaalex68@yahoo.com>, preoteasa marinela <preoteasa_marinela@yahoo.com>, Lenuta Onofras <lenuta_onofras@yahoo.com>, <ogarceag@gmail.com>, BAGIU OVIDIU ILIE <ovi_vio_ivo@yahoo.co.uk>, Alecu Ioan <alecu_ioan@yahoo.com>, <nicolaenacioiu@yahoo.com>, <achimescu_ovidiu@yahoo.com>, nicolae pintilie <samdacul@gmail.com>, <catalindragomirescu@yahoo.com>, <mdog9270@gmail.com>, <loredanapavel27@yahoo.com>, <administrator@cab.ro>, <office_konexarte@yahoo.com>, <eu_sunt9910@yahoo.com>, <enciustefan@yahoo.com>, <banuionutgabriel1@gmail.com>, <arienne2003@yahoo.com>, <alice.nacioiu@creativeluggage.com>, <mihaelahq@yahoo.com>, <florin@popservice.ro>, <pse_flori@yahoo.com>, <yo7aoz@yahoo.com>, <Radu_necea@yahoo.com>, Adi Pop <adipop@popservice.ro>, D.nul Adi Pop <zalmoxa_adipop@yahoo.com>, <cristina_ruris@yahoo.com>, <catalin_ruris@yahoo.com>, <sales@popservice.ro>, <spt2000ro@yahoo.com>, <fmflorin@gmail.com>, herrilmar vonbartosh <herrvonbartosh@yahoo.com>, <andrei.patrut@yahoo.com>, <adrianaraluca_2@yahoo.com>, <marian_stancu85@yahoo.com>, <bogdanandrei13@yahoo.com>, <stefanita_olteanu@yahoo.com>, <ella_visan@yahoo.com>, <claudiuvasiluta@yahoo.com>, <ciobanu_mugurel@yahoo.com>, <ion_e31@yahoo.com>, <dobrita.ionut88@gmail.com>, <enciudoru@yahoo.com>, <cristinaberhencz@yahoo.com>, <florin.catalin91@yahoo.com>, <fworldcontact@yahoo.com>, <gabrielboldea@yahoo.com>, <zeineb.dakhel@yahoo.com>
>
>
> Sa vad ce pot face ....si-asa am trecut de mult de la doua ore de somn pe zi, la una....Se merita din plin !
>
> Stiu bine ca MOSU, acest Urias in Gandire al Neamului Romanesc, merita tot sprijinul nostru ca intreaga lui opera sa-i fie cunoscuta de cati mai multi Oameni de pe pamant.
>
>
>
> ----- Original Message -----
>
> From: Geo Stroe
> To: adi pop
> Sent: Thursday, December 01, 2011 3:01 AM
> Subject: Re: Tudor Diaconu - Insemnari de duminica - 3
> prezentati CONTRIBUTII LA CULTURA NATIONALA A DHC TUDOR DIACONU
> VIATA SI OPERA???
> URRRRGGEEEEEEEEEEEENT???
>
> Īn data de 30 noiembrie 2011, 14:48, adi pop <adipop@popservice.ro> a scris:
>
> http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/1457-Insemnari-de-duminica-3
>
>
>
> --
> GeoStroe
>
> 0722972522, tel/fax:0214138434, geostroe@gmail.com
> Fundația Academia DacoRomānă ”TDC” - FADRTDC
> Partidul Romāniei Europene - P.R.E.
> SC.Tempus DacoRomānia ComTerra SRL - Editura DacoRomānă ”TDC”
>
>
>
> --
> GeoStroe
>
> 0722972522, tel/fax:0214138434, geostroe@gmail.com
> Fundația Academia DacoRomānă ”TDC” - FADRTDC
> Partidul Romāniei Europene - P.R.E.
> SC.Tempus DacoRomānia ComTerra SRL - Editura DacoRomānă ”TDC”

Adrian Pop
01.12.2011, 22:28
Cat pot sa intarzii? Cat de mare?
Thursday, December 1, 2011 8:27 PM
From:
This sender is DomainKeys verified
"Pop Adrian" <zalmoxa_adipop@yahoo.com>
Add sender to Contacts
To:
armenescu.eliana.elena3@gmail.com, ioanaalex68@yahoo.com, geostroe@gmail.com, preoteasa_marinela@yahoo.com
Cc:
adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com


-------- Original Message --------
Subject: Re: Cat pot sa intarzii? Cat de mare?
Date: Thu, 01 Dec 2011 20:25:52 +0200
From: Adi Pop <adipop@popservice.ro>
To: Ioana Alex <ioanaalex68@yahoo.com>



Domnul Geo o sa-ti raspunda Oana la intrebarile tale.

Geo Stroe <geostroe@gmail.com>

Scrie-i tu, ca la mine s-a blocat calculatorul.

On 12/1/2011 7:50 PM, Ioana Alex wrote:

Adrian Pop
03.12.2011, 00:11
Adi
Friday, December 2, 2011 10:05 PM
From:
"Pop Adrian" <zalmoxa_adipop@yahoo.com>
Add sender to Contacts
To:
ioanaalex68@yahoo.com
Cc:
armenescu.eliana.elena3@gmail.com, geostroe@gmail.com, preoteasa_marinela@yahoo.com, ovi_vio_ivo@yahoo.co.uk, ogarceag@gmail.com, lenuta_onofras@yahoo.com, nicolaenacioiu@yahoo.com, alecu_ioan@yahoo.com, achimescu_ovidiu@yahoo.com, catalindragomirescu@yahoo.com, mdog9270@gmail.com, loredanapavel27@yahoo.com, administrator@cab.ro, office_konexarte@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, alice.nacioiu@creativeluggage.com, ingrid@artazalmoxa.eu, arienne2003@yahoo.com, cici7773@yahoo.fr, enciudoru@yahoo.com, mihaelahq@yahoo.com, pse_flori@yahoo.com, florin@popservice.ro, yo7aoz@yahoo.com, Radu_necea@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com, satraiti2000@yahoo.com, spt2000ro@yahoo.com
Sa vedem Oana despre ce este vorba.
MULTUMESC !

Nu stiu daca ai luat legatura cu Domnul Stroe, sa stabiliti termenul si marimea materialului legat de MOS.

Te pup,
adi

--- On Fri, 12/2/11, Ioana Alex <ioanaalex68@yahoo.com> wrote:


From: Ioana Alex <ioanaalex68@yahoo.com>
Subject: Adi
To: "Pop Adrian" <zalmoxa_adipop@yahoo.com>
Date: Friday, December 2, 2011, 9:29 PM

Cu ceea ce faceti voi sau domnul Stroe...ia vezi aici, poate va incadrati cu vreun proiect....sau toti tinerii pe care-i ai imprejur. E o idee. Finantarile nerambursabile oferite de Ministerul Culturii prin AFCN. Va sugerez sa contactati AFCN urmand indicatiile date in anunt