PDA

Arată versiune întreagă : Am încercat aproape toate medicamentele si tratamentele anti-colesterol



Adrian Pop
18.02.2014, 02:40
Descopera secretele uimitoare pe care le-am folosit sa-mi scad colesterolul cu 100 puncte în doar 26 zile – natural, usor si fara efecte secundare!
Arunca-ti medicamentele pentru colesterol odata pentru totdeauna si foloseste metodele naturale, dovedite inca de acum 120 de ani care de-a lungul anilor au ajutat milioane de oameni sa scape de colesterolul marit, dar in prezent nu mai sunt atat de cunoscute din cauza industriei farmaceutice care doreste acest lucru...

Dragă prietene,

Înainte să-ti dezvălui metoda incredibila care iti scade imediat colesterolul și reduce aproape de zero riscul de infarct, dă-mi voie să îți pun câteva întrebări simple:

colesterol Te lupți cu un nivel ridicat de colesterol?

colesterol Înghiți cu pumnul pastile anti-colesterol (precum Cholestadin sau Statine)?

colesterol Cheltuiești sute de lei din banii pe care ii câștigi cu greu ca să mentii colesterol la o limita decenta?

colesterol Te chinui zi de zi cu efectele secundare odioase ale medicamentelor contra colesterolului?

Dacă răspuns tau la intrebarile de mai sus este “da”, trebuie să citești urgent acest articol care iti schimba viata in urmatoarele 5 zile.
Era să mor din cauza colesterolului nenorocit

Bine te-am gasit! Numele meu e Mircea Dumitru – cercetător medical, expert în medicină alternativă și fost bolnav de colesterol marit.

Nu demult eram exact ca tine, in aceeasi situatie. Nivelul meu de colesterol era extrem de ridicat (atingea 300!!) și eram la un pas de masa de operație (sau chiar mai rău)… știam că e doar o chestiune de timp până ce inima îmi va ceda iremediabil.

Pentru prima dată in Romania, o să demasc “industria medicamentelor anti-colesterolul” și iti dezvălui planul remarcabil care m-a transformat dintr-o bombă cu ceas într-un om sanatos tun!

O să vezi cu ochii tai cum poti invinge colesterolul:

Fără medicamente periculoase care de fapt îți fac rău
Fără un regim care te obligă să mananci mancare fara gust de trei ori pe zi
Fără să-ți petreci timpul pe banda de alergat ca un șoarice de laborator
Fără operatii chirurgicale, medicamente scumpe sau “tratamente miraculoase”…

Momentul în care totul s-a schimbat

Imaginează-ți ca stai la coada în cabinetul medicului tau pentru a astepta rezultatele analizelor… Când se deschide ușa îți auzi numele si observi doctorul cu o încruntare serioasă pe chip. Imediat îți dai seama că poate fi destul de grav.

Iti spune vestea oribila: “Aveți nivelul colesterolului extrem de ridicat”... apoi învârte cuțitul în rană: “Dacă lucrurile nu se îmbunătățesc rapid trebuie să recurgem la operație… în caz contrar, s-ar putea să n-o mai duceți mult”.

În acea clipă esti socat: ai urmat în permanență sfatul medicului, ți-ai luat medicamentele dupa ceas, ai redus din mâncarea nesănătoasă și din când în când ai tinut-o și pe la sală… Și atunci te întrebi: cum se poate să mai am nivelul de colesterol ridicat dacă am făcut tot ce a zis doctorul?!

Exact asta mi s-a întâmplat mie. M-a devastat, ma gandeam numai la familie, dar în cele din urmă s-a dovedit a fi o binecuvântare faptul ca m-a ambitionat să gasesc calea prin care sa scap de colesterolul ridicat pentru totdeauna.
Am încercat aproape toate medicamentele si tratamentele anti-colesterol

Inainte să descopăr accidental acest tratament pentru colesterol, am încercat cred ca tot ce exista in Romania sub denumirea de tratament sau medicament pentru reducerea colesterolului… Mai mult am încercat:

Să reduc grăsimile

Dupa care din contra – să mănânc mai multe grăsimi

Să iau cat mai multe pastile cu usturoi cât să ucidă un vampir

Să fac exerciții zi și noapte

Cele mai scumpe medicații aparute in Romania

Acupunctură

Să mănânc numai legume
Știi ce am aflat?

99% din toate aceste lucruri nu fac nimic să ajute la reducerea colesterolului. Ceva și mai surprinzător?

Chiar dacă anumite tratamente iti reduc din colesterol, nu-ti reduc si riscul de a suferi de un atac de cord.
Ceva nu era bine!?

Fiind somer pe atunci, am avut timp sa sap si mai adanc. Am vorbit cu medici, pacienti si persoane care s-au vindecat… din pacate una dintre concluzile descoperite în cercetările mele a fost inutilitatea medicamentelor. Iata de ce acesta conculzie socanta:

Deși cheltuim mai multi bani ca niciodata pe medicamentele anti-colesterolul, 41% din toate decesele din Romania sunt cauzate de afectiunile cardiace

Conform unui studiu din cadrul Jurnalului Asociației Medicale a Americii, regimul alimentar cu conținut scăzut de grăsimi pur și simplu nu reduce cu nimic riscul infarctului!

Un alt studiu al Universității din cadrul Școlii de Medicină din Washington a constatat că deși statinele scad colesterolul, nici măcar nu știrbesc riscul de a muri de atac de cord.

Un procent uimitor de 36% din cei care iau medicamente pentru scăderea nivelului de colesterol declară că suferă de efecte secundare
Minciuna de 22 miliarde de dolari

Adevarul este ca atat in Romania cat si in alte tari, medicamentele împotriva colesterolului reprezintă afaceri colosale! Conform publicației New York Times, oamenii ca mine și ca tine cheltuie la nivel modial 22 miliarde USD (aprox. 77 miliarde lei noi) pe an pentru medicamente de inima si contra colesterolului ridicat.

Cu un buget pentru publicitate la nivelul sutelor de milioane, nu e nici o mirare că la fiecare 10 minute apare la TV o reclamă la medicamente.

Dă-mi voie s-o spun pe șleau. Cele mai utilizate medicamente pentru colesterol, denumite generic statine, de fapt doar rearanjează scaunele de pe puntea Titanicului. Deoarece ele diminuează colesterolul colesterolul o perioada scurta de timp, te conving pe tine și pe medicul tău că ele chiar funcționează.

Dar de fapt…
Îți iau banii ca sa-ti distruga organismul!

De fapt, majoritatea cercetărilor recente ridică întrebarea dacă este bine pentru organism și inimă să luăm aceste chimicale dimineața, la amiază și seara. Zeci de ani, doctorii au crezut că prevenirea unui atac de cord merita inevitabilele efectele secundare.

Portivit articolelor publicate în zeci de jurnale medicale dezvaluie ca aceste medicamente de fapt sporesc riscul de a dezvolta atacuri de cord.
Cum este posibil?

Totul se rezumă la faptul că nu doar colesterolul cauzează atacul de cord… dacă nivelul de colesterol este mai scăzut decât anterior, nu înseamnă neapărat că ai scăpat basma curată.

Observație: Dacă îți micșorezi colesterolul folosind metodele naturale incluse în planul de mai jos, atunci chiar îi faci inimii tale o favoare.

Pe de altă parte, dacă folosești medicamente, daunele pe care acestea le provoacă organismului tău fac mai mult rău decât bine.
Iata un exemplu infricosator…

Unul dintre cele mai înspământătoare efecte secundare ale medicamentelor anti-colesterol este afectarea creierului. Universitatea din Pittsburgh a concluzionat că statinele împiedică funcționarea creierului. În cadrul acelui studiu, 100% dintre subiecții supuși tratamentului cu medicamente anti-colesterol au avut rezultate inferioare la o serie de teste de inteligență față de indivizii care nu au consumat medicamentele!

Deși poate ai fi dispus să îți sacrifici câteva celule de creier pentru o inimă mai sănătoasă, realitatea tristă este că medicamentele nu-ți ajută oricum inima!
Nu sunt nebun

Concluziile pe care ti le dezvalui sunt extrase direct din studii științifice publicate în reviste medicale de prestigiu – nu luate de pe blogul cuiva.

Nu cred că anumite companii farmaceutice gigant precum Pfizer și-au propus să ucidă oameni nevinovați. Dar in acelasi timp nu trebuie sa fim nici naivisi să credem că banii nu au chiar nici un rol în deciziile luate de doctori.

Poate părea incredibil dar există destul de mulți medici care ma sustin sa lupt cu colesterolul fără medicamente.

Unul dintre cei mai respectați doctori din lume, Prof. Dr. George Mann, director al Framingham Heart si-a expus intrun comunicat de presa, propria parere despre medicamentatia impotriva colesterolului ridicat, citez:

“Această idee s-a mai demonstrat a fi eronată, dar, din motive complexe de mândrie și orgoliu, profit și prejudecăți, ipoteza continuă să fie exploatată de oamenii de știință, activități de strângere de fonduri, companii alimentare și agenții guvernamentale. Publicul este înșelat de către cea mai mare farsă din sănătate a secolului.”

Deigur, Dr. Mann deține toate cercetarile care să îi susțină afirmațiile. Ca și tine, am avut și eu reținerile mele la început!
Nu-mi venea să cred

Imediat ce am realizat că medicamentele erau calea rapidă spre mormânt, mi-am intensificat munca pentru a găsi ceva care să functioneze.

După nopti intregi de parcurs jurnale medicale, reviste de specialitate, cărți de cardiologie, si după luni de încercari și eșecuri, într-un târziu, ceva s-a legat… mi-am dat seama cum să scad nivelul colesterolul odată pentru totdeauna.

Am testat totul pe mine si după doar 26 de zile de la aplicarea planului, colesterolul meu a scazut considerabil.
Mi-am spus: “Am invins colesterolul definitiv”

Urmatoarea luna când mi-am vizitat doctorul, lucrurile stăteau altfel. În locul unei priviri grave, a revenit în sală zambind si mi-a spus: “E fantastic! Colesterolul tău s-a micșorat cu 100 de puncte în mai puțin de o lună.”

M-a întrebat ce-am facut. Medicamentele pe care le prescrisese? Un nou grafic de exerciții fizice? Mâncatul exclusiv de legume?

Deși doctorul meu era o persoană onestă cu intenții bune, era evident că nu știa cum să-mi reducă nivelul de colesterol.

Atunci impreuna cu el am luat decizia de a pune pe hartie toti pasii pe care i-am parcurs pentru a scapa definitiv de colesterolul ridicat, fara medicamente si efecte secundare.
Sunt Dr. Petru Marius, medicul de familie al lui Mircea si am testat informatiile din cartea Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi pe mai multi pacienti de la cabinetul meu din Cluj Napoca, bineinteles cu acordul lor, iar rezultatele au fost de-a dreptul remarcabile, colesterolul scazand in medie la fiecare individ cu 30-40 de puncte pe zi. De asemenea alti 3 doctori colegi au aplicat informatiile pentru tratarea cu succes a colesterolului marit la pacientii lor din Timisoara, Bucuresti si Ploiesti. Recomandam cu cea mai mare incredere toate sfaturile si metodele de scadere naturala si definitiva a colesterolului, dezvaluite de ghidul Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi!

A funcționat la 93.2% dintre cei care au încercat

In ziua de astazi nu mai exista boli, ci bolnavi… Ceea ce pe mine ma vindeca s-ar putea sa nu functioneze la altcineva. Așa că impreuna cu doctorul de familie am supus planul prin care m-am vindecat unui test complex.

Am găsit persoane cu colesterol ridicat și i-am convins sa incerce metodele care la mine au dat rezultat. La nici doua săptămâni toți cei 72 de pacienti ai doctorului meu de familie, care au parcurs programul au observat o scădere considerabila a colesterolului.
Iata marturiile catorva dintre ei:
“ O carte exceptionala, iar pentru mine informatiile cuprinse intre paginile 30-120 au facut minuni! Recomand cu increderea cartea Micsoreaza Colesterolul”
Taximetris Musetescu Florin, Sibiu
“ Am consumat 6 saptamani doar alimentele de la paginile 58-62 din cartea dvs si am aplicat timp de 25 de zile tehnicile de la pag 68 m-am simtit alt om!”
Ing. Nicolaescu Tiberiu - Cluj-Napoca
“In 3 luni colesterolul mi-a scazut de la 269 la 202, iar colesterolul LDL de la 164 la 102. Sfaturile de la paginile 71 – 93 au functionat cu succes pentru mine!”
Prof. Lavinia Zoltan, Sibiu
“Am reusit sa reduc colesterolul de la 287 la 185, LDL-ul de la 184 la 113, iar trigliceridele de la 268 la 131 in mai putin de trei luni de zile, tinand regimul alimentar usor de la pagina 39 din ghidul Micsoreaza Colesterolul Ia-ti Viata Inapoi!”
Mirela, 48 de ani, consultant financiar
“Am reusit sa scap de colesterolul marit multumita dietelor pe baza de prune, fasole uscata, vinete si sparanghel prezentate in carte.”
Marin, 52 de ani, electrician
Trebuia să fac cunoscute adevaratele METODE care REDUC
Colesterolul DEFINITIV si sa tai capul sarpelui mincinos

Odată ce-am observat potențialul incredibil al acestui program, am știut că trebuie să fac ceva. Am început să notez totul, iar doctorul meu de familie a facut o sinteză pentru tot ceea ce am facut ca sa normalizez definitiv valoarea colesterolului LDL din corpul meu.

Incepand cu septembrie 2012, programul care m-a ajutat pe mine si alti 5300 de bărbați și femei din Romania să reducem colesterolul natural, fara medicamente, fara operatii, si fara efecte secundare… este disponibil si pentru tine într-o carte usor de citit si cu informatiile prezentate astfel incat oricine sa le poata aplica.
Singurul program din Romania 100% sigur, natural și ușor de urmat care reduce garantat nivelul de colesterol în doar 3 saptamani – fără efecte secundare, fără medicamente și fără riscuri!

Iata câteva secrete pe care le descoperi chiar astăzi rasfoind cartea “Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi”:

Tot ce doreai să stii despre colesterol… pe buna dreptate numit dușmanul nostru de moarte! Pagina 5
De ce analizele pentru colesterol de cele mai multe ori sunt incorecte – chiar și realizate cu aparatura de ultima generatie! Pag.9
Cauza REALĂ pentru depunerile de colesterol… nu este cea pe care ți-o imaginezi! Pag. 10
Studiul de la Harvard care m-a lăsat cu gura căscată… când am descoperit cum să-mi reduc riscul de infarct miocardic cu 53% in 2 ore! Pag. 16
ADEVĂRUL despre medicamentele prescrise… fără exagerări si fără marketing. Pagina 17
Efectele secundare înfricoșătoare ale medicamentelor anti-colesterol… și cum le eviți. Pagina 18
De ce unele persoane pot mânca prăjeli, fuma și sta la televizor non-stop ajungand până la 100 de ani! Pagina 25
Obține o sănătate curată si un aspect atletic… fără efort! Pagina. 26
7 sfaturi care iți îmbunătățesc substantial sănătatea și calitatea vieții fara efort din partea ta. Pagina 30
De ce majoritatea nu fac exercitiile fizice cele mai eficiente pentru slabit si combaterea afectiunilor cardiace… și cum obții maximul de beneficii în doar câteva minute pe zi. Pag. 31
Factorul uimitor pe care studiile îl indică ca fiind principala cauza a nivelului ridicat de colesterol si cum un simplu sirop il poate distruge in 3-4 zile, distrugand simultan si depunerile de pe vasele de sange! Pag. 33
Metoda veche de 3,000 de ani care funcționează mai bine decât medicațiile de ultimă oră in curatarea vaselor sanguine. Pagina 34

Aplicand metodele naturiste de tratarea colesterolului dezvaluite in cartea Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi vei putea să:

Deții controlul asupra colesterolului tău – nu te mai bazezi pe medicamente, diete fara gust, sau medici

Trăiești o viață mai lungă si împlinită – fără povara că în organismul tău se dezvoltă o bombă cu ceas

Ai încrederea ca iți vezi copiii crescand

Te eliberezi de teama că te va lovi un atac de cord

Scazi nivelul de colesterol în cateva zile de la inceperea acestui program care nu implica riscuri sau efecte secundare.
Descopera secretele incredibile din cartea “Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi” pe care nu le vei găsi nicaieri altundeva…

11 sfaturi despre binecunoscuta dieta anti-colesterolul care chiar funcționează. Pagina 37

Cum să manevrezi puterea celor trei litere -IP6- care poate diminua colesterolul negativ lăsând colesterolul pozitiv la nivel optim.

Singura vitamină de care AI NEVOIE de astăzi ca sa reduci colesterolul fara nici cel mai mic efort din partea ta. Pagina 41

Lasă jos sticla de apă – cum să distrugi toxinele din apa pe care o consumam zilnic cu o simplă bucată de plastic! Pag. 42

Cele 3 băuturi care garantat iti reduc nivelul colesterolului. Pagina 48

Cele 10 “super-alimente” care îți ocrotesc inima împotriva bolilor si o mențin puternică. Pagina 50

14 suplimente naturale care îți curăță în mod natural arterele blocate – fără efecte secundare! Pag. 52

Rețete simple, delicioase care luptă împotriva colesterolului și intotdeauna castiga! Pagina 60

Ți-ar putea salva viața: semnele si simptomele comune ale unui atac de cord. Pagina 65

Lista continua in cartea Micsorarea Colesterolului – Ia-ti Viata Inapoi!!
Uite cum îți scade colesterolul… chiar de azi!!

Tot ce trebuie sa faci este sa incerci acest program fara nici un risc din partea ta, nici macar financiar. De ce să mai pierzi inca o zi cu colesterol marit, cu un pumn de pastile și un bloc operator în viitor?
Comanda astazi – cartea Miscoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi si primesti GRATUIT alte 3 carti in valoare de 110 lei!

Toate acestea la pretul de doar 57 lei
(oferta disponibila in limita a 1000 26 buc.)

Pretul cartii pe suport CD este de doar 57 lei, iar versiunea tiparita 72 lei… din carte descoperi metodele care te scapa pe viata de grija unui colesterol mare. Am vrut sa oferim cartea gratuit tuturor celor ce au nevoie de ea, dar exista costuri de tiparire, impachetare, intretinere site, confirmari telefonice, personal cu carti de munca care se ocupa de livrari s.a.m.d… lucruri peste puterile noastre financiare.

57 lei este minimul care il putem cere, practic este mai putin decat echivalentul unei singure vizite la medic sau pentru un pumn de medicamente. Acest preț minim este pentru tine!
Daca planul vostru nu functioneaza si pentru mine?

Comanda ghidul Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi, tine-l in maini, si rasfoieste-l incet – ai sa ramai impresionat de metodele de combatere a colesterolului marit, de rapiditatea cu care acestea functioneaza si de beneficiile pe care corpul tau le primeste! Daca nu va fi asa, iti returnam banii si te lasam sa pastrezi cele 3 carti care ti le oferim gratuit astazi.
Ne asumam riscul in locul tau! Tu nu risti absolut nimic...
Te rog din suflet sa incerci chiar astăzi, chiar acum, cartea. Testează remediile, metodele de vindecare, ceaiurile, etc… Dacă nu ești 100% convins că este cea mai bună carte despre scaderea colesterolului, contacteaza-ma oricand in urmatoarele 365 de zile si imediat editura care se ocupa de distributie o sa-ti returneze banii. E atât de simplu!


Click aici pentru a intra in posesia ghidului Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inpoi
Colesterolul este un alcool policiclic de care se leaga acizii grasi, devenind astfel o grasime care se intalneste in aproape toate alimentele de origine animala. Nivelul ridicat de colesterol este responsabil pentru atacurile cardiovasculare, ateroscleroza, litiaza biliara si o multime de alte boli, dar foarte putini sunt cei care cunosc ca un nivel ridicat de colesterol creste riscul de boala cardiovasculara, insa nici un nivel foarte scazut de colesterol in sange nu este bun. Potrivit unui studiu efectuat la Universitatea Boston (SUA), persoanele cu un nivel de colesterol mult sub limita normala au probleme de concentrare, probleme cu memorarea informatiilor.

Daca vrei sa iti reduci colesterolul rapid si natural si sa-l menti la o valoare normala pentru totdeauna atunci iti recomand sa urmezi pasii de la paginile 15-32 din cartea Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi pe care o poti comanda de aici

Dr. Pentru Marius


Îmi asum eu toate riscurile

Dacă nu aș fi acționat când am avut ocazia, nu aș putea acum să-ți descriu acest program considerat revoluționar de peste 5300 de clienti multumiti. Nu fă greșeala de a amâna pe mâine. Comandă astăzi și împiedică nivelul colesterolului să-ți răvășească viața! Totul este natural, fara efecte secundare, iar banii pe care ii platesti ti-i returnez personal daca este nevoie!
Doar tu ai puterea să-ți salvez inima…și viața!

Eu pot doar sa te indrum pe calea corecta si cea mai scurta si sa-ti ofer cat mai multe informatii de care ai atata nevoie. De aceea am reusit sa conving editura cu care lucram ca daca tu comanzi astazi – cartea Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoisa primesti gratuit urmatoarele 3 carti electronice…

Primesti GRATUIT 3 Carti daca comanzi astazi:

Cartea #1: Retete Gustoase pentru Colesterol Marit

O carte completa ce include informatii despre alimente si mancaruri indicate/interzise pentru colesterol marit, indexul glicemic, acizi si grasimi, retete culinare pentru micul dejun, gustari, salate, dulciuri, bauturi racoritoare, etc.

Pret: 30 lei GRATUIT

Cartea #2: Diabetul, o boala ascunsa care pacaleste

Este o carte despre diabet, insulina, colesterol, medicamente si politica. Cartea Diabetul, o boala ascunsa care pacaleste este cartea perfecta daca doresti sa cunosti si cele mai ascunse laturi si efecte ale colesterolului si ale diabetului. Descopera de la ce a pornit totul, si cum se poate sfarsi totul!

Pret: 23 lei GRATUIT

Cartea electronica #3: Secretele unui abdomen plat si tonifiat

Este o carte despre un stil de viata sanatos si obtinerea unui corp frumos. Daca vrei sa slabesti, sa dai burta jos sau doar sa iti definesti un abdomen sexy aceasta carte este pentru tine.
Cartea Secretele unui abdomen plat si tonifiat se vinde separat cu 57 de lei, dar tu o primesti gratuit doar daca comanzi astazi cartea Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi!

Pret: 32 lei GRATUIT

Nu amâna pentru că toate consecințele le va suferi inima ta!!

Comanda astazi cartea Micsoreaza Colesterolul – Ia-ti Viata Inapoi si primesti GRATUIT inca 3 carti in valoare de 85 lei!
Toate acestea la pretul de doar 57 lei
(oferta disponibila in limita a 1000 31 buc.)

Pretul ghidului este de doar 57 lei (TVA inclus). Daca vezi acest mesaj, inseamna ca
primesti gratuit si cele 3 carti bonus. Cod bonusuri: 63-3301

Colesterolul marit nu iarta! Nu-l ierta nici tu! Nu astepta sa fii putred pe dinauntru
cand copiii si familia te vor!

Click aici pentru a comanda ghidul “Micsoreaza Colesterolul Ia-ti Viata Inapoi”
(oferta limitata 1000 31 buc)



Pentru sănătatea ta,

Mircea Dumitru

PS – Te afli aici pentru că ești persoana care preferă să scape definitiv de colesterol si vrea sa faca ceva in acest sens. Atunci ce mai aștepți?

PPS – Reține… singurul risc este sa NU acorzi o sansa acestui program si sa continui sa iei cu pumnul medicamente cu efecte devastatoare asupra corpului tau.


Informatiile si imaginile au caracter informativ. Ele doresc sa va expuna cat mai corect modul de a lupta impotriva colesterolului. Cu toate acestea recomandam cu tarie vizita unui medic specialist inainte de a lua orice decizie
Copyright © 2012-2013 - Toate drepturile rezervate Powered by OptimizePress