PDA

Arată versiune întreagă : Inca o oportunitate de implicare sociala -proiectul Se Poate



Adrian Pop
06.11.2011, 16:17
Inca o oportunitate de implicare sociala -proiectul Se Poate
[ALUMNI] Inca o oportunitate de implicare sociala - proiectul Se PoateMonday, September 6, 2010 10:21 PM
From: "Pop Adrian" <zalmoxa_adipop>Add sender to ContactsTo: "Mihail Musat" <musat>, "Cornul Abundentei" <administrator>, zeineb.dakhel@yahoo.com, bussinespartener@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, ciobanu_mugurel@yahoo.com, adrianaraluca_2@yahoo.com, adipop@popservice.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.com, stefano_cobra11@yahoo.com... morehttp://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=813
Proiectele noastre.

Ca sa fim siguri ca ele se vor pune in practica facem asta :
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewforum.php?f=179
In aceasta scoala de afaceri on-line Zalmoxa, se invata OMENIA.

adi

--- On Mon, 9/6/10, Cornul Abundentei <administrator> wrote:


From: Cornul Abundentei <administrator>
Subject: Re: [ALUMNI] Inca o oportunitate de implicare sociala - proiectul Se Poate
To: "Mihail Musat" <musat>
Cc: "Pop Adrian" <zalmoxa_adipop>
Date: Monday, September 6, 2010, 9:39 PM


Salut, vreau sa ma implic pentru orasul CRAIOVA.
Acum coordonez Let's do it ROMANIA in DOLJ.
Ma ocup de un an impreuna cu dl Adi Pop de forumul Calea lui Zalmoxe http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php
Avem proiecte similare...

Iti scriu pe scurt despre mine, pot trimite si Cv dar nu am aici in acest calculator...
AM 34 ani, am terminat facultatea de marketing de la Universitatea din Craiova.
Am fost in Aiesec 2 ani, am lucrat in publicitate, in vanzari si de 10 ani am firma proprie www.cab.ro impreuna cu sotia.
Cred cu adevarat ca SE POATE... asta fac de ani de zile...

Pe curand,
Catalin Zamfir
0723-663100



----- Original Message -----
From: Mihail Musat
To: Alumni Romania
Sent: Monday, September 06, 2010 8:06 PM
Subject: [ALUMNI] Inca o oportunitate de implicare sociala - proiectul Se Poate


Ceau

Inspirat de anuntul despre Scoala de valori, am decis sa va spun si despre aceasta oportunitate


Este o idee pe care o modelez de aproape un an de zile. In Romania este o lipsa acuta de modele. Tinerii au ca si modele vedetele pe care le vad la televizor si nu stiu care sunt oamenii din comunitatea lor locala ce contribuie la o dezvoltare sustenabila a societatii.
Asadar, am tot monitorizat proiecte in ultimul an ca sa vad daca intra cineva pe acest segment, obiectivul fiind sa nu copiez, ci daca exista cineva, sa sustin. Nu am gasit, asa ca am decis sa incep acest proiect.


Nume proiect: Se Poate
Obiectivul principal: Tinerii romani, prin interactiunea directa cu oameni care reusesc in Romania (si mai specific, chiar pe plan local), ajung sa creada ca Se Poate.
Target principal: elevi de liceu (14-19 ani)
Target secundar: studenti si masteranzi (18 – 23 ani)
Orase: Bucuresti, Cluj, Iasi si Timisoara (obligatoriu) si mai putem include 2-3 orase in functie de oamenii pe care ii vom gasi (care sa creada in idee si sa se implice)
Ce cuprinde proiectul:
1. O conferinta de o zi, care sa aduca in prim plan modele locale.
2. Un cadru de comunicare online si offline de dezvoltare personala & profesionala intre modele si participanti.
3. Un cadru-incubator de dezvoltare a unor proiecte de antreprenoriat social, post-conferinta.
4. O platforma online unde vom creat o comunitate publica de modele, romani (pe orase).
E o descriere pe scurt, doar ca sa iti faci o idee. Iar, daca te atrage aceasta idee, daca si tu crezi in acest obiectiv si nevoia tinerilor din Romania de a identifica si interactiona cu modelele care sunt aproape de ei, atunci sper sa iti gasesti curajul si timpul sa imi scrii. As aprecia mult de tot!
Pe cine caut: In acest moment caut un co-manager de proiect, alaturi de care sa lucrez pentru a pune mare proiect la cale. Acest om imi doresc sa fie din Bucuresti, pentru a ne putea intalni si discuta direct aspecte ce tin de scrierea si planificarea acestui proiect.
DAR, proiectul va avea nevoie si de manageri locali, asa ca, daca esti din alt oras si iti doresti ca acest proiect sa se intample si la tine in comunitate, te astept sa imi scrii. Curaj
Ce astept: Un email in care sa vad MOTIVATIA pentru acest proiect (maxim 6 propozitii). Si un CV in romana, in ce format vrei tu, dar sa contina doar lucrurile relevante pentru aceasta oportunitate.
Cum vom colabora:
Faza 1: Initial, in faza de planificare si scriere a proiectului, ca si voluntari.
Faza 2: Dupa ce primim finantarea, va fi o pozitie platita.
Pana cand astept sa imi scrii: Pana pe 8 Septembrie, ora 17:30.
Si acum, in incheiere, te las sa vezi doua video-uri.
Toate cele bune!
___________________________
Mihail Musat

Blog: www.musat.com.ro
Autor: www.eucinesunt.ro
CEO: www.lumebuna.ro
Coach: www.whichway.ro
___________________________